Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindenki a három-és...

Miért mindenki a három-és többgyerekes családokat támogatja?

Figyelt kérdés
Szerintem egy vagy két gyereket többe kerül felnevelni, mint hármat. Az egy-és kétgyerekes fizet mindenért, napközi, óvoda, tankönyvek, stb, a három-vagy többgyerekeseknek ingyen van minden A ruhákat tudják egymás után örökölni. Igazságos-e, hogy ők GYET-et kapnak, azzal a céllal, hogy neveljék a gyerekeket, de közben a gyerekek egész nap(!) óvodában, napköziben stb. vannak. Akkor mikor is nevelik a gyerekeket? (Természetesen itt most nem a néhány kivételről beszélek, mert olyan is van, aki valóban a gyerekeivel foglalkozik, mert velük semmi bajom, ők megérdemlik. )
2010. okt. 3. 12:43
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
54%
Lehet, hogy pólót, nadrágot tud örökölni, de előfordul, hogy mondjuk 2 lány és egy fiú van, na akkor ugye a fiú a szoknyát és a rózsaszín rucikat nem örökölheti, a cipőket szintén nem örökölheti a gyerek, mert elhasználod, kaja is több kell, áram, víz stb. Az szép és jó, hogy ingyen tankönyvet kap, de füzetet, táskát, tolltartót nem, és azokat sem nagyon lehet örökíteni. Abban egyetértek, hogy én személy szerint nem a gyerekek számát tartanám az egyetlen mérvadónak, hanem azzal együtt nézném a család anyagi helyzetét, mert hiába csak egy a gyerek, ha apu rokkant nyugdíjas, anyu minimálbéres, míg a 3 gyerekes család anyuja ügyvéd, apuja meg igazgató egy cégnél, bár szerintem ezen emberekben azért szokott annyi lenni, hogy nem él az ingyen könyvekkel.
2010. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
66%

Inkább legyen 7 millió elégedett magyar, akinek jut munka meg minden jó, mint 10 millió, aki stresszes, nyomorog, kedvetlen.


Engem nem érdekel az egész, de minden rosszindulat nélkül, soha nem értettem, hogy az államnak miért kell valakinek fizetnie azért, mert gyereket szült. Ő szülte magának. Ha nem engedheti meg, hát ne vállalja. Mindenki szeretné, ha valamilyen kiadását átvállalná valaki más. Nekem most speciel télikabát kéne, de le vagyok szarva, mert nincsenek gyerekeim. Pedig járna, hisz én is növeltem a népességet.

2010. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!


Elismerem, sok dologban igazad van, de pl. hiába van több gyereked, csak pici korban lehet az örökölt ruhákat átadni a kisebbre, már nagyobbak ezt nem fogadják el!

Aztán a lányruhát nem tudod egy fiúra ráhúzni!...


AZTÁN : nem csak az óvodában, iskolában eszik ám az a gyerek, hanem otthon is, hétvégén is, nyári szünetben is... (Fogalmad sincs, milyen mennyiségű ennivalót képes megenni egy növekedésben levő kamasz!)


Nekem "csak" két gyerekem van, de szívesen megosztom veled, mennyibe kerül egy farmer, cipő (amit folyamatosan kinőnek), télikabátok, tavaszi dzsekik, iskolatáskák, tanszerek, fehérneműk (milliónyi zokni, póló, bugyi, alsógatya, hálóruha), amit a 3 gyerekesek sem kapnak ingyen...


Az az "ingyentankönyv" sincs ám ingyen, mert csak egy részét kapják meg IDEIGLENES HASZNÁLATRA (ezeket évvégén vissza kell adni az iskolának, és ha megsérült akkor ki kell fizetni az árát!), a munkafüzeteket, atlaszokat ki kell fizetniük, ami kb. a tankönyvcsomag 2/3 része!!!

(Egészen megdöbbentem, amikor a szülőin felolvasták, mennyibe kerülnek a tankönyvcsomagok "teljesáron" illetve "ingyenesen", mindenki röhögni kezdett, hogy az "ingyenes" majdnem annyiba kerül, mint a "teljesárú".)


Ja, és a 3 gyerekesek a szalagavatóra és ballagásokra sem kapnak kedvezményt : nekik ezeket 3 gyerekre kell majd kifizetniük, akárcsak a továbbtanulást és a tandíjakat is...


Szóval, én nem irigylem a 3 vagy többgyerekeseket, tudom mekkora teher már 2 gyerek etetése, öltöztetése, iskoláztatása is... 8-[[

2010. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
66%

13:18-nak


"...Nekem most speciel télikabát kéne, de le vagyok szarva, mert nincsenek gyerekeim. Pedig járna, hisz én is növeltem a népességet..."

=====================================


A te szüleid is kaptak anno utánad családipótlékot... :-DD


Amúgy meg : vedd fel a tavalyi télikabátodat, nem törvény, hogy minden évben új kabátot kell venni!...


A többgyerekesek a GYEREKEKRE kapnak támogatásokat, nem azért, hogy ők maguknak új télikabátot vegyenek!

2010. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
52%
aki a 7 milliós dolgot írta... itt nem az a baj, hogy kevesebben vagyunk évről évre, hanem hogy a nyugdíjas:dolgozó arányban egyre inkább a nyugdíjas van többségben, és mivel a nyugdíj a dolgozók fizetéséből levonva lesz kifizetve, ezért minél több dolgozó korú ember kell. ha jobb lenne az arány, akkor a gazdaság is javulna és munkahely is több lenne. Az állam tényleg csak támogat, az osztálytáram, akiknél 6 gyerek volt, egyáltalán nem lett az állam által milliomosok, sokkal rosszabb anyagi helyzetben voltak, mint a kisebb családosak, hiába keresett jól az apuka és anyuka is. A családi pótlék meg szerintem kb. öltöztetésre elég, meg talán ha a kajára. Nem olyan sok az...
2010. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
34%

13.18-as


Lehet az a kutyás nő, aki minden gyerekkel kapcsolatos fórumhoz hozzászól, és leminősíti azokat akik gyereket vállalnak, mert abból a pénzből amit az állam nekik ad, az neki jobban jönne mindig. De ez csak egy tipp. Elnézést ha nem így van. Tényleg akkor bocsánat. :)

2010. okt. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

ez az! Én tök igazat adok neked!

Anyum alig tudja kifizetni kettőnk könyveit(mivel nem egy suliba járunk még örökölni se tudjuk egymástól) a suliba azért nem kajélunk mert kettőnknek már tök drága lenne,de vmikor otthon is csak egy egy szelet kenyér jut mindnekinek.

A nagycsaládosoknak meg szinte minden ingyen van,és még őket támogatják is plusszban.

Egyáltalán nem igazságos

2010. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
40%
Roppant egyszerű a válasz, gazdasági oka van. A 3. gyerektől igaz az a, hogy nem csak önmagát reprodukálja egy pár, hanem növeli is a keresőképesek számát. Csak az aktív dolgozók képesek a nyugdíjasok nyugdíját megtermelni, az inaktív réteget eltartani, ezért az állam megpróbálja arra ösztönözni az ország lakosságát arra, hogy az amúgy fogyó fiatalok számát növelje, ezért jobban támogatja a több gyereket vállaló családokat. Kínában pl, nem tudom, él-e még az a törvény, de régebben volt ilyen, hogy aki 2-nél több gyereket vállal, azt különböző adókkal büntették, mert náluk meg túlnépesedés a jellemző, ami szintén káros. Az, hogy valaki gyerekeket vállal, vagy nem vállal, azt valóban joga van mindenkinek saját maga eldönteni, de a nemzetnek, a gazdaságnak szintén joga van a saját érdekében ösztönzőket használni arra, ami meg az össznépesség érdeke, különben ha mindenki egoista módon egy gyereket se vállalna, 50 év múlva lehúzhatnánk a rolót. Kicsit mindenkinek tovább kellene látni az orránál és akkor tudná, mi miért van, vagy nincs.
2010. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
31%

"A családi pótlék meg szerintem kb. öltöztetésre elég, meg talán ha a kajára."


Ennél nagyobb butaságot sem hallottam még. Meséld már el, hol elég egy kamasz gyerek étkezésére, és öltöztetésére 14500ft? Szorozd meg 3-al, vagy 5-el. Amit persze a szülő áll, hiszen övé a gyerek, ő neveli, nem az állam.

Az a családi pótlék arra elég, hogy befizetem neki az iskolai étkeztetését, csak mert előbb kapom, mint a fizetésem.

2010. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
85%

"Meséld már el, hol elég egy kamasz gyerek étkezésére, és öltöztetésére 14500ft?"


Én nem sokaltam a családi pótlékot, édesanyám rokkant nyudíjas, apukám alkoholista, de anyukám mindig megoldotta ezt a kettőt a családi pótlékból, persze nem divatosak voltunk és otthon ettünk. Tudom, hogy kevés, én csak arra céloztam volna, hogy már ezekre elmegy, és akkor más is kell a gyereknek. Ha visszaolvasod, szerintem egyértelmű, hogy egy szóval sem amellett voltam, hogy túl lennének fizetve a nagycsaládosok, sőt...

2010. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!