Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindenki a három-és...

Miért mindenki a három-és többgyerekes családokat támogatja?

Figyelt kérdés
Szerintem egy vagy két gyereket többe kerül felnevelni, mint hármat. Az egy-és kétgyerekes fizet mindenért, napközi, óvoda, tankönyvek, stb, a három-vagy többgyerekeseknek ingyen van minden A ruhákat tudják egymás után örökölni. Igazságos-e, hogy ők GYET-et kapnak, azzal a céllal, hogy neveljék a gyerekeket, de közben a gyerekek egész nap(!) óvodában, napköziben stb. vannak. Akkor mikor is nevelik a gyerekeket? (Természetesen itt most nem a néhány kivételről beszélek, mert olyan is van, aki valóban a gyerekeivel foglalkozik, mert velük semmi bajom, ők megérdemlik. )
2010. okt. 3. 12:43
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Két gyermekem van, egy fiú és egy lány. Minkettő egyetemet végzett, már dolgoznak . Nekik is két-két gyermekük van, egy fiú és egy lány. Többet nem tudnak megfelelő szuínvonalon nevelni, ezért nem akarnak többet. A gyermekeimet támogatások nélkül, fizetésünkből neveltük fel. Szóval ezt csak azoknak írom, akik tényként leszögezték, nem láttam még közelről gyereket. Az otthoni evésről: épp a többgyerekes, segélyekből élők gyerekei jönnek reggeli nélkül iskolába, sok alig kap otthon enni. A ruhákat segélyszervezetektől kapják. Igen, inkább legyen valakinek annyi gyereke, amennyit tisztességesen fel tud nevelni. Bizony egyetértek azzal a hozzászólóval, aki a segélyek kifizetését családlátogatáshoz, illetve én személy szerint MUNKÁHOZ kötném. Nincs olyan kis település, ahol legalább árokpart nem lenne, lehet kaszálni, parlagfüvet irtani. Szerintem nálunk nagyon sok pénz megy el segélyre, és nem vagyok benne biztos, hogy ezeket az összegeket valóban a gyerekek nevelésére,etetésére fordítják.
2010. okt. 3. 14:25
 22/48 A kérdező kommentje:
15.58-asnak: Nem tűnt még fel, hogy a lumpenréteg újratermeli önmagát? Ezek a 4-6-8-10 gyerekes családból származó egyének szintén szülni fognak ugyanannyi gyereket az állam nyakára, akik az otthoni példából kiindulva nem fognak dolgozni. Ebből eredően ki is fogja megtermelni a nyugdíjra szánt összegeket? Megmondom. Az egy-és kétgyerekesek szintén dolgozó gyermekei, meg az a néhány 3-4 gyerekes , akiket kivételként eleve kiemeltem!!
2010. okt. 3. 14:33
 23/48 anonim ***** válasza:
84%
Na igen. Manapság csak a cig.. bocsánat romák mernek bevállalni 3-6 gyereket, mi magyarok nem. Érdekes lesz, majd, ha tőlük várjuk hogy megtermeljék nyugdíjra valónkat. :D
2010. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
70%

"Amúgy meg : vedd fel a tavalyi télikabátodat, nem törvény, hogy minden évben új kabátot kell venni!..."


Most 23 vagyok. 6.-os, azaz 13 éves korom óta ugyanazt a bakancsot hordom télen. Nem pazarlok. De ez egyszerűen nem fér a fejembe.

Ha szeretnék venni valamit, megkeresem rá a pénzt, és megveszem. Az, hogy X gyereket szeretne, az az ő magánügye, az ő döntése, nem közügy.

Egyébként nincs kutyám.

2010. okt. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
A gyerekvállalás magánügy. De csak addig, amíg nem a más nyakára szül valaki. Mert ha egy család 8-10 gyerekét a dolgozók adőjából tartunk el, akkor az valahol már közüggyé válik, főleg azért, mert szegény az országunk. Van rokonom, aki 3 gyereket nevelt fel, fiút is, lányt is, (többet csak azért nem, mert császárral született mindhárom, és az orvosok nem engedték), mindhármat taníttatták, mindegyiknek felépítették a házukat, semmilyen segélyt nem vettek igénybe. Nos, az ilyenre én is azt mondom, szüljön akár 10-et is! Nem miattuk tettem fel a kérdést.
2010. okt. 3. 15:54
 26/48 anonim ***** válasza:
53%

Fogós a kérdés, de inkább gondolom azokra gondolsz, akiknek alig van iskolájuk és bevállalnak 3 v több gyereket.

A szomszédba itt mindenhol 3 gyerek van és nem rossz helyen lakunk. Van amelyik egész nap az utcán tátja a pofáját ez is igaz és le se sz@rja a dolgokat, de van aki azért keményen "melózik" otthon is. Én 2 gyerekkel vagyok itthon és még szeretnénk egyet, de azt hiszem ezt a mi helyzetünk megengedi. Kérdeztem én is az egyik 3 gyerekest, hogy ingyen kapják e a tankönyvet ilyeneket... a többiek már ezt leírták, hogy majdnem igen, de ez fizetésfüggő. Szóval pl. nekünk nem járna, mivel mindketten az átlaghoz képest magas keresetünk van, rendesen bejelentve. Aki meg bmw-vel viszi a 3 gyereket suliba és sír, azok általában nem bejelentett melóhely, vállalkozó a saját cégénél minimálbéren... a magyar ember szereti kijátszani ezeket, mert mindig több kell.

Annak van igaza, aki azt írta, hogy a segélyek kiosztásához is meg kellene nézni kinek adják, mert azért a mai világban rengeteg alul iskolázott nő (nem roma) ebben látja a kiutat, hogy szül. Megvan a tb. utánam meg elvagyok én itthon, aztán meg jöhet a nyugdíj. Na ezt én sem értem miért kell pártolni, de az országnak sincs kapacitása arra, hogy kimenjenek szétnézni mi van otthon.

2010. okt. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lesz aktív dolgozó egy olyan gyerekből, akinek a szülei megcsinálnak 5-10 gyereket és nem dolgoznak, de járnak segélyekért?


Az a baj, hogy az állam csak a darabra megy, de a minőségre már nem.

Kéne nézni, hogy rászorul-e a család, hogy dolgoznak-e a szülők, és aki nem szorul rá, akik nem dolgoznak, annak ne járjon, tegyen is valamit azért, hogy kapjon támogatást...

2010. okt. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
67%
13.58-as vagyok! A "miért"-re az a válasz, amit írtam, ezek tények. Az, hogy a szociális háló és a támogatási rendszer nem jól működik, hogy rossz a szűrő, rossz az ellenőrzési rendszer és nem azokhoz jut el a támogatás, akik valóban megérdemlik, az már egy másik kérdés és sajnos teljesen jogos.
2010. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Ezt írtad a kérdésedben: "Szerintem egy vagy két gyereket többe kerül felnevelni, mint hármat."


Aztán ezt az egyik kommentedben a gyermekeidről:


"Nekik is két-két gyermekük van, egy fiú és egy lány. Többet nem tudnak megfelelő színvonalon nevelni, ezért nem akarnak többet."


Ez így ellentmondásos.

2010. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
19:24 - Gondolom nincs pofájuk segélyre gyereket vállalni...
2010. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!