Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lenne ez tisztességte...

Mennyire lenne ez tisztességtelen húzás?

Figyelt kérdés

Van két lányom. Nagy köztük a korkülönbség, nem is egy az apjuk, nem is igazán jönnek ki egymással.

A nagyobbiknak van egy háza és egy lakása. Igaz, örökölt ő is (az én közbenjárásommal) és a férje is egy-egy lakást. De az is igaz, hogy jól forgatták a pénzt, okos döntéseket hoztak.

A kisebbiknek semmily nincs. Halom adosság, rossz pénzügyi döntések.

Ma nálam járt a kisebbik lányom és szóba jött, hogy végrendeletben ráhagyhatnám majd a lakásomat. Rámondtam, hogy persze és megbeszéljük majd a részleteket, mert szívem szerint mindent odaadnék, mert más esélyük sosem lesz kijutni az alvérletből. De nem semmizhetem ki a másik lányomat sem.

Az idősebb lányomék segítenek mindenben. Ha orvoshoz kell menni, ha vásárolni kell. Gyakran átjönnek, hoznak ebédet stb.

Tudom, hogy ő is számít az örökségre, mert az egyik gyereküknek még nem vettek lakást.

De a másik lányom meg soha nem fog lakáshoz jutni. Régebben beszéltem erről az idősebb lányommal. Hogy úgy egyezzenek majd, hogy a húgának legyen egy lakás, a maradék az övék. Azt mondta, hogy jó, de tudom hogy nem így lenne és nem adna egy fillérrel sem többet neki, mint amennyit mindenképp szükséges.

Nem akarok haragot és még nagyobb ellenségeskedést köztük, de ideje döntenem, mert sosem tudni, hogy mikor történik valami.


2023. márc. 22. 22:08
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
44%
A kisebbik lányod nem semmi, hogy így sarokba szorít, te sem vagy semmi, hogy egy ilyen kérdésre nem vagy képes annyit válaszolni, hogy ezen gondolkodnod kell, hanem beleegyezel... Másik oldalról meg, másik lányod sikeres, megvan mindene, jaj istenem az egyik gyerekének még nem vett lakást, ha annyira jól bánik a pénzzel, majd vesz. A leggázabb/leggányabb a sztoriban te vagy, aki idejön kiteregetni ezt a történetet, és közben elmondja, hogy annyira sikertelen szülő, hogy nem volt képes a két gyerekének kb. azonos körülményeket teremteni, hasonlóan segíteni őket akár tettlegesen, akár tanácsban. Ha az apjuk érdeme/hibája az, hogy az egyik tud bánni a pénzzel, a másik meg nem, te közben mit csináltál, ölbetett kézzel nézted, hogy az egyiknek alakulnak a dolgai, a másiknak meg nem? Sok sikert, hogy legalább a végrendeletedben valamennyire jó anya legyél.
2023. márc. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
86%

12

Azért nehogy már minden lúzer gyerekért a szülőket hibáztassuk! Ennyi erővel lehet mutogatni a nagyszülökre, hogy miért ilyen a kérdező, de visszamehetünk az őskorig is :D


"Igaz, örökölt ő is (az én közbenjárásommal)"

Etr hogy kell érteni XD

2023. márc. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
62%
#13 Nem mondanám a gyerek sikeréért-sikertelenségért a szülőt felelősnek, de az lerí a leírásból, hogy erősen preferálja az egyiket. Az, hogy jár segíteni stb. megint nézőpont kérdése. Saját családomon is látom, hogy nyilván a férfi gyerek fizikai dolgokban többet segít a nagyszüleimnél, na meg aki ugyanazon a településen lakik, az elérhetőbb, de a messzebbi is meg tudja tenni a magáét, ha kell. Kivéve, ha alapból azért költözött messzebbre, mert vérig volt sértve a kedves szülő által. Ki tudja, itt mik vannak a háttérben. Az biztos, hogy szülőként nem kéne olyan nyilvánvaló preferenciának lennie, hogy mondjuk az egyik gyerek többet örököl, mint a másik, vagy hogy az egyiket többre tartjuk, mint a másikat akármilyen okból. Kimondatlan csúnya igazság, hogy úgyis megvan a szülőknek a kedvencük (én pl. párévente revideálom, hogy szerintem az én szüleimnél ki a kedvenc), de normális esetben ezen felülkerekedve ugyanannyit teszünk a gyerekeinkért. Felnőtt ember saját magáért felelős, de nekem ne mondja senki, hogy ha két gyereknek közös az anyja, de ennyire különböző az élete, ott minden rendben volt. Ott valamelyik gyerek, akár a sikeresebb, akár a kevésbé sikeres sokkal nagyobb távolságot teremtett, és okkal. Az mindegy, hogy emiatt lett sikeresebb vagy sikertelenebb, de normális családokban nem divergálnak ennyire a gyerekek.
2023. márc. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
11%
Én most a válaszolókhoz szólnék. Szerintem az sem szép dolog, hogy így lehurrogjátok a kérdezőt. Feltételezem, azért írta ki a kérdést, mert számít neki a tisztesség. Arról viszont már nem tehet, hogy nincs benne, de még egy szemernyi sem. Legalább támogatnátok, próbálnátok elmagyarázni neki, hogy ez így miért nem helyes. Sokkal többre mennétek vele, mint a minősítgetéssel, ítélkezéssel.
2023. márc. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
67%
#15 Lárifári. Anonim ezen az oldalon ilyen komoly témában kérdez? Vajon kiket? Egy rakás anonim fiatalt? "Számít a tisztesség." Ennél több jóérzés, becsület és tisztesség van bármelyik 18 éves diákban, aki tényleg elolvasta a kötelező olvasmányokat és tanult is előle, nehogy már sajnáljam a kérdezőt. Ha már kérdezett, nyugodtan kibírhatja a kritikát.
2023. márc. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
12%

Jó, én csak jeleztem, hogy szerintem túlságosan támadólag léptek fel egyesek. Azzal sosem lehet célt érni, mármint a legtöbb esetben.


Hogy mennyire bírja a kritikát, azt majd meglátjuk. Kíváncsi leszek rá, ha egyáltalán válaszol, de ha fogadnom kéne, akkor ez jó alkalom lenne.

2023. márc. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem is túlságosan támadó vagyok, de aki felnőtt és feltehetőleg egészen koros létére ennyire tutyimutyi, arra pont a szép szó nem fog hatni.
2023. márc. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
0%
(Azt mondjuk nem értem, #17 és #15 miért piros, én felpontoztam, pedig pont az én antagonista hozzáállásomat kifogásolja.)
2023. márc. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon és butaság. A kisebbik lányod az örökölt lakást is el fogja kótyavetyélni. Ezzel nem segítesz neki. A másikkal meg szemétség.
2023. márc. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
12%

19.: Köszönöm szépen! :D


Nem mondanám, hogy kifogásolom a hozzáállásodat, inkább azt, hogy szerintem hatékonyabban is célt lehetne érni. Gondolom főképp azok pontoztak le, akik a legjobban osztják a kritikát, akik szerint ez oké, bírni kell a kritikát. Látszik, ők is bírják. Igazán autentikus!

2023. márc. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!