Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom egyik...

Mit tegyek, ha a párom egyik rokonának beszóltam és most rossz, kellemetlen a hangulat?

Figyelt kérdés

Ez az első párkapcsolatom, 4 hónapja vagyunk együtt. Szüleim azt mondták, hogy várjak még a bemutatással, akkor mutassam be, amikor már biztos.

Viszont a párom szülei ismernek, náluk szoktunk lenni, mert haza még nem vihetem. Ott is szoktam aludni náluk.


Most lettem bemutatva a párom bátyjának és feleségének. Tegnap itt volt a párom sógornőjének a tesója, és elkezdett kérdezősködni, hogy hogy lehet, hogy egy 18 éves lány első barátjára nem kíváncsiak a szülők, mire mondtam, hogy de kíváncsiak, mindig kérdezik, hogy merre jártunk, mi van velünk, jól megvagyunk-e, de még ne mutassam be. Nem akart leállni, mire beszóltam, hogy mit foglalkozik ennyit ezzel, nem a tükörképe vagyok a páromnak, hogy szimmetrikusan kell bemutassam a családtagoknak, ez az ő családrésze, akkor mutatott be, amikor akart, én is így vagyok ezzel, nekünk ez így jó, és nem lesz attól olcsóbb a kenyér ára, hogy ezzel foglalatoskodik.


Azóta kicsit feszült a levegő köztem és a párom sógornője között, mert megmagyaráztam ezt a testvérének.


2023. márc. 12. 09:06
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
83%

Oké, és ha a szülők azt mondják, hogy ezek után nem kíváncsiak a kérdezőre, akkor mi lesz? Romantikáznak egy padon a parkban? Mert hogy az ő szülei nem kegyeskednek beengedni a pasit a házukba. Szóval tök jó, hogy kiállt magáért, most ennek eredményeképp mindenkinek kellemetlen ha ott van.

Írtam, hogy alapvetően igaza van, hogy semmi köze a sógornő pereputtyának a témához. De ha azóta feszült a hangulat az egyetlen helyen, ahol eddig megtűrték a párocskát, akkor az szar ügy. Okos ember tudja, hogy hiába van igaza, a saját érdekében nem árt kicsit kevésbé magas lóról kommunikálnia.

A kérdező szülei meg szégyelljék magukat, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe hozzák a saját lányukat, hogy nemkívanatos vendégnek kell lennie miattuk egy másik családban. Senki nem szeret egy olyan embert etetni meg elvsileni, aki cserébe ezt nem adja vissza. Ha az beszól (még akkor is ha jogosan), akkor még kevésbé.

2023. márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
35%
De amúgy tényleg, akik most éltetik a kérdező reakcióját, és a szülei döntését sem tartják bunkóságnak, azoknak mi a válasza a konkrét kérdésre, hogy mit csináljon? Járjon továbbra is oda aludni meg ingyen kajálgatni ahol nyíltan nem kedvelik?
2023. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
89%

"Azóta kicsit feszült a levegő köztem és a párom sógornője között"


Ezt írta a kérdező, de arról nem szólt, hogy a pasija szüleivel milyen most a helyzet....


Bár nyilván a sógornő majd gondoskodik arról, hogy az ő oldalára álljon mindenki.


Szerintem addigra viszont már elég idő eltelik ahhoz, hogy a lány szülei is befogadják a srácot. Feltéve, ha annak komolyak a szándékai.

Mert én úgy érzem, hogy a csaj szülei csak akkor fogják megengedni, hogy a srác náluk dekkoljon, ha majd azt látják, hogy a fiú nem csak dgja a lányt.

2023. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
70%

Igen, de mivel kérdést írt ki róla a kérdező, azért feltételezem, hogy ez a sógornővel való rossz viszony épp elég ahhoz, hogy megmérgezze a hangulatot. Különben nem rágódna rajta annyira, hogy kérdést ír ki. De valóban, itt csak a sógornőről ír konkrétan.

Szerintem mondjuk az, hogy a srác bemutatta már a családjának, akik kosztot-kvártélyt biztosítanak neki, épp elég ahhoz hogy láthassák hogy nem csak dugja a lányukat. Vagy akkor ne engedjék őt sem oda (oké, nyilván 18 évessel ezt sem lehet megcsinálni). De ez így baromi aránytalan, hogy a kérdező ott dekkol, de a srác nem mehet. Mintha valami rossz csöves lenne szegény lány. Soha nem szúrnék ki így a lányommal, ha a 10. pasiját mutatná be egy év alatt, akkor sem.

2023. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
62%

Hát, nem tudom.


De engem zavarna, ha a lányomat itthon dgná a pasija - lehet, hogy a kérdező szülei sem kérnek ebből, mert nem akarják hallani, nem akarnak asszisztálni az egészhez.


Másrészt én is kellemetlenül érezném magam, ha folyton ők etetnék a fiatalokat, szóval ha itthoni dgás nem is, de ebédmeghívás vagy valami esedékes lenne a kérdező szülei részéről is.


Bár nem ismerjük a hátteret.


Az is lehet, hogy anyagilag nem állnak úgy, a srác meg jól el van eresztve és nekik nem tétel az állandó vendég.


De most itt nem az a lényeg, hogy ki etet kit, hanem az, hogy a sógornő mennyit árt a kapcsolatnak.


Igazából ezt az idő fogja eldönteni.

2023. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:
Jó, és én tehetek róla, hogy ez van? Nem.
2023. márc. 15. 12:28
 47/49 anonim ***** válasza:
28%

#46:

"Jó, és én tehetek róla, hogy ez van? Nem."


De igen, arrol tortenetesen egyedul te tehetsz, hogy neveletlen voltal.

2023. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy volt neveletlen, az volt neveletlen, aki belekötött. Mindenki kutya kötelessége magát megvédeni.
2023. márc. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
51%
Ajánld fel hogy egy box meccsen döntsétek el hogy melyikőtöknek van igaza, mert felétek ez így szokás. :P
jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!