Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert a mostani fiuk/ferfiak...

Miert a mostani fiuk/ferfiak nem hajlandok elfogadni baratnokent egy fogyatekos lanyt/not?

Figyelt kérdés

Normalis a viselkedese minden, egyetemre jar, mindent megtehet...csak van egy fogyatekossaga. A fiuk miert nem hajlandok legalabb csak megprobalni vele egyutt lenni?


Elore is koszonom a valaszokat!


2010. okt. 6. 07:30
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell az a fene nagy tolerancia. Ha intoleráns bunkónak tartja azt, aki nem szeretne együtt élni egy nyomorékkal, akkor tegye. Az vagyok, vállalom. De bűntudatot sem fogok azért érezni, mert normális társra vágyom az életben, nem egy roncsra. Persze kifelé megy a nagy tolerancia, de ha az ember saját maga kerül ilyen helyzetbe, máris elapad a dolog. Akkor már inkább legyen valaki gerinces és őszinte.
2010. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
63%

Látom nem értetted a fene nagy toleranciám lényegét. lehetne egészséges társam is, az a bajom,hogy azokat az embertársaitokat szarbaveszitek akik nem "100-asok".

A lényeg az, és én ezt vallom, lehetsz te bárki,bárhonnan jöhettél,bármit csinálhattál,addig egyenlö vagy nekem,amig nem teszel érte h ne legyél az.

2010. okt. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem veszi szarba a fogyatékosokat senki, én sem. Nem kell félreérteni azt, hogy valaki nem járna egy fogyatékos emberrel. Én is barátkoznék velük, nem zavarna, de párnak minél tökéletesebbet választunk, ez van genetikailag is kódolva. Nem kell ezért lenézni senkit, ez természetes emberi tulajdonság. Biztosan nehéz annak, aki valamilyen fogyatékossággal él, de ez a valóság.
2010. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem inkább te vagy intoleráns bunkó, mert felháborodsz azon, hogy mások milyen szempontok alapján választanak párt. Senki nem mondta, hogy a fogyatékosok le vannak szarva, és hogy nem vesszük őket emberszámba. Ez olyan, hogy én pl. ugyanúgy nem járnék dagadt pasival, vagy vallásossal, vagy vöröshajúval, stb... ettől függetlenül barátkozom velük, de nem tetszenek! Ennyi...
2010. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
82%

*lehetne egészséges társam is


Lehetne, de te magad írtad, hogy az egészségesek semmibe vettek, EZÉRT választottál maganak egy nem egészségest, meg azért, mert ő odavolt érted. A tolernaciád kizárólag abból ered, hogy képtelen voltál egészéges ember megtartani, és úgy viselkedni, úgy kialakítani a kapcsolataidat, hogy emberszámba vegyenek. Bizonyos szempontból ez is fogyatékosság, jól írtad korábban.


Nincs ezzel semmi baj, az a lényeg, hogy egymásra találtatok és boldogok vagytok. Csak ne próbáld rákényszeríteni a fentieket másokra.

2010. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Egészségesebb dolog, ha ő is egy - valamilyen tekintetben -fogyatékos fiút választ magának. Így később sem élnek vissza az ő fogyatékosságával. Ahogy őt elfogadják sokan, neki is el kellene fogadnia egy másik fogyatékost.
2010. okt. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

Talán haosnló problémájú emberekkel kéne ismerkedned ,barátkoznod.Ők könnyebben megértenének, és nem cska azért lennének veled mert úgymond "jobb nem jutott" (mint itt az egyik válaszadó-hát én ezt nem tartom becsülendő dolognak). Én meg tudom érteni azok álláspontját,akik csak egészséges emberrel szeretnének párkapcsolatot,és a kérdezőt is. Alapjába véve nagyon sok félelme van iylenkor az embernek,mit fognak szólni mások,együtt tudok e élni a másik fogyatékosságával,tudom e támogatni egész életében a bántó megjegyzések miatt.. ezért inkább hagyja a francba az egészet az ember,akkor is ha egyébkétn szimpatikus neki az illető.Én nem tudom mit tennék,nagyban függ attól,hogy ez a fogyatékosság pontosan micsoda. A mostani párom,ha bármilyen testi fogyatékot szerezne (ne adj isten!) ,nem hagynám el. Viszont csökkent értelmi képességű emberrel én nem tudok hangot találni,se barátként,se párkapcsolat szintjén. Persze ez nem jelenti azt,hogy bármilyen ocsmány megjegyzést teszek rájuk,vagy köcsögösködnék velük.

Szóval szerintem egyáltalán nem kell valakit azért lenézni,mert nem akarna belemenni egy ilyen kapcsolatba,viszont ha megkjegyzéseket tesz rá,és bunkóskodik az elitélendő.. ez már csak intelligencia függvénye,hogy mennyire toleráns az ember a hátráltatottakkal, pl roncsnak nevezni valakit,azért mert beszédhibája és tikje van már primitiv dolog az én szememben. Kivánom ezeknek az embereknek,hogy sose kelljen olyna balesetet vagy betegséget elszenvedniük ami során bármiylen fogyatékosság lép életbe náluk,de azért gondoljanak rá,hogy velük is bármikor történhet ilyesmi.

2010. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
54%
Ja és lehet őszintének lenni természetesen,kifelé is az már csak primitivség függvénye hogy te nyomoréknak és roncsnak vagy fogyatékkal élőnek nevezel valakit!
2010. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

*A mostani párom,ha bármilyen testi fogyatékot szerezne (ne adj isten!), nem hagynám el.


Azért kicsit más, amikor a pároddat történik valami (ne adja Isten, de tényleg!), meg amikor alapból sérültet választasz.

De sajnos olyan is történhet, hogy az értelmével történik valami (pl. agyvérzés után), na akkor mit tennél? Mert írod, hogy értelmi sérülttel nem tudnál még baráti viszonyt sem kezdeni, nemhogy mást.

2010. okt. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad arra fogni, hogy a fogyatékossága miatt nem talál párt magának, hiszen ettől még lehet vonzó ember. Sok ember nehezen találja meg a társát az életben, és ennek számtalan oka lehet, de főleg az, hogy nem találkozott még azzal a személlyel, aki őt a fogyatékosságával, hibájával, természetével stb. képes elfogadni.

Én ismerek egy vak férfit, aki szintén menyasszonyt keres magának kb. 20 éve, és szidja a nőket, amiért nem elég toleránsak az ő betegségével szemben... pedig nem az a baj. A pasasnak olyan iszonyú büdös a szája, hogy valami fertelem. Nem ápolt, nem tisztálkodik, ezért nem kell senkinek. Még lehet, egy másik vaknak sem.

2011. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!