Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs kedvem az apámhoz menni...

Nincs kedvem az apámhoz menni láthatásra? Hogy mondjam meg ezt?

Figyelt kérdés

Hozzá + az ottani nagyszüleimhez igazából, mert kb. végig náluk vagyunk/vagyok.

Nem igazán hasonlítok rájuk semmiben, nincs meg a közös hang, érdeklődés. Mellé jön az, hogy ostobák és primitívek.

Régen kéthetente szombat reggeltől vasárnap estig voltam ott, most már csak szombat délutántól vasárnap reggelig/délelőttig, de ehhez sincs kedvem. Mert semmiből nem áll az ottlétem, csak, hogy hallgatom, mekkora szegénység van, nincs pénz, itt éhezés és nyomor lesz, meglátom majd!!! Vagy valamivel kapcsolatban elkezdenek piszkálni, meg mondják, hogy jaj remélik később benő a fejem lágya és meglátom, mennyire rosszul gondolkozom. Meg sopánkodnak nagyanyámék nagynénémmel hangosan, hogy hát hogy kéne az én gondolkodásomat megváltoztatni, borzalmas ez, ahogy én látom a világot, élem az életemet...

Viszont még csak 17 leszek. Nem akarok vitát, sértődést, de baromira semmi értelme annak, hogy én megyek hozzájuk kéthetente. Kiégett aggyal jövök haza mindig, annyi "okosságot" hallok.


Szerintetek mit kéne tennem? Legyek őszinte, mondjam meg, hogy ez nekem így elviselhetetlen, vagy találjak ki mindig valami kifogást, éppen miért nem érek rá?


2023. ápr. 2. 20:05
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagy semmi. Minek kellenek neked ilyen drága dolgok... Nemhogy spórolnál inkább anyádnak, ha már egyedül kényszerül eltartani.
2023. ápr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Apukádnak mondd meg hogy vele szeretnél külön programozni, meg találkozni. Nem is értem miért kell külön a mamáékhoz menni állandóan..
2023. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
82%

MOndd azt apukádnak telefonon, hogy szia aapu, szeretném, ha most te jönnél értem, felvennél és elvinnél moziba, megnéznénk együtt egy filmet, aztán esetleg beülnénk valahova vacsorázni. Nincs annyi időm, hogy ott töltsem az egész hétvégét, mert rengeteg a házim.

Ha nem egyezik bele, akkor megmondanám, hogy segítened kellene, apu, küldj légy szíves 30 ezer Ft-ot, mert nem tudtam befizetni az osztálypénzt, és kell még ballagásra, osztálykirándulásra, edzésre, külön tanárra - találd ki, h pontosan mire. Én ezt tenném és ez a tanácsom.

2023. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként ezt nem érten hogy ezeket a drága tizen ezres kencéket elvárod.. nem jobb a drogériás olcsó rúzs ami igyanolyan tartós és szép színű...

Anyukád kb egy napi keresete az az egy kacat... Nem egyszerű azért dolgozni sem!!

2023. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

#22


én gondolom, hogy miért e a program, azért, hogy ne kerüljön pénzbe még a gyerek etetése sem. Főz a nagymama és fűteni sem kell plusz 1 szobát, fűtsenek a nagyszülők. Az ilyen apa élősködő típus. Ezt nem szabad hagyni. Főleg, hogy a pesszimizmusukkal is csak lehúzzák a kérdezőt.

2023. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de miért nézelődtök ti a mi pénztárcánkban?

Honnan veszitek, hogy mennyit keres az anyám, vagy a férje? Nem, higgyétek el, hogy nem egynapi keresete a parfümöm, vagy az, amennyit elköltök étkezésekre napközben...


Leírtam, hogy meg van adva általa az anyagi biztonságom. Nem minimálbért keres, sőt... Semmi közötök ehhez, de úgy kritizáltok, meg szóltok be, mintha a havi kiadásainkat, bevételeinket ti kezelnétek. Igen, ha több passzív jövedelmi forrása, befektetése van az anyámnak, biztosan földhöz vágják az én kiadásaim (amik, jelzem, az ő dolgai mellett eltörpülnek).


"Egyébként ezt nem érten hogy ezeket a drága tizen ezres kencéket elvárod.. nem jobb a drogériás olcsó rúzs ami igyanolyan tartós és szép színű..."

Nem is baj, nem neked kell értened. Nyilván ha az anyám megveszi magának a jó minőségű, szép holmikat, engem nem a DM-be fog elvinni, hogy akkor válogassak magamnak onnan. Ott is ki lehet fogni 1-1 jobb dolgot, de a drogériás márkákat ne hasonlítgassuk már össze pl. az Estée Lauder termékeivel. Ugyanez igaz a fast fashion vs. high end részre is. Megveheted te a Zarában azt a táskát, amit a Hermésről koppintottak, csak éppen az egyik még 25 év múlva is táska lesz, a zarásat pedig kis szerencsével használhatod még jövőre is.


Ide apa nem jön, anya kb. a ház előtt se engedi megállni.

Nem lehet vele programozni, mert hogy "neki ehhez nincs kedve". Ő sehová nem akar menni, őt semmi nem érdekli.

Volt már, hogy kértem tőle pénzt, közölte, nincsen, kérjek anyától, nekik van bőven.

2023. ápr. 3. 14:27
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Amikor apukádnak nincs kedve elmenni programozni, akkor neked sem lesz kedved hallgatni az okoskodókat. Amikor ő azt mondja menj nagynénikhez, te mondd, hogy vagy találkozik veled vagy nem mész. Ha édesapádat semmi nem érdekli, akkor téged miért érdekeljen? Neki van láthatása, nem az agymosóknak.
2023. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
80%

Mondtuk a gyerektartás se épp a 25 ezres parfümre meg a 15 ezres rúzsra kapopnád 😅.

Én pont lese szrm a Te pénztárcád.

Te jöttél a válsággal és evvel a parfüm meg rúzs dologgal...

Csak a gyerektartás járna, de ok, anyud nem pitizik...senkit nem érdekel.

Senkit nem érdekel milyen márkás táskát veszel.

Ha a rúzshoz van eszed meg itt akkora a szád, akkor apádnak miért is nem mered megnondani, hogy nem mész többet?

Anya nem engedi a ház előtt megállni és? Egy nem kell engedély 2 tudsz sétálni a mitudom én hány tízezres cipőben.

Ha meg nincs kedve és neked se menni akkor szépen kinyitod a rúzsos szádat és közlöd vele. Ennyire egyszerű!

2023. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
73%

Eddig megértettelek kérdező, de most már látom hogy nagyon anyagias vagy. Nem egyszerű apád családja sem, de szerintem érzi hogy neked a pénz a lényeg. Lehet akár programozna szívesen, csak neked nem lenne megfelelő....

Egyébként te hozakodtál a 30 ezres pacsuliddal meg a 10 ezres rúzsaiddal, én erre reflektáltam. Elnézést hogy őfelségét megbántottam, megyek és a kútba ugrok gyorsan :D

2023. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
76%
Ja és tudod mit? Igazuk van mamádéknak, borzalmasan látod a világot mert csak a márka meg a menőzés a lényeg!!!!
2023. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!