Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit segítettek a szüleid...

Mennyit segítettek a szüleid az álláskeresésben, elindulni az életben stb?

Figyelt kérdés
Most vagyok pályakezdő, egyedül sikerült elhelyezkednem, nem kaptam a szülőktől, rokonoktól, ismerősöktől segítséget. Ehhez képest otthonról folyamatosan kapom a megjegyzéseket, hogy bezzeg az xy-nak milyen jó állása van, mennyit keres, 14 havi fizetése van stb... Mennyire nem állapot, hogy mi bezzeg nem kaptunk év közben az infláció miatt emelést. Olcsó albérletben élek, mert otthon egy szobám sincsen, hogy hazaköltözzek, már közepiskolában is kollégiumba mentem emiatt. Ehhez képest más ismerőseimet úgy indították el az életben, hogy vettek nekik lakást, segítettek nekik zsíros állást találni. De minimum tudnak otthon lakni és gyűjtögetni, mert van egy szobájuk. Nekem meg nemhogy nem segítenek, csakis kritikát kapok otthonról. Nem értik, hogy a diploma sem garancia semmire, és senki nem kopogtat, hogy kezdőként nettó milliós fizetéseket adjon. Örülök, hogy ebben a helyzetben ennyit is kapok és van állásom, és fenn tudom magam tartani. Persze azért nyitott szemmel járok. Én sem örülök nagyon, mert nem szeretem, lekezelnek, de jelenleg ez van. Ráadásul anyukám, aki ezt olyan nagy hanggal mondja, azt utóbbi 20 évben még a minimálbért sem kereste meg. Az egész gyerekkorom a lemondasokról szólt, hogy neki ne kelljen elmennie dolgozni. Ma már kifakadtam, hogyha itt Kelet-Magyarorszagon mindenkinek kezdőként nettó 500al indul a fizetése, ő miért is nem ennyit kap? Zavar, hogy csak kritikát kapok, főleg, mert tudom, más ismerőseimnek mennyit segítenek, én meg olyan egyedül vagyok, mint a kisujjam.
2022. okt. 16. 20:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
89%

12. Nálam még pont fordítva volt. Tanulás csak annyira érdekelte őket hogy leérettségizzek. Hogy milyen eredménnyel az nem érdekelte őket. Viszont anyám segített munkát keresni, végül talált is egy ismerősénél. Adddig laktam nuk amíg akartam, elkoltözésben nem tudtak segíteni.

Én meg kicsit irigyellek hogy van diplomád. Nálunk rossz családi körülmény volt, alkoholista szülő, ezért nulla motivációm volt.

Látod? Mindenki mást akar ami van. Az a fontos hogy hozd ki a legjobbat a tudásodból és a helyzetéből. Olcsó albérlettel semmi gond szerintem mert így tudsz félrerakni

2022. okt. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
83%
Édesapám egy barátjával mentem ki svájcba, akinek ott egy ismerősének van egy étterem láncba. Protekcióval bekerültem a bárba baristának.
2022. okt. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
93%
22 vagyok. Azóta hazajöttem, de tervezek visszamenni. Itthon nem segítettek, találtam magamnak. Most azonban nagyon durva ami itthon folyik, muszáj lesz visszacsoszogni.
2022. okt. 17. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Pretorius25 ***** válasza:
23%

Durva dolgok jönnek az biztos! Kíváncsi leszek majd mi lesz januárban-februárban, amikor igazán hidegek lesznek...

Jól teszed ha kimész külföldre, én is mennék, ha tehetném, csak az a baj hogy 40 múltam, 2 kisgyerek, ház, meg kettes angoltudás van....

2022. okt. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Pretorius25 ***** válasza:
100%
20-as. Szerintem protekcióra gondoltak, vagy esetleg motiválásra az álláskeresési segítségnyújtás alatt.
2022. okt. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
17%

24 válaszolo 44 évesen 3 gyerekel költöztünk ki németországba 2 ėve ja ės én 0 nėmet tudåsom volt most már jobban megy a nėmet fėrjem tudott németül is .

van munkåm ės gyerekeim suliba járnak itt nėmetorszågban.


ugyhogy kezd el keresni munkát ausztriåban vagy nėmetorszågban ha ki akkartok költözni.

csak akkarat és båtorsåg kell.

2022. okt. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
90%

Egyetemista koromban megkaptam az árvaságit, és abból gazdálkodjak (bérlet + tanszerek + kaja).


Szóval oké, lakhattam otthon, ami szuper, de pl meleg ételt sohasem dobozolhattam, tehát ahhoz hogy napi egyszer egyek értelmes kaját és normális cuccokban járjak diákmeló.


Volt pénzünk, csak az az új nőre meg a gyerekére ment el, nekem többé nem jutott.

18 vagyok, oldjam meg az életem.

2022. okt. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
79%
Édesanyám munkát keresett amikor 11 éves voltam. Mindent megmutatott, hogy milyen önéletrajzot írt, hogy léteznek álláskereső portálok, mesélt a sikeresnek és sikertelennek megélt állásinterjúkról. Ez a tudás nagy segítséget jelentett amikor én jutottam el oda, hogy el kell helyezkednem. Lakásvásárlásba pedig apukám segített be.
2022. okt. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit sajnos.

Egy összkomfort nélküli, omladozó putriban nőttem fel, 18 évesen továbbtanulás helyett dolgoznom kellett. (pedig kitűnőre érettségiztem) Aztán önerőből + diákhitelből mégiscsak továbbtanultam főiskolán, de ha lett volna normálisan motiváló szülőm, akkor mondta volna hogy NEEE! De nem volt, így 20 évesen végleg elköltöztem, a franc se akart 2006-ban -10 fokban kinti wc-ben betétet cserélni....

Feléjük se néztem évekig, csak amikor már házasként terhes lettem. (tervezve)

Azóta már visszafizettem a diákhitelt, a kapcsolatunk rendeződött, de valahogy folyton irigykednek. Ritkán járok hozzájuk, (természetesen azóta a 100 éve elkezdett építkezést befejezték, már nem putriban laknak)

Életemben először jártunk családdal külföldön idén, hoztam nekik egy a városra jellemző csomagolásban, de itthon is kapható csokoládét. Erre anyám csak annyit mondott, "már hoztál ilyet".


És hát fejben már készülök a temetésükre, mert persze 0 megtakarításuk. Kötöttem biztosítást a lehetséges temetésre.

2022. okt. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
84%
Nekem segítettek álláskeresésben de ne hozzám hasonlítsd magad aki világválságban megélte azt amivel riogatják a pályakezdőket a filmekben. Aktív korúak körében fél millió regisztrált munkanélküli volt de ugye tényleges szám mindig nagyobb. Fele akkora iq-jú hozzád képest nevetséges végzettségű emberek éltek mint marci hevesen mert mikor ők kezdtek jobb volt a széljárás. Olyan melókért küzdöttél volna az irigyelt segítség nélkül több fordulós felvételin ahol túlórával lehetett kapni annyit amennyivel az akkor is elégedetlenkedő tanárok példálóztak mondván "van olyan kollégánk aki csak ennyit keres"
2022. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!