Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindenki a három-és...

Miért mindenki a három-és többgyerekes családokat támogatja?

Figyelt kérdés
Szerintem egy vagy két gyereket többe kerül felnevelni, mint hármat. Az egy-és kétgyerekes fizet mindenért, napközi, óvoda, tankönyvek, stb, a három-vagy többgyerekeseknek ingyen van minden A ruhákat tudják egymás után örökölni. Igazságos-e, hogy ők GYET-et kapnak, azzal a céllal, hogy neveljék a gyerekeket, de közben a gyerekek egész nap(!) óvodában, napköziben stb. vannak. Akkor mikor is nevelik a gyerekeket? (Természetesen itt most nem a néhány kivételről beszélek, mert olyan is van, aki valóban a gyerekeivel foglalkozik, mert velük semmi bajom, ők megérdemlik. )
2010. okt. 3. 12:43
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
17%
Neked ugye meg egy darab gyereked sincs? ha lenne nem irnal ilyesmiket...
2010. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező, én egyet értek veled. Abszolút igazságtalan :) Lehet lepontozni nyugodtan, úgyis az lesz!

Amikor az xy apuka beparkol a bmw-kével a suli elé, kiszáll a három gyerek, és még hangoztatják is, hogy de jó nekik nem is kell fizetni ezért azért amazért. Hát ez kissé elgondolkodtató. De ez csak egy példa. Szerintem igazságtalan és kész.

2010. okt. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
35%

Tudod ma két fajta család létezik itthon!

A 1-2 gyermekes megfontolt, nyögdécselős és a Fideszes!

Már bocs, de vagy belegebedsz és feladod na meg persze elfogadod, vagy átállsz a Nemzeti Magyar Überjobbos Fikusz-Kukis oldalra, és agyba főbe ellesz!

2010. okt. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
35%
A gyerek "nevelese" ahogy te erted nem kerul penzbe. De a gyogyszer, a ruha ,az etel, a napkozi igen. szerinted akinek harom gyereke van az ne jarjon dolgozni es uljon otthon "gyereket nevelve"?
2010. okt. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
65%
Marha egyszerű, vállalj te is 3 gyereket és nincs min elégedetlenkedned. Ennyi. Az állam célja is ez. Minél több gyerek legyen. Pont.
2010. okt. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
48%
Mondok jobbat. Probald ki magad is, aztan meglatjuk milyen kerdeseket tennel fel.
2010. okt. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
48%

Na, már megint egy irigy hazafi, aki megmondja, ki érdemli meg, és ki nem...

Nevelj 3, vagy több gyereket és megtudod, hogy milyen hüyeséget beszélsz!

2010. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
64%

Enis 4 gyermeket neveltem, de hala Istennek nem otthon, de azt tudom mondani, hogy sokkal tobbe kerulnek, mint 2 gyermek.

Az elelmezes, aztan nem beszelve a haztartasi dolgokrol pl., En nem csodalkozom azon, hogy beadjak Oket napkozibe, mivel nem egyszeru feladat ennyi gyermeket felnevelni, lelkileg vagy faradt, tehat Nekik is jar az a kis piheno, amig a gyermekek nincsennek otthon, addig nyugodtabban tudjak elvegezni a fizikai teendoket, mert van munka a gyermekek utan!


Az amit Enis hianyolok, hogy miert nem vegeznek el egy, helyszini szemlet, kornyezettanulmanyt es azutan fizetnek ki a segelyeket pl.

2010. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a kérdezőnek. Nekem két gyermekem van és SEMMIT nem kapok. Nem mertem, és nem is akartam ebbe a szemét világba egy 3.-at bevállalni (amit már megbántam) Örültem, hogy ennek a kettőnek sikerül nagy nehezen megadni azt ami kell. DE... rengeteg mindenről maradtam le, összeadva milliós nagyságrendekről beszélünk. Pl: szocpol, ilyen meg olyan támogatások. Két gyermek után még akkor sem jár semmi, ha egyedül neveli a szülő. 3ezer ft-al kapok többet, mióta egyedül nevelem őket. Három gyereknél meg akkor is jár, ha mind két fél jóval az átlag fölött keres. Akinek van minimum 2 gyermeke, tudja, hogy a második nem 2-szer annyiba kerül, és nem 2-szer annyi gond van. Tehát ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy hány tányért tesz ki az asztalra, csak az nem mindegy hogy 2 után semmi, 3 után jön a rengeteg ilyen-olyan nagycsaládos segély, meg minden.
2010. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
50%

Lássuk be, akármilyen kedvezményesen kapja a többgyermekes család a könyveket, több családi pótlékot is kap, de több baj is van több gyerekkel (akár 3-4), mint 1-gyel.


Én megértem azt is, aki "csak" egy gyermeket vállal, mondván, hogy ennek az egynek adjak meg mindent. Csak épp azt, ami az egyik legfontosabb, azt nem adják meg a szülők (a testvért).


Persze, hogy támogatja az állam a nagycsaládosokat, hiszen övék a jövő. Ha minden család 3 gyermeket vállalna, akkor nem fogyna a népesség. (nem növekedne, éppen, hogy csak stagnálna) Így, ha mindenki csak 1 vagy 2 gyermeket vállal, még a stagnálás sincs meg a népesedési mutatókban.

2010. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!