Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak rákattanva...

Miért vannak rákattanva nőknél erre a főzős témára?

Figyelt kérdés

Első barátommal vagyok együtt. Nem költöztünk össze még, én tanulok, ő pedig még a szüleivel lakik.


Első kérdés, hogy tudok-e főzni, és mondom, hogy nem, erre begurulnak, hogy el kellene már kezdjek főzni, mert puncussal nem lehet egy férfit se megtartása.

És ezeket pont azok mondják, akik mellett azért tart ki a férjük, mert van közös gyerek, ők meg azért tartanak ki a férjük mellett, mert egyedül magukat nem bírnák eltartani, nemhogy még a gyerekeiket.


A barátom szakács, én meg mindent meg tudok csinálni, kerti munkák, pl. De főzni nem szeretek, nincs is hozzá érzékem.


2023. ápr. 2. 10:36
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
21%
Ha első barátod, akkor nyilván nagyon fiatal vagy még. Engem sem érdekelt a főzés olyan 25 éves koromig. Aztán össze költöztem valakivel, és rajottem, tok jó, ha el tudom készíteni azt az ételt, amit szeretek, vagy az ő kedvencét. Azóta eltelt már több mint 25 év. Naponta főzök. Van rá időm, és van hozzá kedvem is. Sose
2023. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
12%

"Nyugodtan küldd el a fenébe, aki szerint az a nő mértékegysége hogy tud-e főzni.'


Nem gondolom, hogy a főzni tudást veszik annak, inkább az akaratot. Valahol a táplálás a gpndoskodást jelenti, az ember pedig szívesen gondoskodik arról, akit szeret

2023. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
81%

A főzés erősen overrated. Halál simán el lehet nélküle lenni. Én jelenleg kolis vagyok, havonta járok haza. Be kell, hogy valljam, nem túl sűrűn főzök annak ellenére, hogy egyébként tudok nagyon alap dolgokat. Egyszerűen egy személyre nem gazdaságos, ha nem csak főtt tojást, vagy tükörtojást, vagy ilyen kvázi egy összetevős dolgokat csinálok. Konkrétan olcsóbb, vagy nagyon maximum ugyanannyi, ha a szomszédban lévő "étteremben" (ami inkább egy menza, csak finomabb ételekkel) veszek valamit az aznapi kínálatból, vagy mondjuk a sparban veszek valami lejárati dátumhoz közeli, akciós szinte kész kaját, mintha nekiállnék mondjuk csinálni egy sajtos tésztát. Csak az utóbbi esetben várnom kell a sort a konyhában, meg én mosogatok.

És mondjuk ha otthon nem hagyják érvényesülni az embert a főzéssel, aztán elkerül koliba, ahol ráeszmél arra, hogy amúgy olcsóbb, meg gyorsabb, ha megveszi a kaját, akkor nem sok dolgot tanul meg főzni, mert vagy lehetősége, vagy értelme nincs az aktuális helyzetben.

Az meg tök nyertügy, ha a kapcsolatban megosztjátok a házimunkát, ugyanis ez már nem az a világ, hogy pali dolgozik, nő háztartásbeli. Egyszerűen nem szerencsés, ha a férfi viszi a dolgozó férfi szerepet és ennyi, a nő meg viszi a htb nő szerepet meg a dolgozó férfit egyszerre, mert nem marad idő a kapcsolatra. Nekem is volt egy exem, éltünk is együtt, és ő szakács volt, szeretett is főzni melón kívül is. Sokkal jobb az, ha ő csinálja, amit szeret, mert ha rajtam múlik akkor napokig esszük ugyanazt a főtt ételt, mert én neki nem fogok magamtól, neki meg hobbi. Csak hát belefúrt a family, hogy ne egy lusta nővel legyen már, aki nem főz neki... :D

2023. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
92%

Úgy látszik, van aki nem érti.

Aki tud főzni, szeret is, annak sem kötelessége. A "kell"-en van itt hangsúly. Hogy ha nem főzöl, nőkét, már forgatják az emberek a szemüket. Aki nem fogyatékos, nem debil, megvan a keze, lába, valamennyi agya, telefonja, minden eszköze az élethez, az tud magának kaját varázsolni. Mindegy, hogy főz, rendel, étterembe beül, youtube-ról néz valamit. Nő, férfi, mindegy.

Van más jobb dolgom is, mint órákig baszódni a konyhában, hámozni, szeletelni, mellette állni, mosogatni.

Én vagyok, aki a vörösboros marhát írta. Szeretek, tudok főzni, de akkor, amikor én akarok. Van rá időm és kedvem. Nem azért mert más elvárja, hogy nőként főzzek.

Ma szabadnapos vagyok. Bolognait csináltam, PORból. Majd hámozo a répát, zellert, parasicsomot, meg reszelegetem, órákig főzöm, turmixolom, mert mások szerint az az igazi.

Tele van ez a főzés agresszióval.

A békénhagyás, csinálja mindenki amihez ért és amit akar, az egy borzasztó magas szint.

2023. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
94%

Mert általános felfogás még ma is, hogy a nő inkubátor és házi cseléd.

Papa maci meg egy nagyra nőtt magatehetetlen kanos kisbaba. A barátnő lesz az új anyja és a guminője is egyben.

2023. ápr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
98%

"Valahol a táplálás a gpndoskodást jelenti, az ember pedig szívesen gondoskodik arról, akit szeret"


Csakhogy mindig nőkről van szó, hogy etessék a párjukat. Az meg elég egyoldalú, mint egy mama-baba kapcsolat.

2023. ápr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
34%

Mindegy, hogy nő vagy vagy férfi. Finomakat enni jó dolog. Minőségi alapnyagokat vásárolni és összeütni egy tál ételt pedig nem atomfizika.

Soha ennyi eszköz, edény, gép és vásárlási lehetőség, elérhető hozzávaló nem állt rendelkezésre.

Tegyen mindenki belátása szerint.

2023. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
95%
Így van. Mindaddig amíg szabad akarat és nem elvárás. 😉
2023. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
86%
Akkor közöld vele, hogy főzzön ő, ha már úgyis tud, mert farokkal egy nőt sem fog megtartani.
2023. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
92%

"Valahol a táplálás a gpndoskodást jelenti, az ember pedig szívesen gondoskodik arról, akit szeret"


Igen, csakhogy abban a formában, ahogy a pasi ezt tálalata, nálam bőven elég egy instant szakításra.

2023. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!