Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak rákattanva...

Miért vannak rákattanva nőknél erre a főzős témára?

Figyelt kérdés

Első barátommal vagyok együtt. Nem költöztünk össze még, én tanulok, ő pedig még a szüleivel lakik.


Első kérdés, hogy tudok-e főzni, és mondom, hogy nem, erre begurulnak, hogy el kellene már kezdjek főzni, mert puncussal nem lehet egy férfit se megtartása.

És ezeket pont azok mondják, akik mellett azért tart ki a férjük, mert van közös gyerek, ők meg azért tartanak ki a férjük mellett, mert egyedül magukat nem bírnák eltartani, nemhogy még a gyerekeiket.


A barátom szakács, én meg mindent meg tudok csinálni, kerti munkák, pl. De főzni nem szeretek, nincs is hozzá érzékem.


2023. ápr. 2. 10:36
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
96%

Mert a nők így szocializálódtak sajnos. Ez lett beléjük verve. És ezt adják tovább. A férfi tagok is ezt látják, ők is elvárják. Ha nem főz, most, takarít, mint a hülye, akkor nem ér semmit és nem fogják szeretni. Nem hiszem, hogy szerethetőbb vagyok akkor, ha kisujjból kirázok egy vörösboros marhapörköltet kapros-juhtúrós sztrapacskával. Pedig kirázok, mert én szeretek is főzni, de hogy ettől szeretnének mások, az biztos nem így van.

Különböző módokon küldeném el az anyjába azokat a pasikat, anyósjelölteket, akiknek ez elvárás.

2023. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
83%
Ne erdekeljen. Jon az idovel. Egyebkent is manapsag mindenki tud fozni. Benyomsz eg youtube videot a telon fozes közben es leutanzod...
2023. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
93%

Én elég jól főzök, de az biztos, hogy "puncussal" jobban meg lehet tartani egy férfit, mint kajával. De mindenekelőtt egymás iránti figyelemmel, szeretettel lehet megtartani egymást.

Ezt a kajával megtartani dolgot olyan nők vallják, akiket szanaszéjjel csal a férjük, de kényelemből nem hagyják ott az asszonyt, mert nő nélkül egy vajaskenyeret nem tudnának elkészíteni. Az ilyen életképtelen férfiak persze, hogy megmaradnak a házasságban, mert egyedül semmire nem lennének képesek. Én nem lennék büszke rá, ha csak emiatt lenne velem a férjem.

2023. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tudom, jó lenne ha ez az elavult ideológia végre örökre eltűnne.

Elvégre a párkapcsolat egyik résztvevője sem tartozik kötelességből semmivel, fölig nem rabszolgasággal. Csak ezért, mert az egyik fél nő, a másik férfi nincsenek nyilvánvaló, egyértelmű szerepel.

Ez kb. ugyan olyan hülyeség, hogy a férfi meg legyen ezermester, tudjon barkácsolni stb. holott vannak életrevalóbb nők, akik simán mindent képesek megcsinálni ugyan úgy.

Remélhetőleg a jelen fiatalság nem ezt az irányt veszi tovább, hanem az egyenlő feladatkiosztást.

2023. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim válasza:
95%

Én elengedném ezeket a véleményeket. Ha szükséges lesz főznöd, majd úgy is belejössz..

Én se szeretek főzni, a férjem szeret sütni-főzni. Alap, egyszerű ételeket (pl. pörkölt, húsleves) tudok készíteni, megcsinálom, ha szükséges. A pörkölt készítését youtube-ról tanultam meg.

2023. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
90%

Sosem értettem ezt a hájpot a főzés körül.

Mindezt úgy, hogy én minden nap főzök, kamasz fiúk, férj, de saját magamra is főznék, mert nagyon szeretek enni és ügyelek rá mit eszem.

De nem szeretek főzni, sőt utálatos egy elfoglaltság.

Rengeteg idő, már kitalálni is őrület, mert mindenki különbözőt szeretne enni, plusz az előkészítés, mosatlanok, takarítás stb. Utálom.

Én úgy látom az veri magát a főzőcske mindenhatóságával, akinek nem sok fontosabb dolga van és ebben éli ki magát, meg vergődik.

2023. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
96%

"Amiért fontos: enni kell, és a férfiak szeretnek finomat enni (evolució)."


Elárulok egy nagy titkot: a nők is szeretnek finomat enni.

2023. ápr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
84%
#17.Fixen trollkodik, valaki ezt nem gondolhatja komolyan...
2023. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
17%

Hát pedig tényleg jó lenne, ha legalább megpróbálkoznál a főzéssel, de ezt akkor is írnám, ha férfi lennél. Bármi történhet, és akkor ott állsz egyedül, három napja vajaskenyeret eszel, mert nem tudod, hogy mondjuk egy gombás rizottót is ki tudsz hozni kicsivel több pénzből...

Bár én is akkor tanultam meg főzni, amikor rákényszerültem, de utólag azért belátom, hogy jobban jártam volna, ha akkor kezdek neki, amikor még volt valakitől kérdezni.

De ugyanez vonatkozik bármi háztartási vagy egyéb tevékenységre, azért tudd, hogyan kell a mosógépet elindítani vagy hogy egyáltalán hol van a lakásban a kapcsolószekrény. És mint már említettem, egy korodbeli fiúnak is ezt javasolnám.

2023. ápr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
92%

#19.

A kérdést félreértetted, arról szól, hogy alanyi jogon a nő feladat-e csak azért mert nő.

Nem arról, hogy valaki életképtelen.

2023. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!