Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak rákattanva...

Miért vannak rákattanva nőknél erre a főzős témára?

Figyelt kérdés

Első barátommal vagyok együtt. Nem költöztünk össze még, én tanulok, ő pedig még a szüleivel lakik.


Első kérdés, hogy tudok-e főzni, és mondom, hogy nem, erre begurulnak, hogy el kellene már kezdjek főzni, mert puncussal nem lehet egy férfit se megtartása.

És ezeket pont azok mondják, akik mellett azért tart ki a férjük, mert van közös gyerek, ők meg azért tartanak ki a férjük mellett, mert egyedül magukat nem bírnák eltartani, nemhogy még a gyerekeiket.


A barátom szakács, én meg mindent meg tudok csinálni, kerti munkák, pl. De főzni nem szeretek, nincs is hozzá érzékem.


2023. ápr. 2. 10:36
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
28%

Ha a pasid szakács, akkor mellette nem tartom valószínűnek, hogy tudnod kellene főzni, lehet csak idegesítené a dolog, amit persze nem mondana meg! Azonban ha elfogadsz egy jótanácsot, néha főzz vele együtt, ha megengedi, tanulj tőle! Nem akarlak elkeseríteni, meg nyilván így nem lehet hozzáállni a dologhoz, de nagyon nagy eséllyel nem lesztek örökké együtt. Utána lehet egy olyan pasival leszel együtt, aki nem tud, nem akar, nem szeret főzni. Nála már esetleg lehet előny az, ha Te tudsz, na meg Neked is jobb, ha tudsz, hisz akkor legalább jót ehetsz! Ez ma már nem élvez akkora előnyt, ha a nő tud főzni, mint régebben.

Akik ezt mondogatják neked, azok veled egyidősek, vagy idősebbek? Mindenesetre nekem is vannak bőven olyan ismerőseim 50+-osok, akiknél a nő nem tud főzni, vagy csak a férfi tud, vagy egyik sem, 10-30 év után is együtt vannak... Ők így jól elvannak, megvannak, ez nem választja szét őket! Én furcsán nézek rájuk, mikor konkrétan hírérték, bejelenteni való esemény hogy az asszonyuk épp főzött valamit, de hát legyen így, legyenek így, szóval engem ez nem különösebben érdekel/zavar, hogy ilyen is van!

Egy biztos, ne aggódj ezen, hogy nem tudsz, ne idegesítsen, ha ezzel b...tatnak ismerősök, és ha van benned hajlandóság, akkor próbálkozz vele! Még egyszer az életben ilyen lehetőséged nem valószínű, hogy lesz, hogy ott van a szakács a konyhádban, akitől megtanulhatsz! :D

2023. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
93%

Én sem értem. Mondom ezt férfiként...

Ez egy hagyományos, visszamaradott maradi gondolkodásmód, ami sajnos még most is benne van az emberekben.


Nekem is javasolták, hogy olyan lányt keressek, aki igazi háziasszony, tud főzni stb.

Én meg ezt pont leszarom, mert nem szakácsnőt meg szobalányt keresek magam mellé. Ha annyira kell az otthoni főtt kaja, felemelem a valagam és nekiállok én főzni.

Nem is értem miért csak a nőktől várják ezt el.

Egy férfi miért ne tanulhatna meg főzni magára?

2023. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat.

Nekem is szakács a barátom, pont lefo$$a hogy tudok e főzni vagy nem. Receptet megnézem és megfőzök. Levest tudok csak fejből meg paprikast 🤣 a többi magatehetetlen pedig azert cukkol mert nem tud főzni. A nők meg azért mert azt hiszik csak ez számít

2023. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
94%

Lejárt lemez. Nem szeretek főzni, évekig nem is főztem, mert leszarom, de gluténérzékeny lettem és hát magamnak elkészíteni valamit egyszerűbb, ugye azzal is szűkült a kör, hogy mi finom itt a mentes kaják világában, szvl nem sűrűn eszem máshol, jobb amit én csinálok.

Amelyik férfi olyan egyszerű, hogy kajával lehet megfogni, az mégis kinek kéne? Hol élnek az ilyen emberek? Nem ebben a században az tuti. Egyébként meg a legtöbb pasi már nem ilyen egyszerű felfogású az én koromban, max a szüleink szajkózzák a baromságot.

Gyereknek főzni megint más, mert azt muszáj, ő függ tőled, de egy felnőtt férfi nem, megcsinálja magának. Különben is, ha "rákényszerülsz" gyerek miatt, akkor pikkpakk megtanulsz pár egyszerű ételt főzni, ez csak a gyakorlatról szól és nem egy michelin csillagról.

2023. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
91%
32-es, nálam ugyanez pepitában, azt mondták, azért szerezzek be pasast, hogy felszerelje a polcokat, meg megjavítsa a csapot. És ha nem tudja, ha nem ügyes? Pont leszarom ezeket, én se vagyok egy házitündér, miért várnám el tőle?
2023. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó, neked nincs kezed, hogy ha az asszony nem főz, akkor csak rendelni lehet? Súgok valamit, főzhetsz ám te is.
2023. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
94%
Ez egy ostoba, maradi berögzült felfogás, hogy csak az a nő ér valamit, aki főz. én anyósomtól megyek a falnak, csak a főzésről tud beszélni, az az egyetlen témája, csak az érdekli. Szerinte a nő fokmérője, hogy naponta főz-e. Aki nem főz, az nem is nő, nem is ember. És nem is érti meg, hogy van akinek nem az az életcélja, hogy a konyhában álljon. Egyik füleden be, a másikon ki, nem kell ezzel foglalkozni.
2023. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok főzni, elég jól és szeretek is, de ha valaki előállna azzal, hogy nekem ez kötelező, mert nő vagyok, azt küldeném vissza azonnal anyucihoz. Nekem eddig két komoly kapcsolatom volt/van, mindkét esetben tudott főzni a fiú és szokott is. Az ilyen férfiaknak szívesen főzök, de aki elvárja, csak mert nekem puncim, azoknak egy nagy lófszt!
2023. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Túl van tolva ez a téma, aki akar főzzön aki nem az nem. A gyepeseket ugysem lehet meggyőzni, azt meg nem tudom honnan szedik hogy valakit érdekel a véleményük. Anyám is ezzel jött amikor apám dobta ( mondjuk szemét módon az igaz) hogy bezzeg ő már főzte vasárnap reggel a húslevest stb. Szerintem nem ezen múlik, nem tudom az új p.na tud- főzni de valszeg nem ez volt a döntő.
2023. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
7%
Már az elején elvesztette a kérdező és az összes hozzászóló is a fonalat. Nem a főzés a kérdés, hanem a 50%-50% házimunka, amiben a főzés nagyrészt nőkre esik, a fúrás meg a férfiakra.
2023. ápr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!