Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit segítettek a szüleid...

Mennyit segítettek a szüleid az álláskeresésben, elindulni az életben stb?

Figyelt kérdés
Most vagyok pályakezdő, egyedül sikerült elhelyezkednem, nem kaptam a szülőktől, rokonoktól, ismerősöktől segítséget. Ehhez képest otthonról folyamatosan kapom a megjegyzéseket, hogy bezzeg az xy-nak milyen jó állása van, mennyit keres, 14 havi fizetése van stb... Mennyire nem állapot, hogy mi bezzeg nem kaptunk év közben az infláció miatt emelést. Olcsó albérletben élek, mert otthon egy szobám sincsen, hogy hazaköltözzek, már közepiskolában is kollégiumba mentem emiatt. Ehhez képest más ismerőseimet úgy indították el az életben, hogy vettek nekik lakást, segítettek nekik zsíros állást találni. De minimum tudnak otthon lakni és gyűjtögetni, mert van egy szobájuk. Nekem meg nemhogy nem segítenek, csakis kritikát kapok otthonról. Nem értik, hogy a diploma sem garancia semmire, és senki nem kopogtat, hogy kezdőként nettó milliós fizetéseket adjon. Örülök, hogy ebben a helyzetben ennyit is kapok és van állásom, és fenn tudom magam tartani. Persze azért nyitott szemmel járok. Én sem örülök nagyon, mert nem szeretem, lekezelnek, de jelenleg ez van. Ráadásul anyukám, aki ezt olyan nagy hanggal mondja, azt utóbbi 20 évben még a minimálbért sem kereste meg. Az egész gyerekkorom a lemondasokról szólt, hogy neki ne kelljen elmennie dolgozni. Ma már kifakadtam, hogyha itt Kelet-Magyarorszagon mindenkinek kezdőként nettó 500al indul a fizetése, ő miért is nem ennyit kap? Zavar, hogy csak kritikát kapok, főleg, mert tudom, más ismerőseimnek mennyit segítenek, én meg olyan egyedül vagyok, mint a kisujjam.
2022. okt. 16. 20:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
97%
A szüleimnek 8 általánosa van..képzelheted mennyit segitettek, azt sem tudták mi az a közép iskola, nem hogy még segítsenek is
2022. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Hozzá kell tennem, ezek szerint hozzátok képest még szerencsés is vagyok, engem a tanulásban támogattak, magas végzettségem is van. Csak ugye ezzel sem úgy működik, hogy rögtön az ölembe hullik minden, amit ők nem értenek.
2022. okt. 16. 21:30
 13/34 anonim ***** válasza:
89%
még jó hogy egyedül helyezkedtél el...
2022. okt. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
87%

Álláskeresésben segítettek, de ezek elég pocsék munkahelyek voltak (mint akkoriban a legtöbb). Lakást nem tudtak venni, de ha bajban voltam, nem hagytak magamra.

N

2022. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 Pretorius25 ***** válasza:
79%

Nem tudom mit vár anyád tőled? Ahogy írtad is, nem hullik az öledbe egy több milliós állás! Ehhez idő kell! Akár 10 év kitartó munka, fejlődés, tapasztalás, mire a milliós fizuhoz lehet érni.

Illetve ne felejts el befektetni sem, ha emelkedsz majd a munkahelyeden az évek során. Ha a fizu mellett a befektetéseid is termőre fordulnak, dupla pénzed lesz. Haladni fogsz az életben. Ők meg le vannak sajnálva!

2022. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
83%
Az álláskeresésben nem segítettek. Felnőtt ember vagy, nem?
2022. okt. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
97%

Most őszintén olyan szülő véleménye érdekel,aki


-gyerekszobát nem adott

-a gyerekkorod állandó lemondásokról szólt,hogy ne kelljen dolgoznia

-20 év alatt nem fejlődött

-lehúzó,demotiváló

???


Bakker,én szóba sem állnék vele,nemhogy a véleménye érdekeljen

2022. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
93%
Egy havi albérlet pénzt adtak, de ilyen tanulási, meg egyéb dolgokat már magamnak intézek kb 15 éves korom óta.
2022. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Pretorius25 ***** válasza:
30%

Hatalmas segítség az egy havi albérletpénz, mikor a kezdéshez 3 havi kell.

( 2 havi lakbérnek megfelelő kaució+ 1 havi lakbér )

2022. okt. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
73%
Nekem sokat, támogattak anyagilag, kaptam egy kocsit is. Álláskeresésben amúgy nem tudom mit tudnak segíteni. Nézegessék az álláshirdetéseket?
2022. okt. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!