Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Van itt olyan lány, aki nincs...

Van itt olyan lány, aki nincs ezekre rákattanva? 21/F

Figyelt kérdés

Röviden olyan lányokat keresek, akiknek nincs kiírva az insta biojukba hogy "She/Her" vagy bármi hasonló.


Sajnos rengetegszer tapasztaltam ismerkedés során, hogy átmentünk valakivel például Instagramra, aki társkeresőn első ránézésre elég normálisnak tűnt. Aztán megláttam az instáját. she/her/hers, és rengeteg highlights Gender Pay Gapről, Body Positivityről, Toxikus maszkulinitásról és ilyen pronounokról szóló dolgokról, hogy miért jó ezeket kiírni.


Természetesen ezekkel a legnagyobb problémám az, hogy észérv mentesek és az illető nem is a saját véleményét fejti ki a dolgokról, hanem csak tovább ossza a felülről jövő emberekre ráerőltetett "véleményt/álláspontot" amivel ha nem értesz egyet ilyen vagy olyan fób vagy. És ezekből nekem sajnos tényleg elegem lett.


Én alapvetően jobboldali Libertárius értékrendet vallok, tehát a szabad piacban hiszek, illetve hiszek az egyéni szabadság jogokban és a tulajdonjogban. Tehát én nem is vagyok senki ellen sem, felőlem lehet bárki transznemű, meg hasonló. Engem az ilyen erőszakos woke agymosás riaszt el egyedül.


Illetve tudom, hogy sok kérdésnek amit felvetnek van alapja, a problémám leginkább az, hogyha a probléma kezelésükkel nem értek egyet, mert például úgy gondolom, az nem kezeli a probléma gyökerét, egyből meg vagyok bélyegezve mert nem értek egyet valamiben velük.


Hogy miért fontos ez számomra az ismerkedés során? Egyrészt mert szeretem a kúltúrált párbeszédet, ahol normálisan lehet érvelni és meghallgatnak mindenféle megbélyegzés nélkül. Nekem semmi problémám nincs azzal sem, ha valakivel nem értek egyet valamiben.



2022. nov. 4. 12:19
 1/10 anonim válasza:

Te am. milyen jobboldali, libertariánus vagy? Valakik egyszer megmondták, hogy ez mit jelent, te sem a "saját véleményét fejti ki a dolgokról, hanem csak tovább ossza a felülről jövő emberekre ráerőltetett "véleményt/álláspontot" "


Ahogy te sem szeretnéd, ha egy beszélgetés közben Marcsinak hívnának, ők sem, ha férfiként/nőként hivatkoznának rájuk. Csupán ezt tisztázzák az elején. Persze, értem én, hogy a magyar nyelveb ez nem gond, de itt az angolról van szó.

2022. nov. 4. 13:18
 2/10 anonim válasza:
*nyelvben
2022. nov. 4. 13:18
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi?
2022. nov. 4. 13:33
 4/10 anonim válasza:

"Tehát én nem is vagyok senki ellen sem"


Na,a zért, na...


Azon kiakadsz, ha egy lány azt mondja, rá lehet "she/her"-ként hivatkozni. Basszus...

A toxikus maszkulinitás egy baromság, de az nem, hogy valaki tudomásul veszi, léteznek társadalmi nemek, és ő ezt ki is nyílvánítja. Még akkor is, ha felszínesek az ismeretei erről.


Ez neked már erőszakos és woke... Szerintem egy kicsit tájékozódj ezen a téren, mert kissé karikatírisztikus az, amit az egészről. Itt elsősorban arra gondolok, hogy Te alapnak veszed, az ilyen emberrel nem is tudsz szót érteni, és nem értene egyet veled, sőt, meg is bélyegezne. Pont az a baj, hogy az ilyen embereket elutasítod, és nem derül ki, hogy egyáltalán nem olyanok, mint amilyenek a fejedben élnek.


Vannak pl. a feministák között bőven, akiknek minden véleményemre a "mansplaining" a válasz, de ugyanúgy vannak libertariánusok, akik meg a "Nagy Testvér"-rel jönnek, ha bizonyos szabályok mellett felszólalok. Szóval ezt embere válogatja, sokaknak ezek a bevett formulák csak eszközök arra, hogy a vitát megelőzzék, nem pedig fordítva (vagyis azért nem tudnak vitázni, mert elhisznek valamit).

2022. nov. 4. 13:41
 5/10 anonim válasza:
hol laksz?
2022. nov. 4. 23:02
 6/10 anonim válasza:
Én nem vagyok ezekre rákattanva. Ha megismernél írj privit
2022. nov. 7. 00:43
 7/10 anonim válasza:
50 kérdésből talán egy van, ahol nem akarnak emberek másokat egyre szűkebb csőbe beletuszkolni, alias definiálni és bekategorizálni. És máris a 826M-odik birka lesz a sorban. És ezt hozta a digitalizált világ. Csak ez van OK vagy Del. Jobbra húzom, balra húzom. Ez a szint, ez alapján itélnek meg.
2022. nov. 7. 04:15
 8/10 anonim válasza:
Jelen, ez engem is taszít. (18/l)
2022. nov. 28. 17:29
 9/10 anonim válasza:

Igazad van 8-aska.

Irjunk privit ?

Jo lenne sztem.

2022. nov. 28. 17:33
 10/10 A kérdező kommentje:
afrikai vagy. Nekem írt, nem neked.
2022. nov. 29. 23:51

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!