Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy a párom...

Az normális, hogy a párom szüleit magáznom kell?

Figyelt kérdés
Eggyütt lakunk. Mármint a szülőkkel, és nem vagyunk rossz viszonyban. Csak az bánt engem egy kicsit, hogy mindenkinek azt mondják, hogy "tegezz nyugodtan", (nálam sokkal fiatabbaknak is, és ők mellesleg nem a menyük, nem az unokáik édesanyja) mig nekem soha nem ajánlották fel. anyukám felajánlotta a férjemnek, hogy tegezze, de mióta meghallotta, hogy én magázom anyósomékat, azóta nem engedi neki. (Gondolom ez afféle visszavágás lenne tőle) Szóval mindenkinek, megengedik ,csak nekem nem? Mikor egy családi barát (az anyósomék régi barátja, én nem is ismertem azelőtt) Szóvá tette nekik ezt, anyósom csak annyit mondott, hogy ők régimódiak, és ez náluk nem divat. De akkor miért engedik mindekinek?
2010. okt. 1. 08:48
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Én is teljesen az utolsó válaszolónak adok igazat. Ha már egyszer felajánlotta, hogy tegezze, akkor nagyon nagy illetlenség (bunkóság) azt visszavonni.

Viszont, hogy a te anyósod és apósod régimódi és nem ajánlják fel, szerintem semmi kivetnivaló sincs. Az én környezetemben is sokat tegezik a férjük szüleit, de én így szoktam meg nem is tudnám őket tegezni. És így is nagyon jó a viszonyunk, teljesen közvetlen.

2010. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:

én nem tegezem a párom szüleit, a szüleinek a testvéreit pedig majdnem az összeset. Nekem fel sem merült, hogy valaha tegezzem le őket...így is nagyon szeretem őket:)



Az viszont, hogy nálad fiatalabbak tegezik, függ attól, hogy ki az. A párom szüleit is tegezik nálam fiatalabbak, pl rokonságból valaki. De ez engem nem zavar.

2010. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 éves vagyok és a párom szüleinek a 2 szobás kis lakásában lakunk a 10. emeleten. Soha nem tudtam vagy tudnám őket tegezni, de nem is akarom. Nem érezném jól magam ha tegezném őket.
2010. okt. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem múlik ezen.
2010. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
Parod helyeben viszont en biztos megmondanam a szuleimnek hogy nem kellene igy... persze ha ok is magaznak teged akkor rendben van
2010. okt. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Párom kifejezetten szenvedett, amikor apám felajánlotta, hogy tegeződjenek - egyszerűen nem jött a szájára a tegezés, amikor egy fehér szakállas emberrel beszélgetett, aki neki is az apja lehetne.

Anyám viszont azóta se ajánlotta fel, úgyhogy egyik irányba tegez, a másikba magáz.

Az ő szülei nekem nem ajánlották fel, úgyhogy magázódunk.


Nekem az sokkal nagyobb gond, hogy a szüleim barátainak (60 körül és felett) egy része felajánlotta a tegezést. Velük évente-két évente találkozom és állandóan gondban vagyok, hogy kivel tegeződök és kivel nem...

2010. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

09:09 azért az elég gáz, hogy az ennyire fiatal szüleidet magázni kell, ráadásul 30 felettinek...

Szerintem is fura ez, hogy nem engedik, másnak meg igen - én is jártam már így.

Bár az is igaz, hogy van, aki nem várja meg, hogy felajánlják: ha tegezik, ő visszategez. Mondjuk a párom szülei (59 és 65) megengedik, hogy tegezzem őket.

Egy idő után már nem feltétlenül a korkülönbség, hanem maga a kor számít: vagy ajánlja fel a kölcsönös tegeződést, vagy magázzon vissza.

És ha a 40-es-50-eseket a 60-as-70-esek letegeznék, hogy felháborodnának...


Mi elég nagy család vagyunk, és az egyik nagynéném nem engedte meg, hogy tegezzük, pedig az ő (nálam fiatalabb) gyerekei tegezik az én (nála idősebb) szüleimet.

Már a saját testvérei nem értették, miért magázom. Sőt, a nagyapám felajánlotta volna, hogy tegezzem, de azt mondta, fura, hogy a lányát meg magázom (aki 57, én 35 vagyok).

Na, aztán a csókolomról átálltam jó napot-ra, akkor meg kiverte a balhét, és fűnek-fának elpanaszolta, milyen vagyok. De ez nála egyértelműen hatalmi harc volt, szerintem már csak ennyivel érezte többnek magát nálam. Volt, hogy megbotlott a nyelvem és tegeztem véletlenül, de akkor is csak mosolygott és nem ajánlotta fel.


Anyukád meg ne ezzel vágjon vissza...azért bunkónak lenni, mert a másikat annak tartja miért jó? Inkább kínos lehetne a fiú szüleinek, hogy ők elvárják tőled a magázódást, míg a fiuk tegeződik a szüleiddel.

2010. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
78%

Én tegezem a szüleit, de mit ér ha nem foglalkoznak velünk? Ő nem tegezte a szüleimet, én mondtam anyukámnak hogy 5 év után illő lenne megengedni, azt mondta majd ő eldönti mikor. Mikor megengedte, addigra párom annyira megszokta a magázást hogy nem is akarja hiába.

Mondjuk engem is bántott hogy anya soknak megengedte,miért nem magától jutott eszébe. De ez van.

Ezen megsértődni nem kell.

A főnökömet is sokan magázzák de én és a menye nem.

2010. okt. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
87%
Tegezve is lehet valakit tisztelni, és magázva is lehet valakit gyűlölni. Ez ne legyen probléma nálad.
2010. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fontos nekik a tisztelet és tudatosan tartják a távolságot, nehogy ha valami gond lesz a kapcsolatotokban (közted és a szülők közt) túl lazára vedd a figurát. Kicsit bebiztosítják magukat.
2010. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!