Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lenéznének nézni...

Szerintetek lenéznének nézni ha 19 évesen gyermekem lenne?

Figyelt kérdés
Nem vagyok még terhes,de amint le éretségiztem szeretnénk a párommal 1 babát.4 éve vagyunk együtt 5 hónapja odaköltöztem hozzá.Ő dolgozik a szülei is segítenének minket a baba semmiben sem szenvedne hiányt.
2010. okt. 4. 19:41
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
79%
A helyedben én előbb házasságot kötnék és azután vállalnám a gyereket.
2010. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nincs azzal semmi gond, ha 19 évesen vállalsz gyermeket. Ha úgy érzitek, hogy eljött az ideje és elég erős a kapcsolatotok mindehhez, akkor hajrá!:)

Sok sikert!:)

2010. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim válasza:
58%

dejóóó:)

végre valaki aki így gondolkozik!

jó hát az lenne a legjobb ha előbb házasság és utána baba de ez is szupcsi:)

én most vagyok 20 és van egy 2éves kisfiam:)

sok boldogságot nektek!:)

2010. okt. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
76%

Nem lenézés kérdése, ez egyszerű felelőtlenség.

19 évesen, minden szakmai tapasztalat, anyagi tartalék nélkül gyermeket vállalni butaság. Egyrészt, ha nincs két év munkaviszonyod, nem kapsz GYEST - azt hiszem, ezt nem kapod - tehát mindenben a párodtól fogsz függeni.

És mi lesz, ha 3 év múlva történik valami, és el akarsz válni? Ott állsz egy kisgyerekkel, és még egy normális munkát sem tudsz szerezni magadnak, mert az érettségi már semmihez nem elég, az anyaság plusz hátrány - bizony, akkor búcsút mondhatsz a kicsinek.

2010. okt. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
76%
Anyum 19 éves volt amikor születtem, tervezett gyerek voltam, és soha semmi problémája nem volt belőle.
2010. okt. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom kicsit elkalandoztál a kérdés kiírása közben :) én is néha csinálok ilyet, és csak utólag veszem észre, hogy hupsz elírtam. Amugy semmi gond nincs azzal ha gyereket szeretnél 19 évesen, persze ha tényleg van anyagi háttered :) Nekünk is most lesz kicsimmel babánk, decemberben jön, és nekünk is van hátterünk. De ha nem lenne nem vállalnánk :) Ha úgy érzed van benned felelőség akkor hajrá :) Drukkolok ;)


19/L

2010. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
91%

Én biztos nem néznélek le, ha Te se engem, amiért nekem 29 évesen még mindig nincs ;) és nem is lesz még pár évig. Szerintem ez mindenkinek a saját döntése, nem kötném ezt társadalmi normához. És a 19 éves már nem extrém fiatal, ha valóban ezt szeretnéd, vállald.


Annyit tanácsolnék, gondold végig, mik a terveid az életben, nem akarsz-e továbbtanulni, illetve lehetséges lesz-e ez a gyerek mellett,kapsz-e segítséget a családtól?

2010. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
90%
Én azt javasolnám, végezz el egy sulit még, egy szakmait, vagy felsőoktatási valamit, hogy akár a saját lábadon is meg tudj állni, később. Gyerek mellett már nehéz tanulni, és sajnos nem olyan a magyar rendszer, hogy egy anya otthon maradhatna főállású háziasszonynak :(.
2010. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
59%
Ha mindened megvan hozzá, akkor nem felelőtlenség és nem butaság :) Az a butaság, hogy valaki lenézi, aki 30 alatt szül, meg 30 alatt megy férjhez, csak tudnám mivel szebb egy 30 éves kismama egy 20 évesnél...meg mivel jobb..na mindegy. Szóval először én is hozzámennék, de akár terhesen is férjhez mennék szóval ha nálatok minden oké és szeretnétek akkor hajrá :) Sok boldogságot! :)
2010. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
69%
Szia!!Én 20 éves vagyok!!Van egy 10hónapos kisfiam!!19éves voltam mikor megszületett érettségi és a szakmunkás vizsgáim után!!Mivel 2évig az iskola álltal biztosított voltál kapod a gyest meg a családit!!Ez így összesen 38ezer forint körül van!Mi albérletben lakunk és nemrég házasodtunk össze!!Nem néz le senki!!Sőt!!Még el is ámulnak hogy milyen jó anyuka vagyok!!
2010. okt. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!