Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a gyerekeim...

Mit tegyek, ha a gyerekeim nem hajlandók elfogadni a párom?

Figyelt kérdés

16 és 14 éves lányaim vannak, 10 és 8 évesek voltak, amikor elváltunk az apjukkal, de előtte már másfél évvel külön költöztünk.


Állandóan szabotálják a kapcsolatunkat, még nem költöztünk össze, és ha így folytatódik a dolog, akkor nem is fogunk egyhamar. Neki is van két lánya, 3 éve vált el, ők elfogadnak engem, a kisebbik mondta, hogy örül, hogy én vagyok az apja mellett, az enyéim meg ott tesznek keresztbe, ahol tudnak.


Leültem/leültünk velük már többször, együtt és külön is, de semmi. Nem fogadják el, mert nem.

És ezt a "nem elfogadást" nem csendben teszik, hanem folyton beszólogatnak, ünneprontóak, addig feszegetik a határainak, ameddig robbanok.


Apukához nem tudnak menni, tehát nincs az, hogy megszoksz vagy megszöksz.


2022. dec. 7. 20:11
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
31%
Úgy látszik téged a pasi meg a gyerekei érdekelnek a saját gyerekeidet le Tojod,csináld azt hogy be mész a gyámhivatalba és intézetbe adod öket így boldog lehetsz az új családodal,szégyeld magad kár volt neked gyereket szülnőd,
2022. dec. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
90%
Ne csinálj úgy, mintha csak az egy lakásban élés lenne kapcsolat. Te is fogsz menni a pasihoz, ő is fog jönni hozzátok, meg közösen is mentek ide-oda. Ha sokat látják, akkor azért lehet, hogy megszeretik a gyerekek is. Az kevés, hogy nem szimpatikus, az semmi, konkrétan mi nem tetszik benne. Ha ilyet nem tudnak mondani, nem büdös, nem szürcsöl, nem ordíttatja a tévét, nem szól rájuk, lehet, hogy rájönnek, hogy tulajdonképpen nincs miért utálniuk. Azt viszont ne fogadd el, hogy ne hozz az apjuk helyére mást, az apjuknak már ott nincs helye, az ő helye már egy másik lakásban van, és ott is marad.
2022. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Az mégis hogy lenne kapcsolat? A tinédzser gyerekeimnek nagyobb kapcsolata van, mint nekem.
2022. dec. 8. 16:04
 34/44 anonim ***** válasza:
31%
Ad intézetbe őket ha annyira pasizhatnékod van,te az irásodbol az jön le hogy téged a pasi és a gyereke foglalkoztatnak,ad örökbe öket,hátha ki dob a pasi és magadra maradsz,mert az is lehet csak te nem mondod hogy a pasi gyerekei piszkálják a te gyerekeidet te meg így akarsz megszabadulni tölűk így hergeld a gyerekeid ellen a jó népet,
2022. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
84%
Miért, a lányok pasijai is nálatok laknak?
2022. dec. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyi a problèmájuk, hogy nem szimpatikus, nem tudnám komolyan venni. Összeköltözés nélkül tényleg nem olyan egy kapcsolat,ez tèny.De először a lányokkal rendeznèm a helyzetet. Egyrészt ahogy kivettem,apu el is tűnt a kèpből, tehát kiszállt a nevelèsükből, nagyon nem kène rá hivatkozni, mert te vagy ott nekik, ő meg sehol. Másrészt nekik is van/lesz kapcsolatuk, neked kötelessèged kerülgetni őket a te házadban, mikor a te párod nem jöhet? Èrzed az iróniát? Nekem is van gyerekem, nagyon szeretem,de nem ő irányít. Teljes mértékben elfogadta az új fèrjem, semmi probléma nincs.
2022. dec. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, sajnos ilyen feltételek mellett nem ajánlott az összeköltözés. Ha a lányaid már most szabotálják a kapcsolatotokat, ha összeköltöztök, pokollá fogják tenni az életeteket. A gyerekek nagyon gonoszak és agyafúrtak tudnak lenni. Fogalmam sincs, mit lehetne tenni, mivel győzhetnéd meg őket, hiszen te magad sem tudod. Mindenképp várni kell, bár lehet, hogy ez a kapcsolat halálra van ítélve.

N

2022. dec. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem szervezetek a gyerekkel és a pároddal közös programokat(kirándulás,városnézés,étterem,mozi,otthoni közös programok) próbáld meg a gyerekeid és a párod össze szoktatni, minnél több pozitív élményt szerezettek.Aztán ha ez sem segít akkor engedd el ezt a kapcsolatot.
2022. dec. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
86%
Bár én a te helyedben nem engedném hogy a gyerekeid irányítsák az élete.mert tényleg olyan mintha csak az van amit ők mondanak.Tanulják meg hogy az van amit te mondasz mert a te házadban élnek és te vagy a felnőtt.Ha látják rajtad hogy te vagy a főnök és a pároddal azok ellenére is össze költözöl hogy nem akarják akkor előbb utóbb kénytelenek lesznek elfogadni.Ne hagyd hogy irányítsanak.
2022. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
15%
Hát, ez így történne majd a gyerekek 18 éves koráig, de legkésőbb 21, majd akkor a gyerekek becsukják maguk mögött az ajtót, és volt anyuka, nincs anyuka, 39-es! Nem veheti egy anya semmibe a gyerekei jóllétét.
2022. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!