Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családgondozó felnőtt kliens...

Családgondozó felnőtt kliens esetében mit néz meg családlátogatáskor?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, anyámmal élek, mentális és életvezetési problémáim vannak, a családgondozóba járhatok ingyen pszichológushoz, de ehhez az kellett, hogy hivatalosan is gondozásba vegyenek. Kirendeltek egy családgondozót, aki kijön. De miért? Mármint értem, hogy kötelező nekik, mert csak úgy járhatok, de miért jön ki, mit néz meg?

Nincs szó anyagi juttatásról, segélyről, stb...és gyerek sincs a családban.



2015. máj. 21. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyanítom azért, hogy megnézze a te életkörülményeid mennyire befolyásolják az állapotodat.
2015. máj. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi...azért kiporszívózok :)
2015. máj. 21. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi környezettanulmánykor/családgondozáskor a következőket figyeljük:

- tisztaság (gondolok itt a falakra, rendre, piszokra)

- az ingatlan nagysága

- anyagi helyzet

- mennyire alkalmas x embernek ez az y méretű ház.

- lakás felszereltsége.

- benyomások (légkör, család viselkedése)


esetedben biztosan megfigyelik, hogy van-e az állapotodat veszélyeztető tényező.

( pl. anyukás.te viszonyodat is megfigyelik, ill. anyukéád mennyire megbízható)

2015. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Aki miatt a problémáim vannak, már nem él velünk (sok évig tartó érzelmi és szexuális abúzus, alkoholizmus...). A jelenemben már nincs probléma, csak a múltam hat ki a jelenre.
2015. máj. 21. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Foleg a lakas allapota (tisztasag, meret, falak, stb allapota), szoval hogy emberi lakhatasra alkalmas-e a haz/lakas. Anyukaddal valo viszonyod, kerdezgetnek majd kicsit, ilyen elso interju :)
2015. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!