Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak akkor, ha beteg...

Mit csináljak akkor, ha beteg vagyok és nem tudok enni, viszont a hétvégén családlátogatásra megyünk és ott MUSZÁJ ennem?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy jó helyre írtam-e a kérdést, mivel ez kicsit összetett...

Arról van szó, hogy tegnap óta heveny gyomorhurutom van és mivel volt már ilyen nekem régebben is, ezért tudom, hogy most kb. 1 (vagy rosszabb esetben 2) hétig tutira semmi nehezebb kaját nem fogok tudni enni, csakis diétásat (kekszet, főtt krumplit, rizst, stb.)

A probléma az, hogy a barátomnak ma van a szülinapja és ráadásul ez náluk duplát jelent, mivel ikertesója is van - és a hétvégére mennénk az ő szüleikhez, megünnepelni. Anyukája tortát süt, lesz egy csomó kaja, vendégsereg, minden... Náluk olyan NINCS, ha ott vagyunk, hogy azt mondod a kajára "köszönöm, most nem kérek", ott egyszerűen MUSZÁJ enni, furán néznek rád, ha nem eszel. Nem kifogás, ha beteg vagy, attól csak még cikibb az egész, mert kb. nem hiszik el, hogy tényleg bajod van, hanem sértésnek veszik, ha nem fogadod el a kaját, amivel megkínálnak... tudom ez agyrém (tényleg kicsit furák a dolgaik), de akkor is: mit csináljak?? Találjak ki valami más programot ahova "muszáj" elmennem, "halaszthatatlan" (csak ezzel ugye a barátomat sértem meg, hiszen szülinapja van) - vagy menjek el mégis hozzájuk és mondjuk próbáljak meg magamba erőszakolni pár falat kaját mégis...? (Mert ha megkínálnak, úgyis ennem kell, olyan nincs, hogy nem...)


2012. jún. 13. 13:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"ott egyszerűen MUSZÁJ enni, furán néznek rád, ha nem eszel. Nem kifogás, ha beteg vagy, attól csak még cikibb az egész, mert kb. nem hiszik el, hogy tényleg bajod van, hanem sértésnek veszik, ha nem fogadod el a kaját, amivel megkínálnak..."


Én ilyen emberekhez nem mennék vendégségbe, mert hatalmas bunkók. Ennyi. Nem csak ebben az esetben, hanem soha.

2012. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el határozottan hogy beteg vagy és ha eszel akkor rosszul leszel és elrontod a bulit.


Ha nem fogadják el akkor egyél pár falatot majd látványosan öklendezve rohanj a wc-be.

2012. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
11-essel egyetértek.
2012. jún. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kettőre redukálódott a szóba jöhető megoldások száma: egyrészt megpróbálom megbeszélni a barátommal, hogy neki kell majd odafigyelnie a kajámra (hogy ne tegyenek elém olyanokat, ne tukmáljanak) - viszont ez abból a szempontból nem tudom mennyire kivitelezhető, hogy ő valószínűleg jobban el lesz foglalva az ünnepléssel, mint azzal, hogy rám figyeljen; másrészt ha nem tudom megbeszélni vele ezt, akkor nem megyek el... nem tudok jobbat.

Még egyszer köszi mindenkinek!

2012. jún. 13. 15:48
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

ha jobban el lesz foglalva az ünnepléssel mint veled,akkor én szülinapra egy búcsúcsókot adnék


Már bocs,lehet én vagyok elkényeztetve,de ha beteg vagyok,páromnak én vagyok az első (meg amugy is),nem az ünneplés,figyel rám.

2012. jún. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én állandó betegséggel élek, évek óta nem ehetek úgy, mit más emberek. Vagy elkerülöm az ilyen alkalmakat, vagy ha van olyan, amit meg tudok enni, akkor csak abból szedek. Komoly konfliktusom nem volt még ebből, bár én nem is aggódom sokat más emberek véleményén, mit tudják ők, hogy én mit kínlódok, gondoljanak, amit akarnak, nem fogok miattuk rosszul lenni.

Mi az, hogy "olyan nincs, hogy nem"? Lefognak, lekötöznek, szétfeszítik a szádat és beléd erőltetik??? Ne legyél már ilyen gyámoltalan, udvariasan, de határozottan mondd meg, hogy mi a helyzet.

2012. jún. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

16.08


Nem akarok gyámoltalan lenni, nagy a nyomás rajta abban a családban. Adott egy 5 éves korkülönbség, a barátom és köztem, az én javamra, ami eleve kicsit önbizalomhiányra késztet a szülei körében. Persze nem éreztetik velem, de basszus, amikor az összes unokatesója ott van és mindenki közül én vagyok a legidősebb (teszem hozzá: nem látszik rajtunk és ez soha sehol nem okoz problémát, csak akkor, ha az ő családjánál vagyunk). Vannak célzások arra vonatkozólag, hogy én már éltem abban a korban, amire a barátom még nem is emlékezhet, hiszen kósza gondolat sem volt ő még akkor, stb. Nem túl jó érzés, félszeg vagyok tőle.

A másik: laktózérzékeny vagyok és akárhányszor náluk vagyunk, az anyukája megfőzi a rendes kaját, meg mellette főz nekem is külön - csak laktózmentes termékekből, ami egyrészt nem kis áldozat tőle (és én tök hálás is vagyok neki), viszont kb. nyűgnek érzem magam ettől...

Na, és akkor most ezekután még most hétvégén bejelentem, hogy amúgy nekem most még a laktózmentes dolgok SEM jók, hát, gyakorlatilag elsüllyedek szégyenemben előttük. :S Ezért dilemma ez annyira. Más esetben simán megmondanám bárkinek a véleményemet, hogy ne tukmáljon...

2012. jún. 13. 17:29
 18/19 A kérdező kommentje:
* rajtam nagy a nyomás, nem rajta, bocs, elírtam.
2012. jún. 13. 17:40
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Hohó, ha külön főzne neked, akkor most szólj! Neki is megspórolsz egy csomó időt, és legalább tudja, hogy neked most másféle "külön kaját" kell csinálni, valami kis könnyűt. Mondd el, mit ennél szívesen, mit ehetsz, próbáld megbeszélni, a többiek mit esznek. Ha amúgy is lenne főtt krumpli, akkor te majd abból szedsz, csak neked ne adjanak mellé mondjuk pörköltet, hanem kérsz egy kis párolt húst, monduk a levesből (azt majd biztos félrerakják neked). Így teljesen más a helyzet, mintha csak simán tukmálnának.

De mindenképpen most szólj, jó előre, különben ott állsz és tényleg kínos helyzetbe hozol mindenit, magad is beleértve.

2012. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!