Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy a párom...

Az normális, hogy a párom szüleit magáznom kell?

Figyelt kérdés
Eggyütt lakunk. Mármint a szülőkkel, és nem vagyunk rossz viszonyban. Csak az bánt engem egy kicsit, hogy mindenkinek azt mondják, hogy "tegezz nyugodtan", (nálam sokkal fiatabbaknak is, és ők mellesleg nem a menyük, nem az unokáik édesanyja) mig nekem soha nem ajánlották fel. anyukám felajánlotta a férjemnek, hogy tegezze, de mióta meghallotta, hogy én magázom anyósomékat, azóta nem engedi neki. (Gondolom ez afféle visszavágás lenne tőle) Szóval mindenkinek, megengedik ,csak nekem nem? Mikor egy családi barát (az anyósomék régi barátja, én nem is ismertem azelőtt) Szóvá tette nekik ezt, anyósom csak annyit mondott, hogy ők régimódiak, és ez náluk nem divat. De akkor miért engedik mindekinek?
2010. okt. 1. 08:48
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Tegezve is lehet valakit tisztelni, és magázva is lehet valakit gyűlölni. Ez ne legyen probléma nálad.

Hasznos volt számodra ez a válasz?



A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:09



Teljes mértékben igazad van. Mikor rákérdez nálam erre az ismerőseim közül valaki, én is ezzel felelek vissza.

2010. okt. 1. 11:06
 32/42 A kérdező kommentje:

A letegezés illetlen. Ha ragaszkodnak a magázódáshoz akkor ez mind két oldalra érvényes. Bárcsak a társaságodban lennék, poénosan de odamondanám, hogy milyen illetlen dolgot tesznek.

Hasznos volt számodra ez a válasz?



A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:02



Valóban jó lenne. :)) de sajna nem veszik a lapot, mert mint mondtam, ők régimódiak. :)) MOst már ujjabban csak mosolygok ezen a kifogáson. :))

2010. okt. 1. 11:08
 33/42 anonim ***** válasza:

Nekem az anyosom mar szamtalanszor kerte, h tegezzem, de en nem tudom. Valahogy bennem van, h az idosebbeket magaznom kell. Mondtam is neki, h ne hargudjon, de nem tudom tegezni, mert nekem ez igy termeszetes, igy neveltek. Furcsa lenni tegezni, es ugy beszelnem vele, mint a baratnoimmel, annak ellenere, h jo a viszonyunk.

ne csinalj belole ugyet, lehet, h nalunk is neveltetes kerdese, bar azzal egyetertek, h az egymas iranti tisztelet nem ettol fugg.

2010. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

A párom tegezi az én szüleimet, de én magázom az ő anyukáját...

Mi már felnőttek voltunk mikor "összekerültünk" (én 30, ő 32) és mégis fennál az helyzet, hogy én magázom anyukáját, ő pedig tegez engem. (Párom anyukája meg is lepődött, mikor megtudta, hogy párom tegezi az én szüleimet.)

Engem annyira nem zavar, viszont annak nem látnám értelmét, ha most hirtelen felajánlaná, hogy tegezzem őt, nem is élnék a lehetőséggel. Ha eddig így jó volt, ezután is jó lenne....

2010. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Nekem és a sógornőmnek is felajánlotta anyósom, hogy tegezzük. Én tegezem, a sógornőm nem. És tudod miért nem tegezi? Nehogy már azt higyje a vén házisárkány, (70 éves a mama)hogy ettől majd fiatalabb lesz. Az eszem megállt tőle.
2010. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

anyum barátja pl. magázta a nagyszüleimet, pedig korban közelebb állt hozzájuk mint anyum :D

a nagyim poénból letegezte őt, a papám magázta. sosem volt ebből gond.


a mostani párom az első, akinek tegezhetem az anyukáját.

az én anyum kb fél év után mindegyik páromnak felajánlotta, h tegezze :D

2010. okt. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Én az előző kapcsolataimban csak 1 esetben ismertem a szülőket, de az is alkoholista volt, igy nem igazán óhajtottam tartani vele a kapcsolatot. szóval ilyen irányu más tapasztalatom nincs, ezért is lettem volna kiváncsi a véleményekre. :))
2010. okt. 1. 13:32
 38/42 anonim ***** válasza:
Nekem az anyósom felajánlotta hogy tegezzem, de én nem tudnám őt tegezni. Így megegyeztünk abban hogy ő tegez engem én viszont magázom. Nekem ez így nagyon jó.
2010. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Mondjuk tegyük hozzá, hogy a felajánlott egezést nem elfogadni is eléggé illetlen dolog. Tény, hogy sokan ezt nem is tudják, de attól még így van.
2010. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Ne akadj fel mindenen ha nekik így jó akkor old meg csípőből. Magázd őket és kész nem olyan nehéz én is magáztam a férjem szüleit elég sokáig. A lényeg az hogy a párodat szeresd.
2010. okt. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!