Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családlátogatás elsőre?

Családlátogatás elsőre?

Figyelt kérdés

a barátom elhívott magukhoz vendégségbe. A szüleivel nem beszélek közös nyelvet, vagyis a barátommal egy harmadik nyelven beszélünk, mint a saját anyanyelveink. Nagyon félek a találkozástól. Eleve pirulós vagyok, és úgy félek már a gondolattól is, h ott ülünk az asztal körül és kérdeznek tőlem vmit de persze nem értem, a barátom lefordítja és mindenki engem fog bámulni h válaszoljak és ettől rettenetesen zavarba tudok jönni. hogy győzzem le ezt a félelmem? Nem akarok ott égő vörös fejjel ülni ez annyira ciki

köszi a tippeket

22L


2013. febr. 25. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igyál meg egy felest előtte:)
2013. febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Melyik nyelvek ezek? 1általán nem beszéled? Sztem ne görcsölj ezen,valszeg tudják,h nem tudod a nyelvüket és ha normális,érdeklődő emberek akkor nem fog nekik problémát jelenteni,cs te se legyél zavarban. Ajánlom,h tanulj meg 1-2 mondatot,akár vicceset is,h lássák,h próbálkozol és érdeklődsz az ő nyelvük iránt. Ne légy szűkszavú,kérdezz minél többet,még ha úgy is,h a barátod fordit.
2013. febr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
már elkezdtem tanulni a nyelvet tudom az alapokat de inkább csak mondani tudok dolgokat ha kérdeznének nem érteném. attól félek tényleg a leginkább, h ott ülök és vörös a fejem csak mert kérdeztek vmit...bár ez akkor is így lenne ha magyarok lennének:S
2013. febr. 25. 10:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Na nekem van ebben tapasztalatom, mi is így vagyunk a barátommal.


Mikor először bemutatott a szüleinek, még csak egy hónapja voltunk együtt. Nagyon féltem, hogy majd hülyének néznek, hogy mégis mit keresek ott egy hónap után, ráadásul egy másik országból, nem hittem, hogy majd komolyan vesznek...féltem, hogy hogy fogom majd magamat kifejezni, stb...

Egy rövid látogatás volt csak, 15 perc kb., a barátom nem akart halálra kínozni :) Mindent fordított, amit nekem mondtak, vagy amit én mondtam, de végülis az édesanyja beszélt egy kis angolt is, nagyon kedves volt, hogy megpróbálta. Végig mosolyogtam és ők is, hatalmas kő esett le a szívemről, mert nagyon kedvesek és érdeklődőek voltak. A barátom azt mondta, hogy az anyukája már mióta először beszélt rólam nyaggatta, hogy hozzon el, mert érezte, hogy mennyire fontos vagyok neki :)


Én is könnyen zavarba jövök egyébként, de a kedvesség, jóindulat nálam bevált, fel tudtam oldódni.


Ha viszont nem ennyire nyitott a családja, akkor én sem tudom, mit tettem volna. Én általában nehezen kérdezek, nehezen kezdeményezek beszélgetést. Szerintem ilyenkor főleg a barátod dolga, hogy a két fél között a kapcsolatot fenntartsa és hogy a hangulatot kordában tartsa, hiszen ő a közvetítő :)


Próbálj meg ne aggódni. Mosolyogj szépen, legyél udvarias és előzékeny. Ha ebédre vagytok hivatalosak, vigyél egy tál süteményt, amit te készítettél, ebéd után pedig ajánld fel, hogy besegítesz mosogatni, stb.


Nem hiszem, hogy darabokra szednének, ilyenkor maximum a te családodról szoktak kérdezni, arról, hogy mit tanulsz/dolgozol, miért ezt, mit szeretsz csinálni...:) Könnyű kérdések. És ha szerencséd van, még az is lehet, hogy találtok közös érdeklődési pontot a szüleivel, az nagyon megkönnyíti az ismerkedést :)

2013. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egyszer már találkoztam a szüleivel, de akkor még nem jártunk a barátommal és így nem is nagyon foglalkoztunk egymással. Most hazavinni a szülővárosába és mivel repülni kell meg nem olcsó, egy egész hétre mennénk rögtön. Egyébként nagyon kedvesek a szülei várják h megismerjenek, meg barátom még nem is vitt haza lányt szóval tudják ez milyen nagy szám...
2013. febr. 25. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!