Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretném bemutatni...

Nem szeretném bemutatni itthon a barátomat, miért nem fogadják el? Ilyen helyzetet hogy kezelnétek?

Figyelt kérdés

Nekem van saját, külön életem, 1-2 havonta szoktam hazajárni a szüleimhez, rokonaimhoz (+itteni barátokhoz).

Már hosszabb ideje van az életemben egy férfi, de tudom, hogy ennek sok jövője nem lesz, tehát nem ő lesz a férjem, nem vele akarok családot alapítani. Elvagyunk egymással.


Anyukámnak megemlítettem, mert elég sokat utaztam az elmúlt időben, változott az életem is. Anyukám meg aggódós, jobbnak láttam tisztázni vele, hogy éppen miért nem ér el, mielőtt rám küldi a TEK-et. Ebből az lett, hogy az egész rokonságnak elmesélte, hogy "komoly barátom van"... Most pedig nyaggatnak, hogy mikor viszem már haza, mikor mutatom be nekik. Lesz egyik rokonomnak az esküvője, úgy adták át a meghívót, hogy hallják, nagy a szerelem és remélik, az esküvőre őt viszem már magammal. Vagy Pesten voltak egy napot unokatestvéreim, elmentem velük ebédelni, ott is ez volt a téma, hogy jaj a barátomat miért nem hívtam magunkkal. Anyám minden nap megkérdezi, hogy mi van XY-nal, jól van, találkoztam ma már vele?!


Közben ez nem ilyen családnak bemutatós, szülőkkel jóban lévő kapcsolat... Alapból, a barátom rosszul van minden ilyen kötelező, jópofizós eseménytől (ahogyan én is). Ráadásul idősebb pl. az anyámnál (nem ilyen halálközeli 80 éves bácsi, 45 éves csak).

Nekem már ciki minden alkalommal mondani, hogy nem, nem fogom bemutatni, nem, nem mutatom meg azt sem, hogy hol lakik és nem, nem jön el szülinapot/karácsonyt/esküvőt se ünnepelni.


2023. ápr. 4. 09:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
96%

Le kéne jönnöm a gyakoriról, mert basszus én is már az első bekezdésnél tudtam, hogy ez megint egy idős, gazdag faszi k_rja a fiatal egyetemistát, természetesen igaz szerelemből kérdés lesz.

Találj ki valami újat kérdező, ez már lejárt lemez.

2023. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
91%
Persze, anyád és az egész családod olyan birka, hogy nem esik le nekik, hogy egy idős csávó aki pénzel, az nem a pasid, hanem az ügyfeled és nem azért fizet, hogy a családodat szórakoztassa, hanem hogy te szórakoztasd őt. Nyilván nem kamu, abszolút hihető sztori.
2023. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 A kérdező kommentje:

Ja, biztos sokan költöznek össze az ügyfelükkel. :)

Ne legyetek már ennyire sötétek, meg rosszindulatúak.

2023. ápr. 4. 10:57
 24/72 anonim ***** válasza:
91%
De legalább néha az érvein változtatna, mikor még a szófordulat is full ugyanaz az összes kérdésnél, akkor már tényleg uncsi. :( Így nem lehet jókat csámcsogni rajta.
2023. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
91%
ti nem összeköltöztetek, hanem beköltözetett magához, hogy bármikor a rendelkezésére állj.
2023. ápr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező lebuktál, ne vergődj.
2023. ápr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
92%

Szóval, ha jól értem, van egy pasi, aki maga a tökély, sokat segít, és nem szeretnéd bemutatni, mert...


Az a gond, hogy nem értem ezt a kapcsolatot: látod, hogy nem vezet sehova, látod, hogy csak magadnak készítesz elő egy jó mély sebet majd egyszer, amikor véget kell vetni, és az őt követő boldog családi életedet fogja majd beárnyékolni az ő emléke életed végéig, mégis vakon mész tovább. Nem lehet, hogy a szüleid nem értik, hogy most mi a túró is ez az egész? Mert ha így van, tökéletesen megértem őket. Mert nekem sem áll össze.

2023. ápr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 A kérdező kommentje:

Nem vergődöm, de nem beszélgetnétek ezt meg privátban inkább, a kérdésem kihagyásával? Mert csak offoltok, ennek meg semmi értelme.


Miért készíteném magamnak bármilyen sebet?

Szeretem, de magamat jobban. Mint írtam, nem adnám fel miatta azt, hogy egyszer (majd 8-10 év múlva) gyerekem legyen.

2023. ápr. 4. 11:11
 29/72 anonim ***** válasza:
81%

"Miért készíteném magamnak bármilyen sebet?"

. Erre magadnak kell választ adni.

2023. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 qkker1 ***** válasza:
89%

"1,5 év után már azért remélem, hogy többről szól a kapcsolatunk."


Akkor miért nem hosszú távra tervezel vele?


" tudom, hogy ennek sok jövője nem lesz"

2023. ápr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!