Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyós nem foglalkozik a...

Ha anyós nem foglalkozik a gyerekemmel, akkor is köteles vagyok engedni hogy találkozzanak?

Figyelt kérdés

Kisebb korában többször vigyázott rá, 5 esetből 4szer megsérült a gyerek. Pl elvágta a kezét egy késsel, megégette magát cigivel, beverte a fejét, a negyedik alkalommal meg eltört az ujja.

Megmondtam anyósomnak, hogy soha többé nem engedem a gyerek közelébe, 4 éves múlt és már sokszor megsérült, mert az anyósom "elszundikált". (Nem tudom hogy mitől, lehet hogy az italtól).

Eltelt egy év, azóta soha nem hagytam őket kettesben. Most újra szeretné elvinni ide-oda, azt mondtam, még megfontolom.

A másik unokájára (sógornőm kisfia) sem tud vigyázni, azzal is történtek kisebb balesetek.

Hiába a párom édesanyja, azt érzem, hogy életveszélyben van a gyerekem!


2010. okt. 2. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ezek után még kérdés, hogy egyedül vele hagyd a gyerekedet?
2010. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

nálam az alkohol kizáró tényező.

ha italozós életmódja van, akkor nem bíznám a gyerekem rá, akkor sem, ha ettől függetlenül tudna rá vigyázni. Bár ezt eléggé kétlem, mert borgőzös fejjel nem hinném, hogy bárki is tudna felelősségteljesen odafigyelni egy örökmozgó 4-5 éves gyerekre.

2010. okt. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha teljesen eltiltom tőle, jogilag tehet-e valamit?
2010. okt. 2. 14:59
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ivott-e, mikor a gyerekre vigyázott. Mindig a párom ment érte, és nem mondta el mi történt, hanem a kislányom mondta, hogy a mama ült az ágyon, és az égő cigit kérte a gyerektől, hogy vegye ki a hamutartóból, és adja oda neki.
2010. okt. 2. 15:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagynám kettesben a gyerekkel!

Elviszi ide-oda, mi van, ha nem fogja a kezét, a pici meg kiszalad egy autó elé? Még belegondolni is szörnyű.

Ilyen kicsi korban és elvágja az ujját, megégeti magát cigivel, eltörik az ujja?! Azért ezek nem apró elesések, vagy kis horzsolás...

2010. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Anyukám szerint az anyós perelni fog (nem tudom, megteheti-e), mivel nem engedem, hogy találkozzon a gyerekkel.
2010. okt. 2. 16:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Menjenek hármasban vagy a pároddal, vagy veled.
2010. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Perelhet, mert a nagyszülőket is megilleti a lathatas joga. Miért nem együtt találkoztok vele? Elváltal? Vagy nem értem. A ferjeddel nem latogatjatok őket x időnként? Rábízni nem kell, ha ennyire felelőtlen, de azért teljesen eltiltani sem kell. (bocs az ekezetekert)
2010. okt. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem váltam el.

Amikor az anyós vigyázott rá, én dolgoztam, és a párom hozta el.

Annyira nemtörődöm, szerinte minden 2. négyévessel megesik, hogy eltöri az ujját vagy megégeti magát cigivel.

2010. okt. 2. 18:33
 10/12 A kérdező kommentje:

Én sem szeretnék vele találkozni, és a lányomat sem merem a közelébe engedni.

A párom is nagyon haragszik rá.

2010. okt. 2. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!