Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindenki a három-és...

Miért mindenki a három-és többgyerekes családokat támogatja?

Figyelt kérdés
Szerintem egy vagy két gyereket többe kerül felnevelni, mint hármat. Az egy-és kétgyerekes fizet mindenért, napközi, óvoda, tankönyvek, stb, a három-vagy többgyerekeseknek ingyen van minden A ruhákat tudják egymás után örökölni. Igazságos-e, hogy ők GYET-et kapnak, azzal a céllal, hogy neveljék a gyerekeket, de közben a gyerekek egész nap(!) óvodában, napköziben stb. vannak. Akkor mikor is nevelik a gyerekeket? (Természetesen itt most nem a néhány kivételről beszélek, mert olyan is van, aki valóban a gyerekeivel foglalkozik, mert velük semmi bajom, ők megérdemlik. )
2010. okt. 3. 12:43
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
40%
A családtámogatás egyik célja, a születésszám növelése. Ugyanis fogyunk, nagyon fogyunk. Az persze más kérdés, hogy ki él és ki nem él a lehetőséggel.
2010. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Jó, a gyerekcsinálást ösztönzik, ez már megvan (majd a kisebbség kipótolja...), de mikor fogják ösztönözni a munkavállalást? Mikor lesznek olyan körülmények, hogy érdemes legyen itt dolgozni, és szükséges legyen dolgozni?

Aki nem dolgozik, ne is egyék, bocs... És mondom ezt úgy, hogy tudom, milyen munkanélkülinek lenni, de én teszek ellene, és sokan teszünk azért, hogy legyen munkánk, de vannak, akik szánt szándékkal csak eltartatják magukat és eszük ágában sincs dolgozni (és ezáltal adózni, vagyis hozzájárulni a közös kalaphoz).

2010. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
19.24-es, hol az ellentmondás? A saját pénzünkből neveltük fel a gyermekeinket. Ők is a saját pénzükből szeretnék felnevelni a gyerekeiket. A harmadikat már nem tudnák a saját pénzükből (ezen a szinten) felnevelni, segélyből természetesen olcsóbb lenne a hármat-négyet, mint így a kettőt, de nálunk nem divat a mások adójából gyereket nevelni. Szóval...hol is az ellentmondás? Ha 1 főre levetíted a költségeket, az egy főre jutó költség is kevesebb lesz, még akkor is, ha mindent te fizetsz. De számolj egy kicsit, mennyi két gyerek ruházkodása, napközis, óvodai térítési díja? Különnemű gyerekek, tehát két gyereknek veszed a ruhákat. A harmadik valamelyik nagyobbikról már tud örökölni, így ez már olcsóbb. Térítési díj két gyereknek mondjuk 20000 Ft, háromnak 30000, de akikről én beszélek, ők nem fizetnek egy vasat sem. Így a kétgyerekesnek 20 ezer, 3 gyerek 0 Ft. Mivel mi nem az állam nyakára szülnénk, nekünk 30000, de még a taníttatás, meg a lakást összespórolni. Ez már nem menne, ergo, nem vállalnak be 3. gyereket. Bár lehet, hogy ezt te egyszerűen nem érted, megfigyeltem, akik segélyből élnek, azoknak minden ingyenesség természetes. Ja, és a ruha se kerül nekik szinte semmibe, a Máltai Szeretetszolgálattól és az egyházaktól szokták kapni. Mi vesszük az üzletben. Úgy gondolom, az egy-és kétgyerekesek zöme hasonlóan fizet mindenért, és átgondolja, mit és mennyit. A háromgyerekesek közül is az a néhány kivétel. De én itt nem a kivételekről tettem fel a kérdést.Azért úgy látom, vannak jónéhányan, akik megértették, miről is beszélek...és ennek örülök.
2010. okt. 3. 20:01
 34/48 A kérdező kommentje:
19.58-as, ott a pont!!!
2010. okt. 3. 20:03
 35/48 anonim ***** válasza:
49%

Az ellentmondás ott van, hogy a kérdés kiírásánál még azt írtad, aki 1-2 gyereket nevel, annak az többe kerül, mint aki 3-at vállal, de a saját családodnál már azt írtad egy későbbi kommentben, hogy azért nem vállaltak a gyerekeid 3-at, mert nem tudnák színvonalasan felnevelni.


Én egyáltalán nem sajnálom a támogatást azoktól, akik 3-at vállalnak és tisztességesen fel is nevelik. (Nem a segélyekből élő etnikumra, vagy a védekezés nélkül potyogtató link emberekre gondolok.)

Én is csak kettőt vállaltam, felneveltem őket, de azért csak ennyit vállaltam, mert tisztában vagyok vele, hogy az összes támogatással együtt is nehezebb színvonalasan felnevelni, taníttatni, otthonhoz juttatni 3-at, mint kettőt. Ok, az iskolai költségek 3 főre kevesebb, de hol van még az összes többi költség egészen felnőtt korig??

2010. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Nem érted, amit írtam. Egyáltalán nem érted. Nem baj, ha csak néhány ember megértette, már megérte kiírni a kérdést.
2010. okt. 3. 20:24
 37/48 anonim ***** válasza:
49%
De igen, értem, amit írtál, de ezek szerint Te azt nem érted, hogy a támogatás ebben az esetben nem az egyénre szabott "igazságosságról" szól, hanem az a cél, hogy valamilyen szintem kedvezőbb helyzetbe kerüljön az, aki 2-nél több gyereket vállal, magyarul kedvet csináljon a több gyerek vállalására, mert az államnak az az érdeke, hogy növekedjen a népesség.
2010. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
20:31 - De nem így kell kedvet csinálni, hanem úgy kell kedvet csinálni, hogy olyan munkahelyeket biztosítanak, ami megmarad, olyan fizetést, ami mellett nem létszükséglet a CSP és a segély, be kell szüntetni a megélhetési gyerekvállalást, a tisztességesen dolgozók becsületét és megbecsülését kell helyrehozni.
2010. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
20.31-es, a 20.36-os megadta a választ. Teljesen egyetértek vele.
2010. okt. 3. 20:44
 40/48 anonim ***** válasza:
49%

Na igen, de KI teremtsen munkahelyet? És azok a valakik hogyan csinálják? Miből? Ezek a dolgok sokkal nehezebbek, jóval költségesebbek, átfogóbb intézkedések szükségesek hozzá, mint egy egyszerű támogatással ösztönözni a népesség növekedését.

Kb ilyen a feketegazdaság felszámolása is. Mennyivel jobb, egyszerűbb lenne, ha egyszer csak hipp-hopp megszűnne. És miért nincs így? Nem azért, mert az APEH, az állam nem tudja, mi megy ebben az országban, hanem azért, mert ha mindenkit nagy hirtelen lebuktatnának, megbüntetnének nagy hirtelen, összeomlana a gazdaság is.

2010. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!