Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy a párom...

Az normális, hogy a párom szüleit magáznom kell?

Figyelt kérdés
Eggyütt lakunk. Mármint a szülőkkel, és nem vagyunk rossz viszonyban. Csak az bánt engem egy kicsit, hogy mindenkinek azt mondják, hogy "tegezz nyugodtan", (nálam sokkal fiatabbaknak is, és ők mellesleg nem a menyük, nem az unokáik édesanyja) mig nekem soha nem ajánlották fel. anyukám felajánlotta a férjemnek, hogy tegezze, de mióta meghallotta, hogy én magázom anyósomékat, azóta nem engedi neki. (Gondolom ez afféle visszavágás lenne tőle) Szóval mindenkinek, megengedik ,csak nekem nem? Mikor egy családi barát (az anyósomék régi barátja, én nem is ismertem azelőtt) Szóvá tette nekik ezt, anyósom csak annyit mondott, hogy ők régimódiak, és ez náluk nem divat. De akkor miért engedik mindekinek?
2010. okt. 1. 08:48
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is hasonló a szituáció, csak nekünk már gyerekeink is vannak. Egyszer a lányom megkérdezte a nagyitól, anya miért nem tegezhet, anyósom válasza: "CSAK!"

Mindenki tegezheti őket, de én nem. Egyszer "szia"val köszöntem, mai napig mondja a férjemnek, hogy nem adtam meg a tiszteletett.

3 lányom van, 19 éve vagyok a menye, a másik 3 menye is tegezheti, csak én nem.

De már beletőrődtem. De azt ne várja, hogy majd pelenkázom, ha arra kerül a sor, mehet a másik 3hoz!

Pedig már emlegeti, hogy mi vagyunk hozzájuk a legközelebb, ha nem bírja, majd hozzánk költözik. Hát nem!

Apósom szintén ilyen, sőt rosszabb.

19 év alatt ha 5x voltak nálunk.

Ja és elvárják, hogy mindig én köszönjek hamarabb.

2010. okt. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 vagyok,anyósom 45 éves és soha nem ajánlotta fel a tegeződést,az élettársát pedig tegezem.Érdekes de ez van!
2010. okt. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
55%
Az én esetem is érdekes: Én 64 vagyok az anyósom 70. Ő tegez én magázom. 25 éve vagyok a családjában. az apósomat tegeztem.Soha nolt gond a "csendőrpertu""
2010. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Hát azért szerintem sokan nem értik a kérdést. Engem is zavarna, hogy anyósomék boldog boldogtalannal tegeződnek, még nálam fiatalabbakkal is, velem meg, aki elvileg a családtagja, ki vagyok, én vagyok? engem tiszteled kell kislányomat játszik? Menjen már a búsba.
2010. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Komolyan. Alapesetben nem zavar annyira a dolog, mikor hazaérek, akkor is megoldom a "dolgot" egy szimpla helloval, mármint a köszönést. Azt lehet tegeződve, és magázódva is. A tisztelet is megvan, és ha nem is rajongunk egymásért, de nem piszkáljuk a másikat, azért az is valami. De mikor valakinek fület szúr a dolog, és szóvá teszi, legyen az bárki is, akkor nagyon kivülállónak, érzem magam, és az már zavar. Elvégre most családtag vagyok, vagy nem? Az más dolog, hogy 8 év után már nem tudnám tegezni őket, de egy felajánlás az nagyon jól esne. Ráadásul unokák is vannak, akiket imádnak.
2010. okt. 1. 10:49
 26/42 anonim ***** válasza:
90%

Azzal nincs gond, hogy magázod őket, ha amúgy rendbe van a kapcsolatotok. De az nagyon gáz, hogy egy felajánlott tegeződést visszavonnak. Nagyon illetlen, undorító dolog. Szerintem sokkal rosszabb dolgot tett az édesanyád, mint a másik szülő. Legalább a párod szülei tudják mit akarnak, az anyud pedig a sértődés vezeti.

Ha zavar, hogy nem ajánlották fel a tegeződést, akkor kérdezz rá, akár kérd meg őket a kapcsolat javítása érdekében. Ha erre is nemet mondanak akkor már lehet tovább gondolni az egészet.

2010. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Még mielőtt félreérti valaki, nem 8 éve lakunk náluk, hanem csak az első 3 évben lektunk az ő házukban. 2 éve voltunk együtt a párommal, mikor apósom egy autóbaleset miatt nyaktól lefelé megbénult, és mivel én voltam otthon gyesen, rám maradt az ápolás. Mikor meg már tudtunk magunknak házat venni, áthidaltuk a problémát azzal, hogy vettünk egy olyan házat, amihez tartozott egy szoba-konyhás kis melléképület, azt felújjitottuk (anyósom, és apósomtól nem fogadtunk el semmit, teljesen mi akartuk rendezni a dolgot, csak néha kellett a gyerkőcökre vigyázni, amig mi megvettük a házat, a tatarozásnál már nem volt gond.) Szóval megoldottuk, hogy velünk legyenek, és tudjunk segiteni, de meglegyen a mi kis saját életünk is. :))
2010. okt. 1. 10:56
 28/42 A kérdező kommentje:

Parod helyeben viszont en biztos megmondanam a szuleimnek hogy nem kellene igy... persze ha ok is magaznak teged akkor rendben van

Hasznos volt számodra ez a válasz?



A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:39


Ők tegeznek engem. Valahogy ez volt a természetes. Soha fel sem merült bennem, hogy másként is lehetne.

2010. okt. 1. 10:59
 29/42 anonim ***** válasza:
40%
A letegezés illetlen. Ha ragaszkodnak a magázódáshoz akkor ez mind két oldalra érvényes. Bárcsak a társaságodban lennék, poénosan de odamondanám, hogy milyen illetlen dolgot tesznek.
2010. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Szerintem ami nem normális: anyukád bosszúból (kicsinyességből) visszavonta a tegezést a párodnál. Mi köze a 2 esetnek egymáshoz? Semmi. Na ezen kiakadnék. A másikon nem.

Hasznos volt számodra ez a válasz?



A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:17


Hát igen, ezt szóvá is tettem neki, aztán a párom leintett. Végül is, igaza van, évente kb 1x látjuk, mert nagyon messze lakik, és igy a "bosszúja" kicsit hatástalan. Ilyen kevés találkozásért meg nem is igen érdemes szóvátenni a dolgot, legalábbis a párom szint, ezen ne vesszünk össze. :))

2010. okt. 1. 11:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!