Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs kedvem az apámhoz menni...

Nincs kedvem az apámhoz menni láthatásra? Hogy mondjam meg ezt?

Figyelt kérdés

Hozzá + az ottani nagyszüleimhez igazából, mert kb. végig náluk vagyunk/vagyok.

Nem igazán hasonlítok rájuk semmiben, nincs meg a közös hang, érdeklődés. Mellé jön az, hogy ostobák és primitívek.

Régen kéthetente szombat reggeltől vasárnap estig voltam ott, most már csak szombat délutántól vasárnap reggelig/délelőttig, de ehhez sincs kedvem. Mert semmiből nem áll az ottlétem, csak, hogy hallgatom, mekkora szegénység van, nincs pénz, itt éhezés és nyomor lesz, meglátom majd!!! Vagy valamivel kapcsolatban elkezdenek piszkálni, meg mondják, hogy jaj remélik később benő a fejem lágya és meglátom, mennyire rosszul gondolkozom. Meg sopánkodnak nagyanyámék nagynénémmel hangosan, hogy hát hogy kéne az én gondolkodásomat megváltoztatni, borzalmas ez, ahogy én látom a világot, élem az életemet...

Viszont még csak 17 leszek. Nem akarok vitát, sértődést, de baromira semmi értelme annak, hogy én megyek hozzájuk kéthetente. Kiégett aggyal jövök haza mindig, annyi "okosságot" hallok.


Szerintetek mit kéne tennem? Legyek őszinte, mondjam meg, hogy ez nekem így elviselhetetlen, vagy találjak ki mindig valami kifogást, éppen miért nem érek rá?


2023. ápr. 2. 20:05
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
40%
hat...nezd 17 leszel csak. tenyleg ennyire nem birod ki azt a par orat? gondolom kulonben torodnek veled...anyagilag is nem? ajandek stb. megiscsak csalad. de persze mindig jo az oszinteseg. megmondod ha ilyen negativak nem mesz oda mert zavar.
2023. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Nem a kibírásról van szó... Nincs hozzájuk, meg ehhez az egészhez kedvem, időpocsékolás. Nem érzem jól magam velük, nyűg az egész.

Nem törődnek velem, kioktatnak mindenről, meg hogy én mennyire rosszul látok mindent, rossz az értékrendem stb. De olyan dolgokat mondanak, hogy sokszor a fejemet verném a falba tőlük. Pl. Covid alatt mindenki hülye volt, aki oltatta magát, mert hogy chipet ültetnek belénk, meg hogy a covidot a repülőkből szórták a világra, és itthon azért volt kevés megbetegedés, mert Orbán jóban van a kínai kormánnyal és ránk csak keveset szórtak.

Vagy hogy minek kenem magam fényvédővel, dédnagyanyám a földeken dolgozott egész életében, sosem kente magát semmivel, mégsem volt baja. Nem fogyasztok állati tejtermékeket, erre a nagynéném mondja, hogy na majd ha ő főz, megkóstoltatja velem a rendes tejfölt és meglátom, hogy semmi bajom nem lesz tőle, meg finom az! Azóta meg ki vannak akadva, hogy semmit nem eszek náluk, és vagy viszek magammal kaját, vagy rendelek. Ettől is kivagyok, hogy ott élnek egymás hegyén, hátán. Nagyszüleim, nagynéném + a férje és a két gyerekük, néha apa, ha összeveszik éppen a barátnőjével. A ház közben omladozik már, ezeréves benne minden. Valaki mindig üvölt a másikkal, nagynéném gyereknevelési stílusa az, hogy minél hangosabban ordít, a gyerekei annál hamarabb megértik...


Én itthon nem ezt látom, az anyukám, vagy a férje sosem emelik fel a hangjukat. Sem velem szemben, sem egymással. Nem vagyok lehülyézve a véleményem miatt, nem kezdenek el piszkálni, mert éppen új kozmetikumokat próbálok ki, vagy mert nem akarok valamit megkóstolni, ami szerintük finom.


Az apám, vagy az ottani rész anyagilag sem támogat (gyerektartással sem). Mondván, hogy anyukám jól keres... De ezt is mondtam már mamának, hogy apa semmit nem foglalkozik velem, semmiben nem segít. Az volt a válasza, hogy azért, mert anyám úgyis elintéz nekem mindent... Hát ja, mivel ha ő nem, akkor senki más nem, ezt ő is tudja. Se szülinapra, se névnapra, se karácsonyra nem kapok apától semmit, mert hogy ő nem tud ajándékokat választani... De úgy semmit, hogy egy csokor virágot, vagy csokit sem. Nagynénéméktől szintén semmit. Nagyim ez tízezrest adott karácsonyra, mondván, "válság van".

2023. ápr. 2. 20:22
 3/44 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy miért mész? De most teljesen komolyan kérdezem, bíróságon megállapítottak láthatást? Mert ha nem, akkor nem kötelező menned. Ha meg igen, akkor valószínűleg tartásdíj is van hivatalosan...
2023. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem is apádhoz mész amúgy? Én lehet elmondanám neki, hogy programozni elmész vele szívesen valamelyik nap, de ott aludni már nem szeretnél.
2023. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző mondja. Plusz ha van megállapított tartásdíj amit nem fizet, azt pedig fél évre visszamenőleg bíróságnál tudjátok bejelenteni.
2023. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
hu, ok e tenyleg gaz! HAT akkor beszelj anyuddal...mond el neki nem akarsz. szerintem ez lenne az elso lepes, hogy otamogasson ugye ebben. Aztan en elosszor parszor lemondanam a talalkakat (addig is megtudod gondolni tenyleg eleged van e belolul) es ha rakerdeeznek miert nem mesz sosem akkor megmondhatod
2023. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Ja,,most nézem a kommentet... Én apádnak írnék/hívnám fel, hogy nem érzed jól magad ott. Tarthatjátok a kapcsolatot, de többet nem szeretnél menni.
2023. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Van, persze.

De mondta anyukám, hogy ő nem fog 35 ezer forinton c_gánykodni az apámmal, nagyszüleimmel, meg emiatt még pluszba bíróságra járkálni.


Régen valamennyire fizetett, de akkor azt hallgattam, hogy elszedi anya tőle a pénzét, minek kell neki, biztos csak magára költi el. Az mindegy volt, hogy már alsósként is jártam sportolni, különórákra, amik már így magukban többe kerültek egy hónapban, mint 35 ezer forint. Mikor ezzel jött nekik anya, akkor meg elkezdték azt, hogy minek járat különórára, meg hogy sportoljak az iskolában, ne külön. Aztán sorolta anya a kiadásaimat neki, hogy mikre ad pénzt, mikre költ, apa meg közölte, hogy ő nem fizeti az én luxus dolgaimat (mint pl. kéthavonta fodrász, vagy magánorvos, hatalmas luxus ilyesmi egy 10-12 éves lánynál). Szóval anya egy idő után már nem hívogatta, mondta, hogy neki ennyi tortúrát nem ér az a pénz.

2023. ápr. 2. 20:38
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, én is utáltam a láthatásokat, 8 évig tartott. De ha ennyire rosszul érzed magad, és a leírásod alapján jogosan, próbálj ritkábban menni, kibújni alóla, eltelik ez az év, nagykorú leszel és többet nem kell menned.


(A "poén", hogy amikor apám 80 lett és demens, majdnem rám jutott, hogy én gondozzam teljes időben. Még jó, hogy találtam neki egy otthont, ami kitelik a nyugdíjából, nekem csak időnként látogatni kell.)

2023. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
78%
Megmondod, hogy nem és kész, erőszakkal nem vihet.
2023. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!