Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a gyerekeim...

Mit tegyek, ha a gyerekeim nem hajlandók elfogadni a párom?

Figyelt kérdés

16 és 14 éves lányaim vannak, 10 és 8 évesek voltak, amikor elváltunk az apjukkal, de előtte már másfél évvel külön költöztünk.


Állandóan szabotálják a kapcsolatunkat, még nem költöztünk össze, és ha így folytatódik a dolog, akkor nem is fogunk egyhamar. Neki is van két lánya, 3 éve vált el, ők elfogadnak engem, a kisebbik mondta, hogy örül, hogy én vagyok az apja mellett, az enyéim meg ott tesznek keresztbe, ahol tudnak.


Leültem/leültünk velük már többször, együtt és külön is, de semmi. Nem fogadják el, mert nem.

És ezt a "nem elfogadást" nem csendben teszik, hanem folyton beszólogatnak, ünneprontóak, addig feszegetik a határainak, ameddig robbanok.


Apukához nem tudnak menni, tehát nincs az, hogy megszoksz vagy megszöksz.


2022. dec. 7. 20:11
1 2 3 4 5
 21/44 Darius- ***** válasza:
19%
Miért is akarod elfogadtatni veluk azt, aki nem az apjuk, ha elobb tonkretetted a kapcsolatod az exeddel ? Veszett ugy.
2022. dec. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell elfogadniuk, ugyanis nem ők választották - ugyanúgy ha te nem szereted anyóst nem kell jópofizni vele.


Na, ezzel szemben nekik KELL, ugyanis összeköltöztél egy számukra idegen emberrel.


Egyébként te mit teszel, hogy megkönnyítsd a helyzetüket?

Ugyanis anyaként és szülőként a te dolgod lenne, csak ugye ez úgy megy, hogy anyuka-apuka eldönti, hogy jön az új pasi-nő, esetleg gyerekkel, és a gyerekeknek, mondván, ne szólj bele semmi közöd hozzá el kell fogadni, pont.


Akkor is, ha az új pár esetleg ktsg, ne adj isten bántalmazó, érzemli zsarnok, stb.


Voltam mostohagyerek, nem volt döntési lehetőségem, együtt akarok-e élni apám nőjével - kétév múlva ott tartottam, hogy inkább felakasztom magam, mert olyan stílusban beszélt velem (term. csakis amikor más nem hallotta).

2022. dec. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
65%

Más: téged, mint a legtöbb szerelmest elborít a rózsazsín köd, és esetleg nem is látod azt, amit ők.


Apám 10 éve! nem érti meg, hogy a nője manipulátor, irigy passzív-agresszív pi..a (már elnézést, de az).

Nekem kezdettől nem volt szimpatikus, és nem azért, mert apa új nője, hanem mert taszított a mesterkélt, bájolgós fedőszemélyisége - amit mindig felvesz, amikor pl rokonokhoz megyünk.

A négyfal között meg ment az ordibálás, csenddel verés (heteken át!), gúnyolódás a kinézetemen (ő 50 kilóval szült, én 58 kilósan dagadt vagyok), stb. stb. stb.


A fele rokonság utálja, a páromnak már az első találkozáskor beszólt - de apa ezeket nem látja.

Mentegeti, mindig, és nem érti, hogy miért nem akarok haverkodni a nővel.


Fun fact: irigy a halott édesanyámra - öhm, igen, itt pislogtam, hogy oké, ez nettó hlye.

Apa pl. ezt sem tudja én is csak azért, mert meghallottam, amikor telefonon panaszkodott az egyik barátnőjének.

2022. dec. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
41%

Az meg külön szép, hogy apukához nem tudnak menni - ergo ha tudnának, simán lepasszolnád neki őket.


Érzik, hogy te sem szereted őket, az apjuk még annyira sem vszeg - szerinted milyen érzés úgy élni, hogy a szülőd szíve szerint inkább odaadna valaki másnak?


Nem kell csodálkozni, hogy indulatosak, ingerlékenyek, mikor nincs biztos pont az életükben - te nem vagy az.

2022. dec. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
83%

Nekem úgy tűnik, hogy a gyerekeid ahhoz vannak hozzászokva, hogy mindig az van, amit ők akarnak. Ez az egyik. Mert egy kicsit összetettebb a kérdés.


A másik meg, hogy megkérdezted tőlük, hogy konkrétan mi a bajuk az új pároddal? Miért nem akarják, hogy együtt legyetek? És te meghallgattad, odafigyelve az érveikre? Tudnátok kompromisszumot kötni? Pl. jó, nem kell szeretni, de fogadják el, stb... helyzettől függően.


A harmadik: ők mit szólnának ahhoz, ha te elleneznéd hogy azzal járjon, aki tetszik neki? Ha nem engednéd, hogy felhozza a barátját, mert mindig beszólnál neki? Csak úgy elméletben gondoljon bele. Ő elvárná, hogy elfogadd akkor is, ha pl nem lenne szimpi neked a fiúja?


És akkor a végére ott marad a kérdés, hogy ha nincs komoly oka, hogy ellenzik a kapcsolatodat, akkor szeretnek-e annyira téged, hogy a kedvedért elfogadják ezt a helyzetet, mivel később ők úgyis elköltöznek, és a saját életüket fogják élni, talán nem mindegy nekik, hogy az anyjuk nem egyedül él, hanem van egy normális párja. (már, ha tényleg normális, és nem okkal ellenzik)


Mondom ezt úgy, hogy én is voltam gyerekként ebben a helyzetben, 14-15 évesen, és én valahogy tudtam örülni anyukám boldogságának, pluszban kaptam még egy pót apukát, aki kedves volt, és rengeteget segített, plusz két "testvért" akikkel jókat bandáztunk, és még két plusz nagyszülőt is, akik szintén szerettek és elfogadtak minket. Én inkább a pozitív dolgokat láttam akkoriban, a gyerekeid vajon miért nem? És ha nem is tetszik neki, és különösebb okuk nincs, akkor miért nem tudnak egy kicsit viselkedni? (Te attól nem fogod kevésbé szeretni őket, remélhetőleg nem lesz fontosabb az új pasi, hanem egyformán fontosak lesznek.) Nagyon el kellene beszélgetni erről velük, mielőtt belevágtok az összeköltözésbe.

2022. dec. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
81%
És még annyit az előzőhöz, hogy miért annyira fontos, hogy összeköltözzetek? Nem lenne jobb egy pár évig külön lakni és úgy kapcsolatban maradni (tudom, a két háztartás nem egyszerű, de megoldható) és ha tényleg akkora harmóniában vagytok, akkor talán a lányaid is belátják előbb vagy utóbb, hogy nem kell ellenkezni, és elfogadják a dolgot.
2022. dec. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
33%

#20

Nyugodj le.

19-esnek kanja van, tudod, ők így mondják, valszeg disznóólban nőtt fel.

2022. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
19%

#23

Szerintem szépen dolgozd fel a traumáidat, más is volt mostohagyerek, és egész normális felnőtt lett.

2022. dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a 23-as válasza is hasznos. Igen, sajnos, van ilyen is, és ezt is számításba kell venni, hogy nem feltétlenül a gyerek a hibás.
2022. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Igen, meghallgattam. Annyi, hogy nekik nem szimpatikus, és ne hozzak az apjuk helyére mást.


De ha külön lakunk, az úgy hogy kapcsolat?

2022. dec. 8. 14:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!