Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leszívott mentálisan a családl...

Leszívott mentálisan a családlátogatás?

Figyelt kérdés
6 órát utaztunk oda átszállással, mivel a benzin drága így mentünk. Anyám, nagyszülők, még a nővéremmel és a pasijával is találkoztam akik most meglepően nem voltak idegesítőek. Mindig előkerülnek iszonyú kellemetlen témák mint a párkapcsolat, hogy megosztanám valakivel az albérletem és ketten fizetnénk. Meg miután lejövök az antidepresszánsról valamivel pótolni kell a hatását és arra a kapcsolat.. Meg barátságok meg miegymás, valami iszonyat fárasztó volt. Ők nem fogják megérteni a gondolkodásmódomat, egyedül szeretek lenni, nem kellenek emberi kapcsolatok merrt abszolút nem érdekelnek, csak azért mentem hogy ne legyen hiszti, de rendesen felszökött a szoronágsom és társai. 22/f
2022. dec. 30. 19:12
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Szeretem őket meg miegymás, csak a három nap sok volt :D
2022. dec. 30. 19:22
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Jogos az albérlet díjáról való panaszkodás? Mármint ha a szüleid jelenleg eltartanak, mert tanulsz, akkor valahol jogos, hogy nem igazán éri meg nekik ennyit fizetni és azt akarják, hogy lakj valakivel.

Én is utálok lakótársakkal lakni, de hogy nézne az ki, ha arra kérném őket, hogy fizessenek 2x annyit, mert szociálisan nincs igényem hülyékkel lakni... tudom milyen a szorongás, engem is gyógyszeresen kezelnek, de a gyógyszer nem elég, ha drága a lakhatásod, erre fókuszálhatnál a terapeutáddal, hogyan tudnád elviselni a másik társaságát a saját anyagi érdekeitek miatt, mert ez akkor is kérdés lesz, ha elkezdesz dolgozni.


Ha nem akarsz párkapcsolatot, te dolgod. De arra készülj fel, hogy Magyarországon nagyon-nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, hogy egyedül éljenek.

Amelyik ismerősöm így él, képzeld szinte semmi pénzt nem tudnak félretenni.


Ha belegondolsz kicsit az ő perspektívájukba, nem gondolod, hogy ezért bosszantanak ezzel? Az autóba is drága a benzin, akkor szerinted nem drága egyedül lakni az albérletben???

2022. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha leszív valami mentálisan, én próbálok pihenni és azt csinálni, amit szeretek, ami feltölt.

Az antidepresszánsról konzultálj az orvosoddal, nem biztos, hogy érdemes róla teljesen lejönni, vagy ha igen, akkor fokozatosan.

2022. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy 3 nap sok tud lenni bármelyik rokonnal, tényleg tudom milyen. De az anyagi dolgok nagyon nehezen, ha jogos, ha nem okkal cs*sztetnek bennünket ezekkel.
2022. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
2.Egyedül élek, sosem marad sok pénzem, apám támogat ezzel azzal, viszont a lakást én fizetem teljesen. Számomra a legfontosabb az egyedüllét és a relatí függetlenség, mihelyt találok egy jobban fizető állást apámnak sem kellesz támogatnia semmivel remélhetőleg. Terápiára nemigen van lehetőség, akkora a várólista hogy jó ha sorrakerülök.
2022. dec. 30. 19:28
 6/23 A kérdező kommentje:
Jövőre plusz munkát fogok vállalni hogy több pénzem legyen, illetve nemrég emelték meg a mi fizetésünket is.
2022. dec. 30. 19:30
 7/23 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam hogy egyszer elköltözöm angol nyelvterületre hogy minél távolabb legyek mindenkitől, illetve a hollandok csak jobban fizetnek, egyébként az Osztrák határ mellett élünk csak Németül nem beszélek.
2022. dec. 30. 19:32
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Akkor nem jogos, ha ezzel szívóznak. Amúgy a párkapcsolat téma sajnos mindenhol elég bosszantó tud lenni. Egyik nagynéném anno annyit tudott mondani, "azért nincs pasid, mert minden csak kifogás részedről...", a màsik jópofa mondása a diplomámra az volt: "előbb a család, aztán a karrier". Mert ő így csinálta és mind a 4 gyereke isteníti mind a mai napig. Csak arról az egy tényről megfeledkezik, hogy nem mindenki él 250 nm-es házban és a férje már a 2000-es években 1 millió forint körül keresett. A mai fiatalok többsége 28 évesen sem rendelkezik még annyi karrierbeli tapasztalattal és elég magas fizetéssel, hogy bátran belemenjenek a családalapításba. De szerinte én csak válogatós vagyok, mert neki sikerült mind a 4 gyerekét kiházasítania 30 éves kora előtt. XD


Elárulom, 3 éve nem beszélek vele. Tavaly küldtem nekik egy kézzel készített képeslapot, semmit se reagáltak rà.


Szóval ha ilyen rokonaid vannak, nem érdemes velük beszélni, ennyi. :P

2022. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Jah, anyám is próbálja megmondani mi a fontos. Ami teljesen mindegy mert meghalgatom szívesen a véleményét aztán úgy is úgy csinálom ahogy én akarom.
2022. dec. 30. 19:39
 10/23 anonim ***** válasza:
75%
Ne zavarjon a hiszti. Ha nem akarsz menni, nem mész. Túl fogják élni.
2022. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!