Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lenéznének nézni...

Szerintetek lenéznének nézni ha 19 évesen gyermekem lenne?

Figyelt kérdés
Nem vagyok még terhes,de amint le éretségiztem szeretnénk a párommal 1 babát.4 éve vagyunk együtt 5 hónapja odaköltöztem hozzá.Ő dolgozik a szülei is segítenének minket a baba semmiben sem szenvedne hiányt.
2010. okt. 4. 19:41
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Igen,természetesen össze is akarunk majd házasodni:)

A családom velem nem tartja a kapcsolatot,így elég szűk körű lenne az egész de én sosem szerettem volna nagy felfordulást meg 500 fős esküvőt.

2010. okt. 4. 19:54
 12/48 anonim ***** válasza:
92%

A GYEST mindenki kapja munkaviszonytól függetlenül ugyanis az alanyi jogon jár. Nézzétek meg az etnikumot, ők is kapják ezért szülik a huszadik gyereket is.


Ami nem jár az a GYED, ha nincs meg a két év munkaviszony, ami ugyebár a bruttó fizetés 70 %-a plusz a családi pótlék.

Ez jóval több, mint 38 ezer forint.

2010. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
62%

Neked nem gyerekre van szükséged, hanem normális családra. Azt hiszed, hogy a gyerek majd pótolja a családodat, de nem fogja. Aztán amikor szétmentek az apjával, majd itt keseregsz, hogy "se végzettségem, se munkatapasztalatom, se családom, se semmim, a pasim kidobott, jajj, most mi legyen". Előbb kéne gondolkodni, és biztos alapokra gyereket vállalni, nem sírni utána.


Azért gyereket szülni, mert "a szülei segítenek": nézd, ha a szülei még egy gyereket akartak volna, akit ők nevelnek fel, akkor vállaltak volna. Nem tették. A lehető leggusztustalanabb dolog az anyósékkal felneveltetni a gyereket, mert megszülni volt ész, eltartani meg nem.

2010. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
86%
Nem nézne le senki, de egy gyerek nem játék, nem lehet arra alapozni, hogy majd a szülők segítenek. Egyedül is meg kell tudjatok élni, ehhez pedig tovább kellene tanulni, vagy legalább pár évet dolgozni, h meg tudjatok állni a saját lábatoon. Más nyakára nem érdemes szülni, inkább egy pár évvel később rendes körülmények közé.
2010. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 19:58!

Nem tudom F/L vagy, de elég "férfias" hozzáállásod van.. Persze igazad is van valahol, én kb. így jártam.


Ellenben semmit nem bántam meg! Azóta az érettségim mellé lett 3 szakmám, nyelveket tanultam.

Az, hogy az ember korán (20voltam) vállal gyereket, nem jelenti azt, hogy automatikusan letehet minden tanulási szándékáról, stb. Sajnos abban viszont igazat kell adnom, hogy a mai magyar társadalom és a berögzött elvek hátráltatják az anyákat. Munkát már nehezebb kapni és az albérletet sem adják ki 80%-ban ha gyereke van az embernek.

Én nem nézlek le. Az esélyt megadhatod magadnak/magatoknak, hisz jó dolgok is történnek és a nagy problémák nem kizárólag a fiatal mamákat csapják ezerrel..

A ti döntésetek, de valóban nagyon meg kell fontolni, hogy ebbe a rendszerbe hogy tudjátok beilleszteni majd az életeteket később. Nem most, hanem évekkel később.

2010. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
58%

én sem ítélem el:) a legszívesebben én is szülnék:$ már alig várom h kisbabám legyen. de a családom nem így gondolkozik mint én, és tudom h nekik van igazuk. én is drukkolok nektek h minden klappoljon majd :)

a másik dolog, meg nem csak az ő korosztályában áll fent az a veszély h szétmennek. mennyien válnak el/szakítanak idősebb(40) korban???????? ezzel az indokkal nem értek egyet!! viszont azzal igen, h nem lesz semmiféle szakmai végzettséged, ami nem valami jó. ha csak a terhesség alatt nem végzel el egy gyorstalpalón valamit ami téged érdekel, és akár a baba megszületése után is lehetőséged lenne arra h bejárj órára(ezek nem minden nap szoktak lenni, illetve olyan 2-3 órás órákról van szó). nekem ennyi hozzászólásom van :)

19/L

2010. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
44%
Hát őszintén? Én nem nézem jó szemmel az ilyet mert egyrészt felháborítónak tartom hogy a fiatalok szerint természetes hogy eltartsák az unokával együtt a szülők, még az öreg koruk is arra áldozzák, a másik meg hogy annyira taszító amikor valaki ennyire durván ambíció nélküli és meglégszik azzal hogy pelenkát cserélgessen otthon. De hát te tudod. Mit zavar hogy más mit gondol?
2010. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
69%
A mai világban felelőtlenségnek tartom egy szál érettségi után...
2010. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
63%

20:12 vagyok

20 voltam mikor született a fiam, a férjem 34. Mégis elváltunk, most 37vagyok, de a 15éves fiam a világot jelenti és ezt egy munkahelyelvesztés vagy éhes nap sem tudja elvenni tőlem :)

Mindenki bizakodva indul nem? Senki nem úgy megy az oltár elé, hogy hja, majd a következő férjem gazdagabb lesz.. Az esély mindenkiben benne van, én nagyon örülök az akkori döntésemben, akárhogy alakult azóta az életem.

Nem korfüggő a kérdés szerintem.

2010. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
77%
Én nem értek egyet az előttem szólóval,nem kell mindenkinek szupernagy karriert befutnia,van akinél a család sokkal előrébb van,még ha neked kedves utolsó ez csak a pelenkacserélés fogalmát takarja,akkor is..:) Viszont úgy,hogy abszolút semmiylen végzettséged nincs felelőtlenség gyereket vállalni,így én is azt tanácsolnám neked,hogy mindenképp végezz el valamilyen képzést.
2010. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!