Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lenne ez tisztességte...

Mennyire lenne ez tisztességtelen húzás?

Figyelt kérdés

Van két lányom. Nagy köztük a korkülönbség, nem is egy az apjuk, nem is igazán jönnek ki egymással.

A nagyobbiknak van egy háza és egy lakása. Igaz, örökölt ő is (az én közbenjárásommal) és a férje is egy-egy lakást. De az is igaz, hogy jól forgatták a pénzt, okos döntéseket hoztak.

A kisebbiknek semmily nincs. Halom adosság, rossz pénzügyi döntések.

Ma nálam járt a kisebbik lányom és szóba jött, hogy végrendeletben ráhagyhatnám majd a lakásomat. Rámondtam, hogy persze és megbeszéljük majd a részleteket, mert szívem szerint mindent odaadnék, mert más esélyük sosem lesz kijutni az alvérletből. De nem semmizhetem ki a másik lányomat sem.

Az idősebb lányomék segítenek mindenben. Ha orvoshoz kell menni, ha vásárolni kell. Gyakran átjönnek, hoznak ebédet stb.

Tudom, hogy ő is számít az örökségre, mert az egyik gyereküknek még nem vettek lakást.

De a másik lányom meg soha nem fog lakáshoz jutni. Régebben beszéltem erről az idősebb lányommal. Hogy úgy egyezzenek majd, hogy a húgának legyen egy lakás, a maradék az övék. Azt mondta, hogy jó, de tudom hogy nem így lenne és nem adna egy fillérrel sem többet neki, mint amennyit mindenképp szükséges.

Nem akarok haragot és még nagyobb ellenségeskedést köztük, de ideje döntenem, mert sosem tudni, hogy mikor történik valami.


2023. márc. 22. 22:08
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

Az öröklést úgy kell érteni, hogy egy nénivel gyakorlatilag eltartási szerződést kötötten, miszerint a nagyobb lányomra hagyja a lakását.

Az a gond, hogy valaki mindenképp rosszul jár a történetben. A fele-fele arányú öröklés vége az lenne, hogy a nagyobb bagóért kivásárolja a kisebbet. Biztosan nem fele-fele lenne. Szeretem a nagylányomat, de ismerem és tudom, hogy 20 forintért is vízbe fojtaná a testvérét. Többek közt ezért is megy nekik olyan jól. A másik lányomnak meg pont azért rosszul, mert naiv és mindenkin segíteni akar.

Az sem mindegy, hogy könnyű azt forgatni, ami van. A nagyobb még otthon lakott, amikor az örökölt lakást bérbe adva már fialta a pénzt. Aztán beköltöztek oda.

A kisebb velem élt sokáig és leadta a fizetését. Utána pedig az albérlet miatt nem tudott félretenni. Most meg hogy van egy kisfia, főleg nem tudnak.

2023. márc. 23. 04:32
 22/59 anonim ***** válasza:
97%

Hat, akkor itt van a bibi. Azt az eltartasi szerzodest kellett volna rad hagyni a lakast, te adtad volna berbe, es utana a megtakaritott penzt ES a ket lakast (a tiedet es a neniet) orokoltek volna.


Keso banat, a nagyobbikat nem tudod megakadalyozni abban, hogy legalabb a kotelesreszert beperelje a hugat.

2023. márc. 23. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg kothetsz egy masik eltartasi szerzodest egy masik nenivel, hogy hagyja a kisebbik lanyodra a lakasat.
2023. márc. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:

Sajnos már nem vagyok olyan állapotban, hogy bárkivel is eltartási szerződést kössek. Ráadásul az is a szerencsén múlt annak idején.

Ma már nyilván nem így csinálnám, de akkor még nem tudtam hogy az élet nem úgy alakul ahigy terveztem

2023. márc. 23. 05:11
 25/59 anonim ***** válasza:
96%
En is lehetek még ilyen helyzetben. Az én gyerekeimnek sem egy az apjuk és nagy a korkülönbség. De!!! Sokat go dolkodtunk én a férjem és a exferjem hogy hogyan oldjuk meg az öröklés kérdést meg, hogy nem legyen köztük vita. Nálunk mindenki a saját apjától örököl (1-1ingatlan, autó) az enyém fele fele arányban megy majd ha két egyforma lakáshoz nem fogok addig jutni. Ha sikerül akkor atiratom a nevükre ha nem akkor felesben oroklik ami van és utána úgy egyezkednek ahogy akarnak. De egyik sem fog többet kapni azért mert rosszabbul gazdálkodik a pénzel, egyiket sem semmizem ki. Halistennek ebben a dologban mindkét apuka partner. Mert nekik is az a legfontosabb ami nekem hogy a testverharcot csírájában elfojtsuk.
2023. márc. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
95%
A kérdező a nagyobbik lányának gyakorlatilag vett egy lakást, amiből az szépen megszedte magát. A kicsi semmiféle segítséget nem kapott. Más kérdés, hogy rosszul gazdálkodik a pénzzel, de a nagyobbik akkor is többet kapott. A kérdezőnek még életében kellene ezt a dolgot helyre tenni.
2023. márc. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
95%
Ha te kötötted azt a szerződést és a nagylányodé lett a lakás, akkor tekinthetjük úgy,hogy előre megkapta az örökségedként a lakást. A kicsinek nem adtál semmit akkor. Sztem az lenne igazságos, ha a te lakásodat a kicsi kapná meg.igy Mindkettő kap tőled 1-1 lakást. A nagy már igy is előnyben van, mert évek óta övé a lakás (kiadta, pénzt hozott neki, lakik benne).A kicsi meg csak évek múlva jutna hozzá.
2023. márc. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
25%

Van más is, amit rájuk hagyhatsz? Autó, dugipénz, ingóság, stb?


Mert akkor én olyan végrendeletet csinálnék, hogy a kisebbik lány kapja a lakást, max a benne lévő berendezéssel, a nagyobbik meg minden mást örököl.

2023. márc. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
17%

"Nem akarok haragot és még nagyobb ellenségeskedést köztük" - és ha már a föld alatt vagy, akkor mit fog ez téged zavarni? Két számító, vipera gyereked van, bárhogy döntesz, az lesz. Most se szívlelik egymást.

Az, hogy miként juttattad egyiket lakáshoz, a másikat meg nem, már édesmindegy, azt nem tudod visszacsinálni. Az viszont tisztességtelen, hogy a nagyobbik lányod segítségét veszed igénybe, és a háta mögött meg kijátszanád a kicsi javára. Miért nem kötöttél a kisebbel eltartási szerződést, ha már neki akarnád juttatni az anyai örökséget? Jah, várjál, biztos listányi kifogás van, hogy szegény miért nem tudná megoldani azt sem, mint ahogy rosszabbul házasodásra (ő miért nem nézte meg jobban, hogy kivel vállal gyereket, milyen anyagi helyzetben lévő emberrel jön össze?), és az adóssághalomra vállalt gyerekre is biztos van mentsége.

Ültesd le őket, tárd eléjük a korszakalkotó ötletedet, hogy egyik gondoskodik rólad (éés ő is számol a részével), a másik meg mindent megkap, és rendezzétek le egymás között, nyílt lapokkal, tisztességesen. Ha a háta mögött semmized ki gyakorlatilag, akkor ugye tudod, hogy joggal fogja megtámadni a végrendeletet, meg is nyeri, főleg ha tudja bizonyítani, hogy a gondozást ő végezte (ennek is van anyagi értéke ám, amit a hagyatékin bejelenthet), azt se mondhatjuk, hogy ugyanott lesz, mert a bírósági eljárás költségeivel is számolni kell, ráadásul abban is biztos lehetsz, hogy ilyen után köpne a sírodra, és a testvérét egy életre elfelejtené.

2023. márc. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
100%

Én már alapból azt sem értem, hogy amikor eltartási szerződést kötöttek, akkor miért csak az egyik gyereked jutott eszedbe, miért csak az egyiknek segítettél lakáshoz jutni.


A kezdetektől el van cseszve ez az egész részedről.

2023. márc. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!