Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert a mostani fiuk/ferfiak...

Miert a mostani fiuk/ferfiak nem hajlandok elfogadni baratnokent egy fogyatekos lanyt/not?

Figyelt kérdés

Normalis a viselkedese minden, egyetemre jar, mindent megtehet...csak van egy fogyatekossaga. A fiuk miert nem hajlandok legalabb csak megprobalni vele egyutt lenni?


Elore is koszonom a valaszokat!


2010. okt. 6. 07:30
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
88%

Nos, akkor hagy jöjjön egy ellenpélda.

Én egészséges 24 éves, komoly tipus vagyok (már úgy értem nem éretlen, hanem laikus gondolkodású),az én párom viszont nem egészséges. Enyhe mozgáskordinációs hibája van, nem jó a vérnyomása sem, semmi nem tökéletes rajta (nem testileg), szép lány (persze kérdés kinek ez mit jelent),de tudom hogy a legtöbb egészséges pasi rá sem nézne pont ezek miatt. Én vagyok talán a kivétel,mert engem nem érdekel a többség szánakozó,lenézö véleménye, nekem ö létezik,és pontosan ugy fogadom el minden hibájával együtt ahogy kell. Kérdezem én, miért utasitunk el embereket akik kicsit is másabbak mint "mi"?

2010. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

Engem nőként zavarna egy ilyen pasi. Nem mennék vele végig büszkén az utcán, nem érezném jól magamat mellette. Ha neked nem lenne semmilyen fogyatékosságod, könnyen lehet te is így gondolkodnál.

Az emberek ösztönösen egészséges párt szeretnének maguknak, de pl. van olyan "fogyatékosság", ami nem zavarna a páromban pl. ha sánta (ezt már írta valaki).

2010. okt. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy próbálj ismerkedni egy szintén fogyatékos fiúval és menj el logopédushoz, neurológushoz, hátha tudnak segíteni.
2010. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%
hát én csak picit epilepsziás vagyok és kicsit beteges,de már így is nehezebb volt a randikon,mert amint elmondtam mi a bajom már teljesen más lett a hangulat.El sem tudom képzelni milyen nehéz lehet egy fogyatékos embernek.De próbáljon ez a lány más fogyatékosokkal is találkozni, mert azok jobban megértik a problémát és szerintem a beszédhiba és a rángatózás nem is olyan szörnyű én nem ijednék meg tőle. az idegosztályon (az epilepsziám miatt)sokkal súlyosabb eseteket láttam és így is nagyon jól összebarátkoztam velük:)
2010. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ha elvárod, hogy a fogyatékosságodat elfogadják, akkor te is el tudod fogadni más fogyatékosságát, tehát ismerkedj hasonló fiúkkal, és megértitek egymást.


Ha pedig te nem fogadnál el fogyatékos fiút, akkor ne kérd számon mástól se, mert az emberek magukhoz hasonló emberekkel értik meg egymást.

2010. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
55%
Kicsit meglep, hogy ennyien adnak az utca ismeretlen emberének a véleményére.
2010. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem biztosan van olyan ember, akit nem zavar! Azt kell megt5alálni, de el kell fogadnod, hogy az emberek többsége nem elfogadó. Én sem kezdenék egy olyan pasival, akinek van fogyatékossága, barátkoznék vele, de valószínűleg nem járnék vele. Biztos, hogy sokkal nehezebb párt találni, de sok olyan ember van, akit ez nem zavarna.
2010. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
90%

Ezek a vélemények itt azok, ahogy szeretnék(hogy mások tudják róluk). A valóságban ez más.

Valljuk be, elég sok potenciális és egészséges párjelölt szaladgál mindenfelé, így elég nagy hátránnyal indul az, akinek bármiféle fogyatékossága van. Ez van, ilyen a világ. Tehát aki sérültet választ párnak, az előtte már nagyon leadta az igényeit, vagy saját maga is (akár szociális)fogyatékossággal él.

Bevallom, én is azért választottam sérült párt, mert baromira odavolt értem, láttam rajta, hogy nagy fogásnak tart. Ez imponált, mert a korábbi kapcsolataimban azért nem volt meg ez az eltérés, és ő pedig nagyon ápolgatta az egómat. Látszott rajta, hogy nagyon megbecsül, míg az egészséges barátnőimnél mindig megvolt az, hogy akármikor, könnyedén megkapnak mást. Voltaképpen azokban a kapcsolatokban én voltam a fogyatékos.

2010. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
59%

Na,akkor folytatnám a "akkor hagy jöjjön egy ellenpélda."

című bekezdésemet..

Szóval, a barátnőmnek CP-je van, kissé emiatt ill. hogy megtalálta a lábát évekkel ezelőtt egy kretén egy kocsival sánta,látszik. Ha magas vérnyomása vagy alacsony akkor nincs jól, ezenfelül a szíve sem tökéletes,de különösebb probléma nincsen,a beszéde táj szólásos,és néha kicsit bőbeszédű.... és biztos van valami ami nem jut eszembe, de egyet biztosan tudok, azt hogy én egészségesen, hozzátéve hogy se szervi,sem mentális problémám nincs, én nem nézem le, a találkozásunk óta tisztelem benne azt hogy megküzd azzal a sok kritikával és lenézéssel amivel ez jár, szörnyű ezt mondani az egészségesen élő embernek, az egészségesen élő társai felé (DE,minimum azok felé akik itt kommentelnek/tek) hogy én helyetetek is mélységesen szégyenlem magam amiatt hogy ilyen intoleráns bunkók vagytok (nem mindenki persze). Én igy is büszkén tudom az oldalamon. Lehet példát venni, persze akinek nem inge a fent emlitett szösszenet,az ugysem veszi magára, aki meg igen,az nyugodt szivvel tekintsen magába,és kicsit képzelje magát bele egy beteg embertársa helyzetébe és nehézségeibe.


Köszöntem.

2010. okt. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az "intoleráns bunkó" az, aki képtelen elfogadni mások álláspontját. Mindenki úgy él, ahogy akar. Én is, az előttem szóló is, a többi hozzászóló is, a kérdező is, és még sokan mások.
2010. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!