Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom egyik...

Mit tegyek, ha a párom egyik rokonának beszóltam és most rossz, kellemetlen a hangulat?

Figyelt kérdés

Ez az első párkapcsolatom, 4 hónapja vagyunk együtt. Szüleim azt mondták, hogy várjak még a bemutatással, akkor mutassam be, amikor már biztos.

Viszont a párom szülei ismernek, náluk szoktunk lenni, mert haza még nem vihetem. Ott is szoktam aludni náluk.


Most lettem bemutatva a párom bátyjának és feleségének. Tegnap itt volt a párom sógornőjének a tesója, és elkezdett kérdezősködni, hogy hogy lehet, hogy egy 18 éves lány első barátjára nem kíváncsiak a szülők, mire mondtam, hogy de kíváncsiak, mindig kérdezik, hogy merre jártunk, mi van velünk, jól megvagyunk-e, de még ne mutassam be. Nem akart leállni, mire beszóltam, hogy mit foglalkozik ennyit ezzel, nem a tükörképe vagyok a páromnak, hogy szimmetrikusan kell bemutassam a családtagoknak, ez az ő családrésze, akkor mutatott be, amikor akart, én is így vagyok ezzel, nekünk ez így jó, és nem lesz attól olcsóbb a kenyér ára, hogy ezzel foglalatoskodik.


Azóta kicsit feszült a levegő köztem és a párom sógornője között, mert megmagyaráztam ezt a testvérének.


2023. márc. 12. 09:06
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
68%
Engem se érdekel a gyerekem minden épp felmerülő barátja, csak amelyik hosszú távúnak alakul. A jönnek-mennek kapcsolatokkal nem kell a szülőnek megismerkednie, az a fiatal dolga. Amikor tartós (4 hónap már az), akkor igen. De a kérdés nem arról szól, hogy mi a véleményünk a szülei hozzáállásáról.
2023. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
7%
Mindketten elég primitívek vagytok. Ha már most ilyen vagy, mi lesz, ha még a családba is bekerülsz?
2023. márc. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
91%

#9: ha egy érzés pusztán önkényes társadalmi elvárásokból ered, amelynek egyébként pusztán az a célja, hogy a másikat kontroll alatt tartsa, akkor igen, ilyet sosem szabadna érezni.

De mivel tökéletlen a társadalom, és vannak ilyen érzések, akkor már jó, ha felismerjük, honnan ered, és nem magunkban keressük a hibát.


Persze ezt már, aki akarta, az első (#2) kommentemből is megértette.

2023. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
40%

Elsőre találkozol valakivel, felületesen csevegtek és egyből kimutatod a fogad fehérjét? El lehetett volna ezt annyival is intézni, hogy "ők másképp látják", "nem vagyunk egyformák", "majd erre is sor kerül", vagy kényelmetlen helyzetbe lehet őket hozni burkoltan azzal is, hogy "ez most miért ilyen fontos", "na és neked pasid/vőlegényed/gyereked van már?" stb.


Annyi opció van, amivel egy ilyen kényelmetlen szituációból ki lehet kerülni, a legjobbat, a humort még csak nem is említettem.


De minden, a stílus. Ha kikeltél magadból, hogy te így úgy és hogy ezt veled szemben nem lehet megengedni, akkor nem kell csodálkozni. Fordított esetben nem azt mondom, hogy haragudnék, de távolságtartó lennék, mert az agresszív embereket nem szeretem (nem azzal van baj, ami az álláspontod, hanem azzal, ahogy közölted). Ez egy természetes reakció a részükről, de nyugodj meg, ettől még semmi nincsen veszve, az esküvőtökre ettől még el fognak menni...


Nagyon jó dolog ez az állj ki magadért, de tudni kell ezt JÓL lekommunikálni is.


Peace, love mindenkinek

2023. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, nem kell bunkózni!

Kérdezték, mit értenek a szülők az alatt, hogy komoly lesz. Mert ezt nem írtad le konkrétan. Valahol a 10. válaszadónak is igaza van. A legtöbb szülő, hiába első barát, meg szeretnék ismerni a lányuk párját, hogy tudják, kivel engedik el.

2023. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
94%

"Mutassam be akkor, amikor már komoly, és nem a rózsaszín felhő van a szemem előtt. Ezen mit nem lehet érteni?"


Mondjuk szülőként magamból kiindulva engem mindig is érdekeltek a gyerekem barátai. Életemben nem mondanék ilyet, hogy akkor mutasson be valakit, ha már biztos lesz. Mikor biztos? 10 éves házasság után is van válás. Hozza el bármikor. Akkor is, ha egy hete vannak együtt. Nem fogom bekoltoztetni magunkhoz, egy hét után itt sem alszik, de szívesen meghívom egy kávéra, sütiket, vacsorára.

2023. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
81%
Ha egyszer jogos volt akkor nem kell bocsánatot kérni.
2023. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
83%

Fiús-lányos szülőként mondom, hogy akinek fia van, az megengedőbb, a lányos szülők - normális esetben - szigorúbban veszik ezt.

Ettől még nem lennék ennyire merev a 18 éves lányom barátjával, sőt, előbb szeretném megismerni, hogy kivel van a lányom, mint a fiam esetleges egyéjszakásait.


....


Emberként viszont engem is zavar a tolakodó faggatódzás, különösen ha egyszer már kulturáltan megválaszoltam a kérdést.

Nem érzem beszólásnak egy X-ik semmilyen rokon" felé, hogy megvédted az álláspontodat, ezért nincs miért bocsánatot kérned!

NINCS!

2023. márc. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
83%
A bevezetéstől nagyon sok függ. Kijelölted a határokat a "rokonnak", nincs ezzel gond! Nem követtél el semmit, amiért bocsánatot kellene kérned.
2023. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Fél-1 év. Ők így látják, ezt mondták, most mit csináljak velük? Az, hogy leírjátok, hogy ti azonnal meg akarjátok ismerni, attól még az én szüleim ugyanúgy fognak állni ehhez.


El lett mondva ez is, hogy ne pár hetes-hónapos kapcsolatot mutassak be, és erre el kezdett értetlenkedni, meg felhozott olyan dolgokat, hogy velem nem törődnek a szüleim. Ez nem pár kérdés volt, hanem 5-10 percig kvázi vallatott a nő, és azt is megkérdőjelezte, hogy egyáltalán tudnak-e róla a szüleim, hogy most náluk vagyok, vagy egyáltalán a barátomról tudnak. És akkor mondtam, hogy mit foglalkozik ezzel ennyit, nem lesz olcsóbb a kenyér ára, stb.

2023. márc. 12. 13:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!