Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom egyik...

Mit tegyek, ha a párom egyik rokonának beszóltam és most rossz, kellemetlen a hangulat?

Figyelt kérdés

Ez az első párkapcsolatom, 4 hónapja vagyunk együtt. Szüleim azt mondták, hogy várjak még a bemutatással, akkor mutassam be, amikor már biztos.

Viszont a párom szülei ismernek, náluk szoktunk lenni, mert haza még nem vihetem. Ott is szoktam aludni náluk.


Most lettem bemutatva a párom bátyjának és feleségének. Tegnap itt volt a párom sógornőjének a tesója, és elkezdett kérdezősködni, hogy hogy lehet, hogy egy 18 éves lány első barátjára nem kíváncsiak a szülők, mire mondtam, hogy de kíváncsiak, mindig kérdezik, hogy merre jártunk, mi van velünk, jól megvagyunk-e, de még ne mutassam be. Nem akart leállni, mire beszóltam, hogy mit foglalkozik ennyit ezzel, nem a tükörképe vagyok a páromnak, hogy szimmetrikusan kell bemutassam a családtagoknak, ez az ő családrésze, akkor mutatott be, amikor akart, én is így vagyok ezzel, nekünk ez így jó, és nem lesz attól olcsóbb a kenyér ára, hogy ezzel foglalatoskodik.


Azóta kicsit feszült a levegő köztem és a párom sógornője között, mert megmagyaráztam ezt a testvérének.


2023. márc. 12. 09:06
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
84%
Kicsit erős volt ez így, de végül is igazad volt, ez a ti dolgotok. Miért nem értette meg elsőre? :D Engem az ilyen nagyon fel tud idegesíteni és én is sokszor bántok meg emiatt embereket :/ Max kérj tőle bocsánatot ha nagyon nem akar elmúlni a feszkó, vagy próbáld meg vele megbeszélni.
2023. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
85%

Rosszul érzed magad, mert kiállsz magadért?

Ez sajnos egyfajta betegsége a társadalomnak. Nem szabadna, hogy így érezz.

2023. márc. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
92%

" Szüleim azt mondták, hogy várjak még a bemutatással, akkor mutassam be, amikor már biztos." - mi biztos?

Egyébként nem kell tenni semmit. Mit kell erőszakoskodni? Semmi köze hozzá.

2023. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
25%

"Ez sajnos egyfajta betegsége a társadalomnak. Nem szabadna, hogy így érezz."

Inkább az betegség, ha azt hiszed, hogy bizonyos érzéseket nem lenne szabad érezni.

2023. márc. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
41%

Hát nézd, valószínűleg azért zavart a kérdezősködés, mert legbelül Te is érzed, nincs azzal rendben valami, hogy a szüleid nem akarják megismerni a barátodat, miközben - már bocs - az nem zavarja őket, hogy Te rendszeresen a fiúnál "alszol"? Itt elsősorban a szüleiddel van a probléma, ezért érinthetett érzékenyen a kérdezősködés. Persze ettől még a kérdező is lehetett tapintatlan, de nem biztos, hogy meg akart Téged ezzel bántani, csak meg szerette volna érteni, mi lehet a szüleid fejében? Érdemes lenne elnézést kérni a reakciód miatt, hogy oldjátok a feszültséget, de arról persze nem Te tehetsz, hogy a szüleid milyenek.


Az nyilvánvaló, hogy a barátod családja nyitottabb, befogadóbb, aminek szerintem örülnöd kellene, még ha kicsit tolakodónak is érezted a kérdést. Azért gondolj bele, mennyivel nehezebb lenne a helyzetetek, ha a fiú szülei is ugyanúgy gondolkodnának, mint a Te szüleid?

2023. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
84%

Igen, 4-es, vannak olyan érzések, amiket nem lenne szabad érezni, például alsóbbrendűségi érzést, rettegést a mások véleményétől.

Kérdező, ez egyáltalán nem volt kicsit se erős, és ne foglalkozz vele, a párod rokonának a rokona volt erőszakos, ő viszont a legkevésbé se fontos.

2023. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem használtál bántó szavakat, nem kiabáltál vagy hasonló, akkor nincs miért bocsánatot kérni. Ő volt tapintatlan, neveletlen, erőszakos.
2023. márc. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Nem, én is így gondolom. Megmondták, hogy 18 vagyok, ez az első kapcsolatom, és elég kevés az esély arra, hogy tartós lesz. Mutassam be akkor, amikor már komoly, és nem a rózsaszín felhő van a szemem előtt. Ezen mit nem lehet érteni?


Felesleges arról fantáziálgatni, hogy mi lenne, hogyha párom családja is ilyen lenne, mert nem ilyen, ennyi.

2023. márc. 12. 09:53
 9/49 anonim ***** válasza:
27%

"vannak olyan érzések, amiket nem lenne szabad érezni, például alsóbbrendűségi érzést, rettegést a mások véleményétől"

Érdemes egyre inkább tudatában lenni, hogy mi váltja ki az ilyen érzéseket, és úgy alakítani a dolgokat, hogy az ezeket kiváltó dolgokat kiküszöböljük az életünkből - de ha már ott van az érzés, akkor nem jó, ha megpróbáljuk elnyomni azzal, hogy "ezeket nem lenne szabad érezni".

2023. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nagyon furák a szüleid, hogy őszinte legyek. Az ELSŐ barátod, de igazából nem érdekli őket. Mert a kérdezősködés csak hárítás, húzzák az időt hogy ne vidd oda a pasidat. Úgyhogy valahol megértem a sógornő értetlenkedését, de ebbe a témába, más családi ügyébe normális ember nem vájkálna.
2023. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!