Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lenne ez tisztességte...

Mennyire lenne ez tisztességtelen húzás?

Figyelt kérdés

Van két lányom. Nagy köztük a korkülönbség, nem is egy az apjuk, nem is igazán jönnek ki egymással.

A nagyobbiknak van egy háza és egy lakása. Igaz, örökölt ő is (az én közbenjárásommal) és a férje is egy-egy lakást. De az is igaz, hogy jól forgatták a pénzt, okos döntéseket hoztak.

A kisebbiknek semmily nincs. Halom adosság, rossz pénzügyi döntések.

Ma nálam járt a kisebbik lányom és szóba jött, hogy végrendeletben ráhagyhatnám majd a lakásomat. Rámondtam, hogy persze és megbeszéljük majd a részleteket, mert szívem szerint mindent odaadnék, mert más esélyük sosem lesz kijutni az alvérletből. De nem semmizhetem ki a másik lányomat sem.

Az idősebb lányomék segítenek mindenben. Ha orvoshoz kell menni, ha vásárolni kell. Gyakran átjönnek, hoznak ebédet stb.

Tudom, hogy ő is számít az örökségre, mert az egyik gyereküknek még nem vettek lakást.

De a másik lányom meg soha nem fog lakáshoz jutni. Régebben beszéltem erről az idősebb lányommal. Hogy úgy egyezzenek majd, hogy a húgának legyen egy lakás, a maradék az övék. Azt mondta, hogy jó, de tudom hogy nem így lenne és nem adna egy fillérrel sem többet neki, mint amennyit mindenképp szükséges.

Nem akarok haragot és még nagyobb ellenségeskedést köztük, de ideje döntenem, mert sosem tudni, hogy mikor történik valami.


2023. márc. 22. 22:08
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
91%

De, k*rvára tisztességtelen lenne, és én nem is csinálnám ezt, pláne, hogy a nagyobbik lányod segít mindenben.


De azt kell gondolnom, kamukérdés, mrt annyira hülye és bunkó nem lehet egy szülő, hogy pont azt a gyerekét semmizné ki, aki segít neki. Ha a nagyobbik lányod többet kapott tőled, pl. az öröklés miatt, ezt kompenzáld, de rnnyi.

2023. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
16%
A nagyobbik lanyod hogy örökölt, a kisebbik meg nem?
2023. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
95%

Csak a jogi részéhez szólnék hozzá, az erkölcsi oldalát nem minősítem.

A törvény szerint nem semmizheted ki egyik lányodat sem, minimum kötelesrész jár neki, ami a törvényes örökrészének egyharmada.

Végrendelet híján az örökség egyenlő arányban oszlik meg a két gyermeked között. Ha másképp szeretnéd, végrendeletet kell írnod. De a gyerekeidnek minimum a köteles részt meg kell kapniuk.

2023. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
63%
Őszintén szólva, ha bármelyik gyerekemtől elhangzana, hogy "számít az örökségre", onnantól nem kapna semmit a kötelesrészen kívül.
2023. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
88%

"kisebbik lányom és szóba jött, hogy végrendeletben ráhagyhatnám majd a lakásomat. "


Ritka féreg dolog ez a testvérével szemben, meg tőled is, hogy ebbe belementél szóban. Nem vagytok épeky az tuti. Undorító.

2023. márc. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj de ez undorító. A nagyobbik mit tehet arról, hogy a kisebb nem tud bánni a pénzzel. Ráadásul jó nagy számító is a kicsi, hogy a háta mögött akar rábeszélni a testvére kisemmizésére. A nagyobb segít mindenben, te meg "hálából" kisemmiznéd? A kicsi mit csinál azon túl, hogy telesírja a füledet a keserveivel? Egyébként egy fél lakás ára pontosan elég önrésznek bármelyik bankban, tehát azzal is ki tudnak jönni az albérletből.
2023. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
96%

Tisztességes szülő után alapesetben egyformán örökölnek a gyerekei függetlenül attól, hogy melyik gyerek milyen vagyont szerzett élete során.


Ez alól kivétel lehet, ha pl. az egyik gyerek lényegesen többet segít az idős szülő gondozásában, vagy pl tartósan támogatja az idős szülőjét anyagilag. Az nem elfogadható érv a magasabb összegű öröksége, ha az egyik gyerek életképtelen, lusta, nem megfelelő életformát folytat, ezért nincstelen, vagy adósságot halmoz fel.

2023. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
93%

Várják meg az örökséget szépen. És akkor majd elfelezik. Így tisztességes. Az pedig nem az, hogy "a kicsi sose fog kitörni az albérletbol".


Rengeteg ember kitor belőle örökség nélkül is.

2023. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon az lenne.
2023. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
95%

Hidd el ha ráhagyod a kisebbre a lakásodat, attól még ugyanúgy tele lesz adósággal, ugyanúgy nem tud bánni a pénzzel , csak annyi lesz a különbség hogy a te lakásod könnyen jött könnyen is megy. Te egy álomvilágban élsz, hogy ha ráhagyod akkor megoldódik minden problémája. Megy az adósságba, nem fog benne lakni és nem fogja megbecsülni.

Az meg hogy a másik lányod ugye a másik apától örökölt ahhoz a kisebbnek semmi köze.

Itt mindenki számit az örökségre. De te annyi idős vagy? Hogy ez téma?

Szerintem ne csinálj semmit. Megöröklik felesben és majd vagy eladják vagy ha a kicsi annyira akar valamit, akkor összeszedi magát és kifizeti a nővérét. Akkor legalább tesz is bele valamit. Nem lenne fer kisemmizni a nagyobbik lányodat csak azért mert a kicsinek kifolyik a pénz a kezéből. Ez kinek a hibája?

2023. márc. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!