Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy a párom...

Az normális, hogy a párom szüleit magáznom kell?

Figyelt kérdés
Eggyütt lakunk. Mármint a szülőkkel, és nem vagyunk rossz viszonyban. Csak az bánt engem egy kicsit, hogy mindenkinek azt mondják, hogy "tegezz nyugodtan", (nálam sokkal fiatabbaknak is, és ők mellesleg nem a menyük, nem az unokáik édesanyja) mig nekem soha nem ajánlották fel. anyukám felajánlotta a férjemnek, hogy tegezze, de mióta meghallotta, hogy én magázom anyósomékat, azóta nem engedi neki. (Gondolom ez afféle visszavágás lenne tőle) Szóval mindenkinek, megengedik ,csak nekem nem? Mikor egy családi barát (az anyósomék régi barátja, én nem is ismertem azelőtt) Szóvá tette nekik ezt, anyósom csak annyit mondott, hogy ők régimódiak, és ez náluk nem divat. De akkor miért engedik mindekinek?
2010. okt. 1. 08:48
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
98%
Ne törődj vele, ők ezt a tisztelet kimutatásának tekintik, egy ideig én is magáztam a párom szüleit, mert én így láttam jónak, 2 év után úgymond bizonyítottam és utána összetegeződtünk ama hagyományos formában, piával a kezünkben, koccintás és szia-szia. Van ismerősöm, aki idestova 20 éve magázza a felesége szüleit, neki sem ajánlották fel.
2010. okt. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
98%
10 éve vagyok a férjemmel, 5 éve házasodtunk össze, magázom ma is az anyukáját. Eszembe sem jutott, hogy ez gond lenne, nem ezen múlik, milyen a viszonyunk. Így is nagyon közvetlen.
2010. okt. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és szerintem sem jelent ez az irányodban semmi rosszat, valószínűleg tényleg régimódiak, és náluk nem működne a tegezőviszony. Inkább anyukádat nem értem, hogy lehet egy ilyen felajánlást visszavonni.
2010. okt. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
55%

Nézd, ahogyan gondolod. Szerintem igy egy kicsit fura, hogy mindenki tegezi őket, de te nem . Lehet így gondolják valamiért, nehéz ezen kiigazodni. Én 8 éve ismerem a férjem, 4 éve vagyunk házasok. Anyukáját tegezem, apósom soha sem mondta nekem. A mai napig magázom, pedig a sógórnőm férje (ugye a aveje) tegezi már, én vagyok egyedül aki nem. Sosem értettem, hogy ez miért van így, eleinte nagyon rosszul esett.

Már nem is gondolkodom rajta, hogy miért van ez így de nem is érdekel.

Ne foglalkozz vele, majd kialakul minden.

2010. okt. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
17%

Azonnal köpjétek le őket és költözzetek külön!!! Vállaljátok a felelősséget, micsoda puhány gerinctelen dolog valaki szüleivel együtt élni. Adósodjatok el 40 évre és vegyetek egy 20 négyzetméteres garzont és osszatok be havi 20ezer forintot ennivalóra és ruházkodásra.

Fujj, hogy mik vannak, több generáció együtt, pfüjjj....



(Jaj nehogy valaki komolyan vegye. Ez csak egy paródia volt az elmúlt napok flame-jeire, ami itt zajlott ezzel az együtt vs külön témával kapcsolatban)


Amúgy a tegezés-magázás mindegy. Valaki így érzi biztonságban magát, ha nem tegeződik. Én a helyedben leszrnám. Persze jogos, ha diszkriminatívnak érzed.

2010. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
33%

én értelek!nem az a gond hogy magáznod kell őket hanem az hogy más fiatalok meg tegezhetik.

hát igen....ez így elég fura helyzet,de hát nem tudsz mit tenni!ne foglalkozz vele!

anyukád meg jól tette hogy nem engedte meg a párodnak hogy tegezzék!


mondjuk nálunk is van valami hasonló.én tegezem anyósomat első perctől kezdve,ő kérte hogy így tegyek.a férjem viszont nem tegezi az én szüleimet.pedig a szüleim is más fiataloknak (a férjemnél is fiatalabbaknak ,ő 27)megengedik hogy tegezzék.a szüleim se öregek 49 és 44 évesek.de mi ebből sose csináltunk problémát!nővérem párja se tegezi a szüleimet pedig ő meg már 30 felett van!



szóval másnál is vannak ilyen furi dolgok ,ne törődj vele!így kell elfogadni és kész!



24N

2010. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
72%
9.03-as az apósodnak neked kell felajánlani a tegezést, mert te vagy a NŐ, ha letegez, akkor az illetlenség!!
2010. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ami nem normális: anyukád bosszúból (kicsinyességből) visszavonta a tegezést a párodnál. Mi köze a 2 esetnek egymáshoz? Semmi. Na ezen kiakadnék. A másikon nem.
2010. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a viszony közöttetek, akkor nem mindegy, hogy magázod vagy tegezed őket? Ne foglalkozz vele.

Azt sokkal inkább modortalanságnak tartom, hogy anyukád megengedte a férjednek, hogy tegezze, aztán ezt visszavonta. Erről miért a férjed tehet anyukád szemében?

2010. okt. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Én nem is tegezném őket soha!Ez így van rendjén,szerintem!
2010. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!