Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom egyik...

Mit tegyek, ha a párom egyik rokonának beszóltam és most rossz, kellemetlen a hangulat?

Figyelt kérdés

Ez az első párkapcsolatom, 4 hónapja vagyunk együtt. Szüleim azt mondták, hogy várjak még a bemutatással, akkor mutassam be, amikor már biztos.

Viszont a párom szülei ismernek, náluk szoktunk lenni, mert haza még nem vihetem. Ott is szoktam aludni náluk.


Most lettem bemutatva a párom bátyjának és feleségének. Tegnap itt volt a párom sógornőjének a tesója, és elkezdett kérdezősködni, hogy hogy lehet, hogy egy 18 éves lány első barátjára nem kíváncsiak a szülők, mire mondtam, hogy de kíváncsiak, mindig kérdezik, hogy merre jártunk, mi van velünk, jól megvagyunk-e, de még ne mutassam be. Nem akart leállni, mire beszóltam, hogy mit foglalkozik ennyit ezzel, nem a tükörképe vagyok a páromnak, hogy szimmetrikusan kell bemutassam a családtagoknak, ez az ő családrésze, akkor mutatott be, amikor akart, én is így vagyok ezzel, nekünk ez így jó, és nem lesz attól olcsóbb a kenyér ára, hogy ezzel foglalatoskodik.


Azóta kicsit feszült a levegő köztem és a párom sógornője között, mert megmagyaráztam ezt a testvérének.


2023. márc. 12. 09:06
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
46%
16.06, mutass kérlek egyetlen olyan kommentet, ahol azt írta valaki, hogy a kérdező fogja be?
2023. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
79%

A csaj szüleinek tökre kényelmes a szitu: nem kell kerülgetni, nem kell jópofizni, nem kell etetni senkit pluszban. Erről szól ez a "még ne mutassák be a srácot." A 18 éves nagypofájút viszont viseljék csak el, etessék, kerülgessék a fiú szülei. F@sza, nem?

Szólj be még vagy 1-2 rokonnak, aztán nem lesz többet gond a feszült hangulat.

2023. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
68%

"A kérdező nem meghúzta a határokat, hanem átment egy határon és odaszart, ahol etetik."


Nem a párja sógornőjének a tesója eteti...!!


"Nem akart leállni, mire beszóltam"


Meghúzta a határt!

2023. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell tenned semmit, igazad volt. Aki pofátlanul vájkál más magánéletébe, az bírja a kritikát, bár hozzá teszem tényleg fura, hogy nem kíváncsiak a szülők a barátodra, majd ha komoly lesz, csak akkor alapon.
2023. márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
72%

Ezen semmi nem volt erős, én ennél jóval erélyesebben kiállok magamért, amikor a mindenbe beledumálók megpróbáltak kioktatni és a többi.


Nem érdekel, hogy ki sértődik meg, az így járt, de én nem hunyászkodok meg, csak mert "idősebb", a "párom valakije", stb.


Nem vagyok bunkó, de hogyha szükséges, keményen megmondom a másiknak, hol a helye - ha ezen bevágja a durcát, mint egy ovis, tegye. Nekem tesz szívességet.

2023. márc. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
19%

Egyév? Bocs, a szüleid normálisak?


Egyév körül sokan már az összeköltözést tervezik, nem ott tartanak, hogy ja, amúgy ő anyu-apu, csak eddig rhadtul nem voltak rád kíváncsiak.

2023. márc. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
76%
Mi közöd hozzá, 36-os? Nem ez volt a kérdés!
2023. márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
81%
Aki azt írja, gond volt a stílussal, az leírná, pontosan mi is volt a gond vele? Ti másképp álltok ki magatokért, másképp külditek el az ilyen értetlen kotnyeles akárkit oda, ahová való? Másrészt "párom sógornőjének a tesója" nem családtag, nem ott lakik, csupán egy rokon, a véleménye nem ér többet, mint másé. Ő így tartja, más meg úgy. A határokat igenis meg kell húzni valahol, már az elején.
2023. márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
17%

Alapvetően igazad volt, de attól még nem okos dolog ott beszólni, ami kb az egyetlen lehetőségetek hogy együtt lehessetek. Ezt elcseszted, gondolom így már megvan a véleménye rólad a családnak. Én már nem csinálnék különösebben semmit, ezen max az idő javít, meghúznám magam ha ott vagyok náluk.

Amúgy világi sutyerák dolog a szüleidtől hogy az rendben van nekik, hogy egy másik család etet meg kerülget téged a saját otthonában, ellenben ők annyira sem méltatják a barátodat, hogy megismerjék. Nem kötelező persze minden random randi partnert bemutatni, de ha az én lányom járna rendszeresen át rontani a levegőt másokhoz (mert hiába fogadnak szeretettel, azért ha másoknál alszol, az tőlük mindig igényel valamennyi alkalmazkodást hozzád, úgyhogy valamennyire mindenképp zavarod őket), akkor azt tartanám a minimumnak, hogy én is nyújtom ugyanezt a fiúja felé.

2023. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
74%
Tudod mi a "sutyerák dolog", 39-es? A kérdező szüleit szidni kéretlenül! Meg arra biztatni valakit, akibe módszeresen belekötöttek, hogy "húzza meg magát".
2023. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!