Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs kedvem az apámhoz menni...

Nincs kedvem az apámhoz menni láthatásra? Hogy mondjam meg ezt?

Figyelt kérdés

Hozzá + az ottani nagyszüleimhez igazából, mert kb. végig náluk vagyunk/vagyok.

Nem igazán hasonlítok rájuk semmiben, nincs meg a közös hang, érdeklődés. Mellé jön az, hogy ostobák és primitívek.

Régen kéthetente szombat reggeltől vasárnap estig voltam ott, most már csak szombat délutántól vasárnap reggelig/délelőttig, de ehhez sincs kedvem. Mert semmiből nem áll az ottlétem, csak, hogy hallgatom, mekkora szegénység van, nincs pénz, itt éhezés és nyomor lesz, meglátom majd!!! Vagy valamivel kapcsolatban elkezdenek piszkálni, meg mondják, hogy jaj remélik később benő a fejem lágya és meglátom, mennyire rosszul gondolkozom. Meg sopánkodnak nagyanyámék nagynénémmel hangosan, hogy hát hogy kéne az én gondolkodásomat megváltoztatni, borzalmas ez, ahogy én látom a világot, élem az életemet...

Viszont még csak 17 leszek. Nem akarok vitát, sértődést, de baromira semmi értelme annak, hogy én megyek hozzájuk kéthetente. Kiégett aggyal jövök haza mindig, annyi "okosságot" hallok.


Szerintetek mit kéne tennem? Legyek őszinte, mondjam meg, hogy ez nekem így elviselhetetlen, vagy találjak ki mindig valami kifogást, éppen miért nem érek rá?


2023. ápr. 2. 20:05
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
Legyenek a láthatások nálatok. Úgy csak az apád fog átmenni, remélhetöleg hoz is valamit, hiszen vendégségbe üres kézzel nem illik menni, aztán csináljatok valami programot. Kirándulás, séta vagy csak filmezés otthon.
2023. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
79%
Ez halálosan mérgező közeg, nekem az agyam egy félóra alatt kisülne tőle. Szerintem ne menj, nem tartozol nekik semmivel.
2023. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem számold ki, h mennyi tartásdíjjal tartozik a fater, aztán amint betöltöd a 18-at, menj be egy közjegyzőhöz, és indíts egy úgynevezett fizetési meghagyásos eljárást. Ez könnyen, gyorsan megy, nem kell vele bíróságra járni, a közjegyző intézi meg a végrehajtó.

Jár neked az a pénz, ne hagyd benne a proli családban.

2023. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
79%

Oké, anyud egy hangos szót nem szól, de látszik is. A gyerektartást rég el lehetett volna intézi.

Te se szólsz semmit...mész és elmondod, hogy ez az utolsó. Ennyi.

2023. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
13-as, tartásdíjat maximum fél évre vissza lehet igényelni. ;)
2023. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire tűrhetetlen ami ott van akkor szépen megbeszéled anyukáddal,apukáddal,hogy maximum napközben leszek ott és este pedig jössz haza.
2023. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Miért kéne pereskednie, veszekednie anyának egy ilyen bandával?

Én sem tenném... Főleg, hogy az anyagi biztonságom adott, hála az anyámnak.

2023. ápr. 2. 22:20
 18/44 anonim ***** válasza:
61%
Anyád nem buta nő a leírtak alapján. Hogy állhatott szóba egy ilyen, bocsánat de proli elmaradott családdal??
2023. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
86%
Azért nem szép, hogy ilyen lekicsinylöen beszélsz arról a 10 000-röl, amit nagyanyád adott. Úgy, hogy írod is, hogy milyen rossz körülmények között élnek. Inkább becsülnéd meg, másnak nagyon sok pénz az a 10 000.
2023. ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Apa helyes volt régen, valószínűleg ez lehet a “mentsége” anyának. Meg az, hogy hamar el is váltak…


10 ezer forint ma már semmi, kétnapi pénzem. Egy parfüm (30ml) 25-30 ezer forint, egy rúzs 10-15. Pont a válság miatt kéne többet adnia, hiszen mindennek emelkedik az ára.

2023. ápr. 3. 06:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!