Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják mindenáron...

Miért akarják mindenáron megtartani az exes képeimet?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok híve az "emlékek" megtartásának, ha az az emlék rossz. Márpedig nekem inkább rossz emlékeim vannak az exekről. Most boldog párkapcsolatban élek másfél éve, együtt élünk, együtt tervezünk. Így főleg nem gondolom, hogy képeket kéne őrizgetnem az exeimről.


Anyám és nagymamám viszont nem így gondolja. Három ilyen eset történt. Régi képeket nézegettünk (kinyomtatottat) anyámmal, ott volt egy közös kép egy sráccal. 15 voltam, szerelmes voltam belé de neki barátnője volt és csak haverkodott velem. Anyám ismerte az ő anyját, jóban voltak. Nekem az jut eszembe erről a srácról, hogy mennyire megaláztam magam előtte sokszor. A kép is ilyen egymáshoz bújós. Mondtam, hogy jaj ezt dobjuk ki. Anyám meg mondta, hogy "de nekem kell" és nem gyorsan eltette. (Egyébként utána kidobtam a tudta nélkül)


Másik eset, nagymamám a régi szobámban nézegette a dolgaimat (engedéllyel), talált egy olyan képet aminek a létezéséről teljesen megfeledkeztem, vagy 6 éve készült, egy esküvőn voltam az akkori barátommal. Kérdezte, hogy ez ki is, aztán eszébe jutott. Ki akartam venni a kezéből de nem engedte, mondta, hogy DEHÁT EZ EGY EMLÉK, meg hogy tök aranyos srác volt és (most kapaszkodjatok meg) lehet hogy újra összejövünk. Mi van? Boldog párkapcsolatban élek és képes volt ezt mondani. Mondjuk ő azt nem tudja, hogy borzalmasan rossz volt a kapcsolatunk vége ezzel az exemmel, de ilyet akkor sem csinálhatna... Amikor nem figyelt ezt a képet is kidobtam.


Harmadik eset szintén nagymamám, van egy nagy fényképalbuma amiben van az első barátommal két közös kép. Ha csak rágondolok erre az exemre, egyszerre fog el a hányinger és a düh, haragszom magamra, amiért ilyen buta voltam, hogy hagytam, hogy valaki úgy bánjon velem, mint ő. Természetesen ezt sem vehettem ki az albumból, mert emlék. Mert neki ez kell. Én meg nem merem áthívni nagymamámhoz a barátomat, nehogy véletlenül ezt az albumot mutassa neki. Mert ezt nem tudtam kivenni és kidobni.


Tudom sokan vannak akiknek fontosak az exek emlékei, de nekem toxikusak ezek az exek, akikről szó volt, tehát ezt vegyétek figyelembe, hogy nem kedves emlékektől akarok megszabadulni. (Bár véleményen szerint eléggé megalázó lenne a barátomnak, ha bárkitől képeket őrizgetnék)


2023. máj. 18. 11:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%

Ami a saját tulajdonod, azt kidobhatod, ami nem, azt nem.

"Én meg nem merem áthívni nagymamámhoz a barátomat, nehogy véletlenül ezt az albumot mutassa neki." - Csak emiatt nem mered áthívni? Egyszerűen megmondhatod a barátodnak, hogy te kidobnád azt a képet, de a nagyanyádé, ő pedig meg akarja tartani. Miért lenne ez probléma a barátodnak?

2023. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az első kettő saját tulajdon volt csak megfeledkeztem róla.
2023. máj. 18. 12:00
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

"(Egyébként utána kidobtam a tudta nélkül)"

. Itt elvesztetted a szimpátiámat.

Egyébként nem neked kell nézegetned, anyádnak lett volna fontos emlék, mert ő máshonnan is ismeri a fiút, hidegen hagyja őt a kis tiniként hogyan vergődtél.


Egyébként szerintem csak a filmben van ilyen, hogy áthívod a barátodat, a szülők meg a családi albumot mutogatják.

2023. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Elég szomorú, ha egy szülőt hidegen hagyja, hogy a gyereke rosszul érzi magát és neki fontosabb, hogy egy 15 éve nem látott fiú képét őrizgesse, miközben már az ő anyjával sem beszélt évek óta.


Nem, nem csak a filmekben van.

2023. máj. 18. 12:13
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
#4: mert anyádnak ezt így elmondtad? Mert mintha kihagytad volna, hogy mit reagált erre...
2023. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak a filmekben van.. Sajnos 😂

Én egyszer átmentem az akkori barátomhoz, és az anyja elkezdte mutogatni a képeket. Benne volt a srác ex barátnője, a közös képek ezzel a lánnyal stb. Próbáltam nem foglalkozni vele, amíg azt nem mondta neked, hogy Niki. Én nem Niki vagyok, ellenben a az ex barátnőt úgy hívták. Hála istennek nem sokáig voltam azzal a sráccal.

A te esetedben pedig nyugodtan vidd át mamádhoz a barátod, ha előveszi az albumot jegyezd meg, hogy te már kérted, hogy ezt dobja ki, vagy legalább vegye ki a családi albumból, tegye máshova el, ha nézegetni akarja.

2023. máj. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Amikor aktuális volt, akkor igen, tudta, hogy szenvedtem miatta. Lehet elfelejtette.
2023. máj. 18. 12:22
 8/17 A kérdező kommentje:

#6 Jaj, ez elég nagy szemétség volt.


Én megúsztam csak kukis baba fotókkal a családi album nézegetést az első alkalommal, hogy átmentem a sráchoz :D

2023. máj. 18. 12:24
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
HA megmondanád nekik, hogy ez neked rossz emlék, ezért dobják ki és nem teszik, az nem szép tőlük. De nem lendíthetnek ki ilyen apró dolgok az egyensúlyodból. Az meg, hogy a nagyi milyen fotókat mutogat esetleg a párodnak: miért nem mindegy? A párod gondolom, sejti, hogy előtte is volt életed, másrészt meg neki is megmondhatod, hogy rossz emlék.
2023. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

A múlton nem lehet változtatni, hiába akarod kitörölni. Próbáld feldolgozni, aztán koncentrálj a jelenlegi kapcsolatodra. Nem hiszem, hogy megoldaná a problémáidat ha kidobnád a képet.

Pl a sógoromnak új barátnője van. De a régivel voltunk négyen Szlovéniában kirándulni. Van is 1-2 kép a fotókönyvemben , olyan amin négyen vagyunk. Hát nem fogom kidobni, dugdosni. Ha néha nézegetjük azt a fotókönyvet akkor az a 2-3 db kép a sok 100 között kit zavar? Dobja ki a sógorom az ő képeit. Szerencsére eszébe sem jutna a mi képeinkkel ilyen, pedig ők is csúnyán váltak el. Vagy az esküvőnkön egy másik barátnője volt 10 éve. Na, az ottani közös képek sincsenek kidobálva, pedig az sem volt egy rózsás kapcsolat. De nekünk nem volt bajunk a csajjal.

2023. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!