Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyós nem foglalkozik a...

Ha anyós nem foglalkozik a gyerekemmel, akkor is köteles vagyok engedni hogy találkozzanak?

Figyelt kérdés

Kisebb korában többször vigyázott rá, 5 esetből 4szer megsérült a gyerek. Pl elvágta a kezét egy késsel, megégette magát cigivel, beverte a fejét, a negyedik alkalommal meg eltört az ujja.

Megmondtam anyósomnak, hogy soha többé nem engedem a gyerek közelébe, 4 éves múlt és már sokszor megsérült, mert az anyósom "elszundikált". (Nem tudom hogy mitől, lehet hogy az italtól).

Eltelt egy év, azóta soha nem hagytam őket kettesben. Most újra szeretné elvinni ide-oda, azt mondtam, még megfontolom.

A másik unokájára (sógornőm kisfia) sem tud vigyázni, azzal is történtek kisebb balesetek.

Hiába a párom édesanyja, azt érzem, hogy életveszélyben van a gyerekem!


2010. okt. 2. 14:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
41%

Pereljen csak. Látni had lássa a picid de ne hagyd már nála, legyen ott a férjed is vagy te. Nálam már az kiverné a biztosítékot, hogy dohányzik a gyerek mellett s a gyerek hozzáér a cigihez. (nálnuk 10nél is több rákos volt a családban)

MEgnézném a képét mikor elmondod ezeket a baleseteket a bíróságon. Kikellene vizsgáltatni, hogy talán beteg, leesik a vérnyomása, kevés oxigént kap az agya vagy valami. Ha nem iszik valami milyat rosszul lehetett, hogy nem vigyáz rájuk jobban. Nem szeretném azt hinni, hogy csupán olyan aki " legyen önáló túlélési ösztöne vagy majd magakárán megtanulja a gyerek" felfogású.

Akár gyermekvédelmisek is felbukanhatnak ha gyakoriak a balesetek.

2010. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Jogilag: perelhet a láthatásért.

Ha biztos vagy benne, hogy elvesziti a pert, mivel veszélyben van nála a gyerek, akkor ne foglalkozz vele.

De neki nem jár ÖNÁLLÓ láthatás. Tehát ha a párod kéthetente elviszi hozzá az unokát egy órára, akkor már nem is tud perelni, mert megkapta a láthatást. Vagy megmondjátok neki, hogy mikor jöhet ő hozzátok, kéthetente, egy órára, hogy otthonában lássa az unokáját, amikor ti is otthon vagytok. Szerintem ez lenne a legegyszzerűbb. És akkor már perelni se tud...

2010. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!