Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit segítettek a szüleid...

Mennyit segítettek a szüleid az álláskeresésben, elindulni az életben stb?

Figyelt kérdés
Most vagyok pályakezdő, egyedül sikerült elhelyezkednem, nem kaptam a szülőktől, rokonoktól, ismerősöktől segítséget. Ehhez képest otthonról folyamatosan kapom a megjegyzéseket, hogy bezzeg az xy-nak milyen jó állása van, mennyit keres, 14 havi fizetése van stb... Mennyire nem állapot, hogy mi bezzeg nem kaptunk év közben az infláció miatt emelést. Olcsó albérletben élek, mert otthon egy szobám sincsen, hogy hazaköltözzek, már közepiskolában is kollégiumba mentem emiatt. Ehhez képest más ismerőseimet úgy indították el az életben, hogy vettek nekik lakást, segítettek nekik zsíros állást találni. De minimum tudnak otthon lakni és gyűjtögetni, mert van egy szobájuk. Nekem meg nemhogy nem segítenek, csakis kritikát kapok otthonról. Nem értik, hogy a diploma sem garancia semmire, és senki nem kopogtat, hogy kezdőként nettó milliós fizetéseket adjon. Örülök, hogy ebben a helyzetben ennyit is kapok és van állásom, és fenn tudom magam tartani. Persze azért nyitott szemmel járok. Én sem örülök nagyon, mert nem szeretem, lekezelnek, de jelenleg ez van. Ráadásul anyukám, aki ezt olyan nagy hanggal mondja, azt utóbbi 20 évben még a minimálbért sem kereste meg. Az egész gyerekkorom a lemondasokról szólt, hogy neki ne kelljen elmennie dolgozni. Ma már kifakadtam, hogyha itt Kelet-Magyarorszagon mindenkinek kezdőként nettó 500al indul a fizetése, ő miért is nem ennyit kap? Zavar, hogy csak kritikát kapok, főleg, mert tudom, más ismerőseimnek mennyit segítenek, én meg olyan egyedül vagyok, mint a kisujjam.
2022. okt. 16. 20:53
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
97%
Semmit sem segítettek, a férjem támogatott.
2022. okt. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
89%
Le fogtok pontozni, én kaptam egy lakást. De szerintem is ez az arány, mint itt a válaszolók között: ez azért nem az alap, mint ahogy te beállítod, hogy mindenki alá tesznek. Hatalmas segítség, de elvárni nem lehet, és mindenki a saját szintjén kell, hogy elfogadja az életét és igyekezzen kihozni belőle a maximumot. Nekem valószínűleg egyedül sosem jött volna össze a lakás.
2022. okt. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kaptam semmien segítséget. 18 évesen elköltöztem a párommal és apám az élettársával (akit akkoriban ismert ) egyből egy nagy nappalit csináltak a szobámból. Nem is lett volna sehova hazamennem. Nyilván mehettem volna, de így úgy éreztem nincs hová. Szerencsére együtt maradtunk a párommal és azóta is együtt vagyunk. Saját erőből helyezkedtem el egy munkahelyen és később a párommal félig hitelből vettünk 15 millió forintért egy házat. Minden munkálatot a párom ( mostmár férjem) csinált, pár barát besegített és apámék is néhány munkálatban. Annyiban járult hozzá hogy kaptunk tőle 200000 ft-ot hogy vegyünk belőle amit akarunk bútort stb.. Tesómnak is ennyit adott amikor házat újítottak. Sokan vagyunk testvérek és többel nem tudott hozzá járulni. Szerintem ez is egy kedves gesztus volt a részükről. Fizikai munkában a mai napig ha szólnék jönne. Én őszintén nem is vártam el többet. Persze nyilván az ember belegondol hogy egyeseknek mennyivel könnyebb ha van támogató. Viszont örülök hogy saját erőből értünk el mindent amink van. Egy kislányom van és most várom a második babám, amiben csak tudom támogatom majd őket. Az utóbbi években is kicsivel az átlag feletti volt az életszínvonalunk, de szerintem egy házat vagy lakást nem biztos hogy tudok majd nekik venni. Igyekszem majd lehetőségeinkhez mérten egyformán támogatni őket. A szobájuk is meg lesz hagyva, úgyhogy bármikor haza jöhetnek.
2022. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Pretorius25 ***** válasza:
100%
Ha jó az életszínvonal, akkor lehet befektetésekben gondolkodni, hogy mire a 2 gyerek felnő, akkor lehessen nekik anyagi segítséget nyújtani.
2022. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!