Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs kedvem az apámhoz menni...

Nincs kedvem az apámhoz menni láthatásra? Hogy mondjam meg ezt?

Figyelt kérdés

Hozzá + az ottani nagyszüleimhez igazából, mert kb. végig náluk vagyunk/vagyok.

Nem igazán hasonlítok rájuk semmiben, nincs meg a közös hang, érdeklődés. Mellé jön az, hogy ostobák és primitívek.

Régen kéthetente szombat reggeltől vasárnap estig voltam ott, most már csak szombat délutántól vasárnap reggelig/délelőttig, de ehhez sincs kedvem. Mert semmiből nem áll az ottlétem, csak, hogy hallgatom, mekkora szegénység van, nincs pénz, itt éhezés és nyomor lesz, meglátom majd!!! Vagy valamivel kapcsolatban elkezdenek piszkálni, meg mondják, hogy jaj remélik később benő a fejem lágya és meglátom, mennyire rosszul gondolkozom. Meg sopánkodnak nagyanyámék nagynénémmel hangosan, hogy hát hogy kéne az én gondolkodásomat megváltoztatni, borzalmas ez, ahogy én látom a világot, élem az életemet...

Viszont még csak 17 leszek. Nem akarok vitát, sértődést, de baromira semmi értelme annak, hogy én megyek hozzájuk kéthetente. Kiégett aggyal jövök haza mindig, annyi "okosságot" hallok.


Szerintetek mit kéne tennem? Legyek őszinte, mondjam meg, hogy ez nekem így elviselhetetlen, vagy találjak ki mindig valami kifogást, éppen miért nem érek rá?


2023. ápr. 2. 20:05
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Nem a márka, meg a menőzés számít. De igenis, a jó minőséget meg kell fizetni. Legyen az akár smink, arcápolás, öltözködés, étkezés. Semmi sincs ingyen.


"evvel"

Nincs több kérdésem, a léc látom, itt sincs túl magasan (tisztelet a kivételnek, akik képesek voltak normálisan válaszolni). Ahogy bejött az, hogy költök magamra, nem minimálbérből gazdálkodunk, rögtön jöttek a személyeskedő válaszok. Nem lesz nektek ettől jobb, higgyétek el. Tenni kell, és majd akkor látjátok ti is, mi a különbség 1-1 terméknél, ha nem a legolcsóbbat veszitek meg. :)

2023. ápr. 3. 17:13
 32/44 A kérdező kommentje:

"Mondtuk a gyerektartás se épp a 25 ezres parfümre meg a 15 ezres rúzsra kapopnád 😅."

Senki nem mondta, hogy arra kapnám, vagy hogy azt én kezeltem korábban. Az egyik válaszoló írta, hogy 10 ezer forint mekkora pénz. Felvilágosítottam, hogy nem, egyáltalán nem az.


De nem kell a rúzsnál leragadni. Az élet minden területére igaz az, hogy ha jobb, magasabb minőséget akarsz, azért bizony többet kell fizetni. Nem véletlenül kell fizetni többet a magánorvosi ellátásokért, a magániskolákért. Vagy hogy egy Mercedes nem a Suzukival van egy árkategóriában. Ez nem menőzés, meg márkafüggőség. Szimplán egy bizonyos szint felett nem mész egy bizonyos szint alá. Nyilván ha az anyukámék maguknak megveszik a szép, minőségi holmikat, nekem sem az olcsót fogják megvenni, mondván, az is jó.

Szóval a 30aska is nyugodtan leállhat a hisztériával, amit itt művel a kérdésemnél.

2023. ápr. 3. 17:21
 33/44 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként az evvel és az ezzel alakjai helyesek, nyelvtanilag elfogadhatóak.


Az autóknak és a ruhák többségének a márkáját fizetik meg az emberek, hiszen ugyanazokat az extrákkat belerakhatja egy Audiba vagy egy Suziba is a gyártó, mégis az Audinak lesz neve, hiába ér ugyanannyit a két autó. Én nagyon sokat utaztam, de eddig nagyjából csak Mercit, BMWt és Audit láttam a leállósávban állni.. :)

2023. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Persze, ez is olyan urban legend lehet, mint az, hogy a BMW-ben nincs index. :)


Nem szeretnék ezzel kapcsolatban itt vitát. Nem izgat, ki miket ken magára, ki mivel jár. Én tudom, nekem mi a jó.

2023. ápr. 3. 17:30
 35/44 anonim ***** válasza:
70%
Nem urban legend, mert láttam :D
2023. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
97%
Na akkor kinyitod a szád és megmondod apádnak. Ennyi! Mi a kérdés?
2023. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem apád nem fog megsértödni, ha megmondod neki, hogy nincs kedved menni, most komolyan, azokban a családokban is, ahol a szülök nem váltak el, a kamaszlányok nem az apjukkal szeretnének programozni.

Az más, ha megy az egész család, akkor ott van az anyuka is, de csak kettesben apa-lánya program... Én még nem hallottam ilyet. Anya-lánya felállás más, vagy ha van tesó, akkor apa és a gyerekek (akár két lány is), de csak az apa meg az egyszem nagykamasz lànya. Valahogy ciki is, azt hiszik mások, hogy egy pár vagytok, ha fiatalosabb az apuka.

Lehet, hogy öu is kínosan érezné magát, most mit csináljon a majdnem felnött lányával. Ezért passzol le inkább nöi társaságba, nagyanyádékhoz.

2023. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
96%
Bizony, hogy helyes az evvel, Grétsy tanár úr is megmondta anno.
2023. ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
87%

Evvel-avval valóban helyes, ebből alakult ki az ezzel-azzal.


Én viszont nem csipkedem a kérdezőt, nincs megvéve neki minden szr, hanem csak az, amire éppen igénye van. Egy parfüm, rúzs, bármilyen smink nem 1 hétig tart ki, hanem hónapokig. Nekem a picike, 20 ezres parfümöm most lett 1 éves és 2 hónapos úgy, hogy nincs mellette másik. Jó befektetés volt.


Itt egy anya, aki karriert épített, jól keres és gondoskodik a gyerekéről. Melyik anya nem akarja megadni a gyereknek azt, amire vágyik? Nekem ez tök oké. Simán lehet, hogy az anyja megtanította a pénz értékére a gyerekét, a gyerek meg szintén jó karriert szeretne építeni magában.


A 10 ezer forintot meg gondolom megköszönte, örült neki, nem panaszkodott soha annak, akitől kapta. Legalábbis én nem látom leírva, hogy oda ment a nagyihoz szidni őt.


Itt a példák voltak rosszak. Mindegyikünk tudja szerintem, hogy 10 ezer forint ma, Magyarországon nem számít sok pénznek. Egy kaja rendelés kettőnkre 5 ezer forint és csak egyszer ettünk. 10 ezer forintból ketten eszünk néhány napig. Mi gyakran összenézünk a párommal, hogy mire ment el az a 10es... Higyjétek el, nem veszünk felesleges dolgokat, nem főzünk drága kajákat, nem eszünk drága hideg kaját, a luxi, amit megengedünk magunknak, az heti szinten 4 banán, 2 körte, laktózmentes tej, sajt, havonta 2 olcsóbb szörpi.


Vagy veszünk a 10esből két jobb pólót, kis ráfizetéssel bokacsizmát, vastagabb pulcsit... Én is nagyon szeretném, ha többet érne, de sajnos ennyit ér.


Nyilván egy gyerek (igen, 18 évesen is gyerek, nemhogy még 17 évesen) más példákat fog felhozni. Neki a rúzs és smink a prioritás jelenleg, ami kitart több hónapig, én elfogadom. Ha nem akar annyi műdolgot az arcára kenni, nekem rendben van. Én is pld a drágább, vegán sampont vagyok kénytelen venni, mert az sls-től egyszerűen viszket a fejbőröm. Az olcsóbbak között pedig csak sls-es van. Ez van, enni így is van mit.


Kérdező, én egyszerűen megmondanám vagy megírnám az apámnak, hogy mivel soha nem csináltok együtt semmit, nem is igazán találkoztok, neked ez így túl üres, így inkább másra fordítanád az idődet. Elmennél inkább haverozni, anyádékkal programozni vagy tanulnál, hobbiznál, sportolnál a tanulnivalók mellett. Meg kell értenie. Ha nem hajlandó tenni a kapcsolatotokért, akkor ennyi volt. Az ajtó nyitva, szívesen tartod vele a kapcsolatot, elmehettek programozni, de aludni nem fogsz már náluk. Vagyis a nagyiéknál.


Lehet amúgy még örülni is fog/fognak, hogy egy teher magától szakadt le róluk.

2023. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Elvált szülők gyereke vagyok. Mi sem voltunk gazdagok, viszont apunak van két lánya. Elmentünk fagyizni, születésnap előtt tortát kóstolni. Ha egyedül jöttem hozzá 14 évesen, kézenfogva mentünk haza. Errefelé mindenki ismerte, tudta, hogy azért fogja a kezünket, mert félt minket. Nem volt ciki elmenni vele fagyizni vagy itthon aludni, reggel meleg kakaó várt minket. Ő odafigyelt rá, hogy mi jól érezzük magunkat. Ha a két lánya itt volt mindig ügyelt a jó hangulatra, legyen mit enni, inni, játszani társasjátékot, kártyát. Arról szó sem lehetett, hogy lepasszol minket bárkinek.
2023. ápr. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!