Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindenki a három-és...

Miért mindenki a három-és többgyerekes családokat támogatja?

Figyelt kérdés
Szerintem egy vagy két gyereket többe kerül felnevelni, mint hármat. Az egy-és kétgyerekes fizet mindenért, napközi, óvoda, tankönyvek, stb, a három-vagy többgyerekeseknek ingyen van minden A ruhákat tudják egymás után örökölni. Igazságos-e, hogy ők GYET-et kapnak, azzal a céllal, hogy neveljék a gyerekeket, de közben a gyerekek egész nap(!) óvodában, napköziben stb. vannak. Akkor mikor is nevelik a gyerekeket? (Természetesen itt most nem a néhány kivételről beszélek, mert olyan is van, aki valóban a gyerekeivel foglalkozik, mert velük semmi bajom, ők megérdemlik. )
2010. okt. 3. 12:43
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Én nem adnék segélyt annak, aki soha nem látott munkahelyet, de van 5-10 gyereke...
2010. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Induljunk ki abból, hogy a 20. század elején általános volt a nagy gyerekszám, annak ellenére, hogy sem családi pótlék, sem GYES, GYET nem volt. Ma nagyon sokan csak a pénzért (segély, csp, egyéb támogatások, stb. szülnek. Ha ezek nem lennének, csak azok szülnének, akik valóban gyereket szeretnének. Mert ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy ezeket a segélyeket valóban a gyerekekre költik a lumpenek? A pénz az italboltban, játékgépekben, stb. landol. No mindegy. Nem szeretnék ebbe belemenni. Akkor most regényt kellene írnom, nem kommentet. Sajnos túl sok rosszat látok, talán azért is vagyok ennyire az efféle támogatások ellen.
2010. okt. 3. 21:12
 43/48 anonim ***** válasza:
67%

Tőlünk nyugatabbra sokkal magasabb az életszínvonal, szinte mindenki megtehetné, hogy 2-nél több gyereket vállalhasson, mégis egyre fogy a lakosság (ha csak a bevándorlókat nem tekintjük "szaporulatnak".) Nálunk az igazán jómódú családoknál szintén ritka a 2-nél több gyerek. Sajnos elindult a nemzetgazdaságra vetítve egy igen rossz tendencia és ezen mint láthatjuk, az sem segítene, ha jobb lenne a családok anyagi helyzete. A többség akkor sem vállalna 3-4 gyereket, ha anyagilag megtehetné. Az általad említett XX sz. elején a legszegényebb családoknál jóval több gyerek született, mint most, ez tény, de ha lett volna módjuk modern fogamzásgátlásra, mint ahogy nekünk már van, kicsit más lett volna a helyzet.

A jelenlegi ösztönző rendszer valóban több helyen hibás. Folyamatosan próbálják alakítani, megszorításokat vezetnek be, de sajnos nem olyan egyszerű átalakítani, mint ahogy mi, laikusok gondolnánk.

2010. okt. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
74%

AKi azt írta, hogy minél több dolgozó korú ember kell.


Szerintem van elég dolgozó korú ember, csak éppen munkalehetőség nincs. S hogy miért nincs? Mert a munkahelyek 60 %-a olyan munkaerőt alkalmaz, aki le van százalékolva (mondjuk 67 vagy 100 %-ra), vagy már teljes jogú/előre hozott nyugdíjas, de dolgozik.


Ezen még nem gondolkodott senki, hogy azért nem találnak a fiatalok munkát, mert van, aki felveszi a pénzt az államtól és még dolgozik is mellette?

Nem azt mondom, hogy ne legyenek csökkentett munkaképességűeket foglalkoztató munkahelyek, csak aki megkapja a 80ezres nyugdíját, ne vigyen már még haza még ugyanennyit.


S még annyit, ha nincs gyerek,(akiből egyszer majd dolgozó képes felnőtt lesz), akkor neked sem lesz nyugdíjad.

2010. okt. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
67%

No, lássuk sorban.

Először is: nekem 3 gyerek, egy lány, majd 2 (iker) fiü. Kitől kéne örökölni ruhát kinek???

No lám, szóval mindenkinek vegyek ruhát...


Másodszor: kicsit kevered a dolgokat: a nagycsaládosoknak FÉLÁRON jár az étkezés. A rászorulóknak INGYEN. Rászoruló nem a gyereklátszámtól függ, az lehetsz egy gyerekkel is.

Én féláron kapom a gyereknek a kaját, a szomszéd jólmenő vállalkozó, aki papiron minimálbért keres, az ingyen kapja a két gyereknek, hiszen RÁSZORULÓ.


Szóval a kérdésedben csaknem egy sor se igaz: nem kapunk ingyen, csak tankönyvet, nem tudnak örökölni egymástól ruhát és a kétgyerekes se fizet mindent (sőt, semmit...), ha rászorul.


Javaslom, ha a 10 gyereket nevelő, segályből élő családok b.sszák a csőrödet, akkor fogalmazd újra a kérdésedet.

2010. okt. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
44%
Ja és az alap kérdésedre a válasz: ezzel próbál ösztönözni arra az állam, hogy több gyereket nevelj, hiszen (mint az irásodból sugallod: 3 gyerkeet olcsóbb nevelni, mint kettőt. IGy nem csak önmagatokat pótolnátok, de még növekedne is esetleg a népesség, ha mindenki igy tenne. Semmi akadálya egyébként 3 gyereket nevelni és akkor nem kell panaszkodni, hogy nektek nincs segitség. Ha nem vállaltok ennek ellenére se 3 gyereket, azzal elismeritek, hogy mégse olyan könnyű ám az...
2010. okt. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

07:32 - Na mondjuk a gyerekvállalásnak nem csak életszínvonalbeli akadályai vannak. Ott van pl. (biztos máshol is) az az ok, hogy a munkahelyek nem szeretik, ha sokáig otthon vagy a gyerekkel és évekre kiesel a munkából, írtad a fejlettebb országokat, igen, pont azokban nincs több év otthon ülés, hanem van dadus, bölcsi, ovi, be kell adni, te meg fél éven belül sicc vissza dolgozni, hát úgy kell tervezni a gyerekeket, hogy minél kevesebb legyen a munkából kiesés, mert különben mehetsz a sóhivatalba...

A másik, hogy egészségügyi okok is lehetnek, mi is csak ketten vagyunk tesók, öcsémnél elszúrták a szülést (az orvost utána ki is tették az állásából), ami nem csak a pillanatnyi nagy mértékű vérmérgezéssel és lázzal és hosszadalmas kezelésekkel járt anyunak, hanem megmondták neki, hogy a további esetleges gyerekvállalásnak súlyos egészségügyi kockázatai lehetnek, ez mondjuk csak egy példa, de simán benne van a pakliban, hogy valami egészségügyi ok közbeléphet másnál is, akár hirtelen, akár kialakult (rákok és hasonló alattomos gondok), és ott vannak azok, akiknek az első vagy első kettő is csak lombikkal sikerül.


Nem tudjuk, mi áll a háttérben, nem szabad mutogatni, mert lehet, hogy valami olyan, amit te a hátad közepére se kívánnál. Én tudom, hogy anyunak mi volt a gond, de ismerek jómódú 3-4 gyerekeseket, nekik nem volt akadály, és ugyanakkor nincsenek segélyre se rászorulva, és nem is tartják a markukat, sőt, még ők segítenek azoknak, akik nehezebb helyzetben vannak (nem csak pénzzel, vagy ajándékokkal, hanem pl. munkalehetőséggel is akár, hogy az embernek legyen esélye kimászni önerejéből).

2010. okt. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

Azért sokan magukra vették, pedig nem rájuk célzott a kérdező :)

A szomszéd csaj sem dolgozott 1 percet sem 31 évesen, apa meg elég keveset keres. A vicc hogy tudjátok miből élnek?! A csaj apja vállalkozó és segíti őket :) na ez a vicces. Egyébként nem tudom hogy ingyenesség ide vagy oda én nem cserélnek velük. Semmire nincs igény, pláne nem pénz.

Én meg szeretek jó autóval járni, tehát húzok melózni :)

2010. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!