Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak akkor, ha beteg...

Mit csináljak akkor, ha beteg vagyok és nem tudok enni, viszont a hétvégén családlátogatásra megyünk és ott MUSZÁJ ennem?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy jó helyre írtam-e a kérdést, mivel ez kicsit összetett...

Arról van szó, hogy tegnap óta heveny gyomorhurutom van és mivel volt már ilyen nekem régebben is, ezért tudom, hogy most kb. 1 (vagy rosszabb esetben 2) hétig tutira semmi nehezebb kaját nem fogok tudni enni, csakis diétásat (kekszet, főtt krumplit, rizst, stb.)

A probléma az, hogy a barátomnak ma van a szülinapja és ráadásul ez náluk duplát jelent, mivel ikertesója is van - és a hétvégére mennénk az ő szüleikhez, megünnepelni. Anyukája tortát süt, lesz egy csomó kaja, vendégsereg, minden... Náluk olyan NINCS, ha ott vagyunk, hogy azt mondod a kajára "köszönöm, most nem kérek", ott egyszerűen MUSZÁJ enni, furán néznek rád, ha nem eszel. Nem kifogás, ha beteg vagy, attól csak még cikibb az egész, mert kb. nem hiszik el, hogy tényleg bajod van, hanem sértésnek veszik, ha nem fogadod el a kaját, amivel megkínálnak... tudom ez agyrém (tényleg kicsit furák a dolgaik), de akkor is: mit csináljak?? Találjak ki valami más programot ahova "muszáj" elmennem, "halaszthatatlan" (csak ezzel ugye a barátomat sértem meg, hiszen szülinapja van) - vagy menjek el mégis hozzájuk és mondjuk próbáljak meg magamba erőszakolni pár falat kaját mégis...? (Mert ha megkínálnak, úgyis ennem kell, olyan nincs, hogy nem...)


2012. jún. 13. 13:31
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
* csak ha elmegyek hozzájuk mégis, és eszek pár falatot, akkor attól félek, hogy rosszul leszek és hát ott, pont egy szülinapi összejövetel kellős közepén ez vérciki lenne!! :((
2012. jún. 13. 13:33
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el a barátodnak mi a baj. Ha megértő, biztosan fog szólni az anyukának, hogy a nagy lakomába csempésszen egy kis natúr csirkemellet párolt zöldséggel, vagy krumplival, mert mást sajnos most nem ehetsz. Esetleg meg is kérheted rá, hogy nem akarsz illetlen lenni, de ez van, és a családot sem szeretnéd megsérteni, de te sajnos most csak ilyeneken élhetsz.

Normális felnőtt emberek, családanyák ezt megértik.

Így te is tudsz enni, ők sincsenek megsértődve. Szólni kell! Ez egy egészségi állapot, amiről épp nem tehetsz, de ha elmismásolod, ne várd, hogy bárki elnéző legyen veled!

2012. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék el,a köszöntést bepótolnám máskor.Mondanám hogy nem vagyok jól,fáj a fejem,hányingerem van.Nem szeretem az erőszakos embereket egyébként se,és nem lenne szép ha véletlen kitaccsolnál.Ha megsértődnek így jártak.
2012. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy muszáj enned. Ez nonszensz. Ismerem a jelenséget, apukám olyan hogy mindenképpen letuszkolja a torkodon a kaját, dédszüleim pedig minden másodpercben jönnek hogy "egyél, egyél, jól laktál? nem baj, egyél még egy kicsit"

De olyan nincs hogy nem értik meg hogy beteg vagy, nem ehetsz. Magyarázd nekik szépen el hogy komolyan beteg vagy, hogy mi lesz ha nehezebb kaját eszel, és hogy neked ezt most be kell tartanod. Esetleg mond hogy a barátodéból megkóstolsz 1-1 falatot.

De ne húzd ki magadat az ünnepség alól, ezzel megbántod a barátodat is.

2012. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Párod próbálja elmagyarázni az anyjának, hogy mi a szitu.

2. Te a helyszínen szintén.

3. Ha ezek után is erőltetik, mondd meg, hogy az evés hányáshoz vezet most, szóltál. Aztán nyugodtan dobd ki a rókát. Szerintem onnantól változni fog a hozzáállás.


Egyébként nem értem a szitut, én bármilyen "tömős" helyen voltam, ha azt mondtam, hogy rossz az emésztésem, mindenhol elnézték, hogy keveset vagy nem eszem (pl zsíros ételt meg se tudok emészteni, azonnali hasmenés)

2012. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Növessz magadnak egy kis határozottságot!

Beteg vagy. Ha annyira rosszul vagy, akkor igenis, ne menj el, mert ha ott esel össze a padlón, hát az a legcikibb minden eshetőség közül.

Ha pedig elmész, akkor remek gyakorlóterep, hogy udvariasan de határozottan nemet mondj. Nem enned MUSZÁJ, hanem nemet mondani - magad miatt ÉS miattuk. Kit érdekel, hogy néznek rád emiatt?

2012. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell, hogy értsék, hogy beteg vagy.

Ilyenkor nem is illik erőltetni a másikat a kajálásra.


Nálunk is ez volt, elmentünk rokonlátogatásra, és hiába mondtam, hogy kezdődő gyomorfekélyem van, mégis erőltették belém a piát, meg kaját. Én hülye meg is akartam felelni az elvárásoknak, aminek az lett a következménye, hogy másnap ügyeletre kellett vinni, mert annyira rosszul voltam. Senkinek nem kívánom azt a fájdalmat. Kaptam valami szurit, meg valami iszonyat erős savlekötőt.


Utána ha erőszakoskodtak, mindig megmondtam nekik a magamét. Állj ki az egészségedért, ne hagyd, hogy az etikett fontosabb legyen az egészségednél.

2012. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én családom is ilyen,már pukkadsz és még tömnének mint a libát.

Karácsonykor párom még céges rendezvényen gyomorrontást kapott.De azért hagyományos családlátogatás megvolt,szülők,nagyszülők.

Én nagymamám nem akarta érteni,hogy főzzön valami diétasabbat is,párom csak azt eszik,szóltam előre telefonon.De csak elé pakolta a töltött káposztát.

Én fogtam,elvettem előle,kerestem neki valót (huslevesben főtt krumpli,zöldségek,kis csirkemell),és határozottan megmondtam hogy ne merjen elé pakolni semmit.

2 perc csend,utána oldódott a hangulat.


Párod dolga elintézni a kajád.

2012. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a párod előre jelezze a családjának, hogy jelenleg neked ilyen és ilyen betegséged van, ezért nem ehetsz olyan kaját, ami a szervezeted megterheli. Ha mégis ennél, akkor ezzel és ezzel járna.

Mindképp a párod dolga, hisz az ő családja, s tőle nem veszik zokon.


Tudom, hogy vannak ilyen emberek, akik ennyire tömik az embert, de ők is megérthetnék, hogy a betegségnél ez épp az ellenkezőjét váltja ki.

2012. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A párod már csak megérti.És végül is ő a fontos,nem a családja.Ennyire buták(már bocsi) nem lehetnek emberek,hogy nem értik meg,hogy beteg vagy.
2012. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!