Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretném bemutatni...

Nem szeretném bemutatni itthon a barátomat, miért nem fogadják el? Ilyen helyzetet hogy kezelnétek?

Figyelt kérdés

Nekem van saját, külön életem, 1-2 havonta szoktam hazajárni a szüleimhez, rokonaimhoz (+itteni barátokhoz).

Már hosszabb ideje van az életemben egy férfi, de tudom, hogy ennek sok jövője nem lesz, tehát nem ő lesz a férjem, nem vele akarok családot alapítani. Elvagyunk egymással.


Anyukámnak megemlítettem, mert elég sokat utaztam az elmúlt időben, változott az életem is. Anyukám meg aggódós, jobbnak láttam tisztázni vele, hogy éppen miért nem ér el, mielőtt rám küldi a TEK-et. Ebből az lett, hogy az egész rokonságnak elmesélte, hogy "komoly barátom van"... Most pedig nyaggatnak, hogy mikor viszem már haza, mikor mutatom be nekik. Lesz egyik rokonomnak az esküvője, úgy adták át a meghívót, hogy hallják, nagy a szerelem és remélik, az esküvőre őt viszem már magammal. Vagy Pesten voltak egy napot unokatestvéreim, elmentem velük ebédelni, ott is ez volt a téma, hogy jaj a barátomat miért nem hívtam magunkkal. Anyám minden nap megkérdezi, hogy mi van XY-nal, jól van, találkoztam ma már vele?!


Közben ez nem ilyen családnak bemutatós, szülőkkel jóban lévő kapcsolat... Alapból, a barátom rosszul van minden ilyen kötelező, jópofizós eseménytől (ahogyan én is). Ráadásul idősebb pl. az anyámnál (nem ilyen halálközeli 80 éves bácsi, 45 éves csak).

Nekem már ciki minden alkalommal mondani, hogy nem, nem fogom bemutatni, nem, nem mutatom meg azt sem, hogy hol lakik és nem, nem jön el szülinapot/karácsonyt/esküvőt se ünnepelni.


2023. ápr. 4. 09:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
75%

En se mutattam be soha egy alkalmit se, mar tinikent se, nemhogy kulonelo felnottkent. Minek?

Elmondod, hogy nem viszed haza, mert ez meg az van. Talan ha elarulod a korat, akkor mar nem is annyira latnak szivesen…:D Nyilvan ki akarna tudni; hogy a gyereke jelenleg kb penzert meg utazasert szexel egy sokkal idosebb csavoval? 🤣

Na ugye.

Kenyszeriteni nem tudnak.

2023. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 A kérdező kommentje:

Tudják, hogy mennyi idős.

Nem pénzért, vagy utazásért vagyok vele. Jól érezzük magunkat együtt minden szempontból, sosem volt férfi, akivel ennyire jól megértettük volna egymást. De nyilván azzal is tisztában vagyok emellett, hogy a hosszútávú céljaimhoz nem ő a megfelelő ember.

2023. ápr. 4. 09:17
 3/72 anonim ***** válasza:
81%
Az első mondatnál tudtam, hogy megint a szokásos gazdagapuci dugja az egyetemista lánykát sztori... megyek lottót venni. :'D
2023. ápr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 A kérdező kommentje:
1,5 év után már azért remélem, hogy többről szól a kapcsolatunk. De köszönöm a hasznos, segítőkész válaszodat! :)
2023. ápr. 4. 09:32
 5/72 anonim ***** válasza:
78%

3-as, én is sejtettem.

Különben (a férfi életkorától függetlenül) sosem értettem, miért jó bent lenni éveken át egy olyan kapcsolatban, amiről az illető pontosan tudja, hogy nem lesz végleges.

Mintha azt mondaná: "most ennél a fickónál szexuális tapasztalatot szerzek, amit kamatoztatni fogok leendő férjemnél". Vagy ezt: "most ez a fickó sok pénzzel töm, ezt félrerakom lakásra, amiben majd boldogan élhetek leendő férjemmel".

Ezek érdekkapcsolatok. Nekem nagyon ellenszenves, ha bárki érdekből van a másikkal és pontosan tudja, hogy el fogja dobni, ha már nem szolgálja a másik az ő érdekét.

2023. ápr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
92%

Ha ennyi idő után se szól többről, miért vagy vele?

Egyébként anyád mennyi idős, ha a palid is csak 45, és idősebb anyádnál? :O

2023. ápr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:

43 éves anyukám.


Szeretem a barátomat, tényleg jó vele minden. A szexuális életünk is 10/10. Megad nekem mindent, érzelmileg és anyagilag is. Segít az egyetemmel kapcsolatban is, rengeteget tudok tanulni tőle, szakmailag (is) felnézek rá. Most, amíg fiatal vagyok és nem szeretnék férjet, gyerekeket, ez így tökéletes. De én később szeretnék családot, ő a gyerekek gondolatától is kifutna a világból legszívesebben. Ez az egy, amiben nem egyezünk, de jelenleg úgy érzem, hogy ez pont elég nagy probléma, és nem akarnék lemondani arról miatta, hogy gyerekem legyen. Aztán lehet, hogy valamelyikünk meggondolja magát ezzel kapcsolatban, nem tudom. De most egyelőre ez így pont jó.

2023. ápr. 4. 09:49
 8/72 anonim ***** válasza:
92%

6.

Még az, de a kérdező mennyi idős? :D

2023. ápr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
78%
Ha te nem vállalod fel a barátodat hogy várod, hogy más elfogadja?!
2023. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:

Nem várom, hogy bárki is elfogadja.

Itt nem felvállalásról van szó, hanem arról, hogy nem fogom hazacipelni, aztán körbemutogatni a családban, mint valami trófeát.

2023. ápr. 4. 09:53
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!