Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenéznek, mert nem vagyok...

Lenéznek, mert nem vagyok olyan képességű, mint az öcsém, hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés

4,40-es átlagom volt tavaly egy nem túl erős technikumban (szakma+érettségi). A belemet kitanulom, és úgy vagyok ennyi, bár matekból és angolból vért izzadok.


Az öcsém egy erős gimiben színötös, matekversenyeket nyer, kiváltságokban részesül, úgy, hogy most elengedte magát, és így is hozza szintet közel 0 tanulással.


Egy ilyen testvér mellett meg az alapszemélyiségem mellett (lustaság, nemtörődömség, halogatok a végtelenségig) alapból nehéz neki állnom tanulni, meg teljesíteni, amikor tudom, hogy lenne jobb dolgom (sorozatot nézni pl), de ehelyett én ott tanulom a csicska irodalmat. Próbálok magamért tanulni, mert jó érzés úgy egy dolgozathoz ülni, hogy ne azon iguljak, hogy legyen meg a kettes, szeretek egy dolgozatnál úgy írni, mint egy gép, és a lehető legnagyobb nyugalommal beadni a dolgozatomat annak reményében, hogy ha jól sikerült, akkor ötös, ha rosszul, akkor is minimum egy 4-es.


De folyton veszik el a kedvem a tanulástól. Múltkor is mondták a rokonoknak, hogy én sokat tanulok, viszont az öcsém alapból tud mindent meg neki elég az, hogyha órán figyel, művelt, okos, intelligens. Erre mindenki helyesel, hogy nem mindegy, hogy valakinek jó az esze, vagy csak tanul.


2022. dec. 2. 22:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
69%

Egy dolgot ígérj meg nekem!


Azt a fotót küldd el majd nekem privátban, amikor a szüleidnek megmutatod a diplomádat.


A torz fejükre vagyok majd kíváncsi.


:-)


Nem nekik kell megfelelni, de ha így ragaszkodnak a vérszíváshoz, akkor a legédesebb bosszú, a legkéjesebb, legkellemesebb az bizony a siker. :-)


Pacsi.

2022. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
91%
Nem igaz, hogy azok viszik legtöbbre, akiknek jobbak a képességeik. Akár jó képességei vannak valakinek, akár szerényebb, attól lesz sikeres, ha megtalálja, miben igazán jó, mihez van kedve, és munkával kihozza ebből a maximumot. A szüleid és a rokonaid letörték az önbizalmadat, ezt kellene helyrehozni, legyél büszke a befektetett munkával elért eredményeidre. Egészséges vagy, tanulsz, komolyan foglalkozol az életeddel, ezt becsüljék meg a szüleid. Tudod hány szülő örülne, ha olyan gyereke lehetne, mint te? Mert bizony van, akinek sajnos beteg, fogyatékkal élő gyereke van, másnak drogos, bűnöző, másnak lusta, követelőző, beképzelt. Másrészt meg tegyük fel, mesterember leszel. Könnyen elképzelhető, hogy háromszor, négyszer annyit fogsz keresni, mint a testvéred. Nem tudom, mit tanulsz, de pl most szembesültem vele, hogy Bojlertisztítás 40.000, és alsó hangon két hónapot kel várni. Az asztalos 250 ezer alatt nem is vállal munkát mert nem éri meg neki. Ha megbízható, jó szaktudású szakmunkás leszel, betegre fogod keresni magad, még Magyarországon is.
2022. dec. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
94%
*kell
2022. dec. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
90%
Őszintén? Ha te kitartást tanulsz a suliban, azzal is fogsz annyira (ha nem többre) menni az életben mint a tesód azzal hogy most okos. Én olyan "tesódféle" voltam, simán hoztam az ötösöket, nem kellett soha küzdenem. Aztán a felnőtt élet sajnos nem így működik, most szivatás van rendesen mert könnyen feladom ha valami nem megy.
2022. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
7%

Nem tanulsz, vagyis bocsánat: nem EFFEKTÍVE tanulsz!

Innentől kezdve nincs miről beszélni!

Az nem hatékony tanulás, hogy a könyv fölött ülök “csicska irodalmat” tanulni.

Ha nincs motiváció, ha tényleg már-már elviselhetetlen ez a tanulás nevű dolog, akkor a fene elvitte az egészet!

2022. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Ami a szüleidet illeti, szerintem próbálj meg erről beszélni velük. Hátha észbekapnak.


A másik, amit itt sokan mondanak, egyáltalán nem biztos, hogy a felnőtt életed nem lesz sikeres, sőt! (Lehet, hogy többre viszed mint a tesód, de ne ez legyen a cél, hanem hogy mindenkitől függetlenül sikeresnek érezd magad). 4,4-es átlag nagyon jó, ha jó szakmád van es érettségid, bőven lehetsz még bármi, tovább is tanulhatsz stb. Az, hogy kitartó vagy, óriási erény!

2022. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
3%

Nem a képességeddel, hanem a hozzáállásoddal van a baj.


Meg azzal, hogy hazudsz össze-vissza. Most olvasd vissza, amit ide írtál, de segítek:


“belemet kitanulom, és úgy vagyok ennyi, bár matekból és angolból vért izzadok.”

“alapszemélyiségem mellett (lustaság, nemtörődömség, halogatok a végtelenségig“

“ amikor tudom, hogy lenne jobb dolgom (sorozatot nézni pl) (WTF?????????????????????????????????????????????????), de ehelyett én ott tanulom a csicska irodalmat.”



Gyalázat! Egy nulla vagy! Jobb dolgod sorozatot nézni…Nem is viszed semmire! De meg is érdemled! Hiába írják itt többen, hogy többre vitték szorgalommal, rád ez egyáltalán nem jellemző. Semmi fókusz, semmi kitartás nincs benned.

Nem baj, nem kell mindenkinek királyként élnie. Térden csúszva is lehet! De 15-20 év múlva ne pampogj, ha egy nálad fiatalabb kisfőnök fog dirigálni neked, aki tényleg szorgalmas volt veled ellentétben. Mert volt benne annyi, hogy nem érdekelte, hogy más mit mond és csinálta a dolgát!


Igazi szorgalom tudod micsoda? Áldozatvállalás. Te is áldozatot vállalsz.

Sorozatok nézésével.

De meg is érdemled majd!

2022. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

És ez mitől hazugság? Nem vagy normális.


Igenis, lenne jobb dolgom, mint olyan adatokat tanulni, amire életemben nem lesz szükségem, de ettől még nekiülök és tanulok, azért 4,40 az átlagom évvégén. Ezzel a stílussal meg magadat minősíted.

2022. dec. 4. 14:04
 29/31 anonim ***** válasza:
44%

“Igenis, lenne jobb dolgom, mint olyan adatokat tanulni, amire életemben nem lesz szükségem”


Ezzel a hülyeséggel tömik most az emberek fejét, de:

- fejlődik a memóriád

- fejlődik a koncentrációs képességeid

-fejlődik a szövegértési készséged

- fejlődik a kitartásod.


Persze kényelmesebb sorozatokat nézni, de azoktól nem leszel több.


+Egy átlag multinál annyi bullshit van, hogy el se hiszed, rengeteg idióta tréning és értelmetlen feladat (mert mittomen amerikai a cég és ott. fontos valamit megcsinalni, de itt mondjuk nem írja elő jogszabály stb). De meg kell csinálni es a maradék időben csinálhatsz valami hasznosat es akár még jól is kereshetsz.

2022. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Na hagyjuk, itt fejeztem be.


Akkor gondolom te pihenés helyett örömmel magoltad a szovjet diktatúra kiépítését vagy a matek feladatokat is mosolyogva csináltad. Aha, persze.


Mert a fontos dolgoktól nem fejlődik a memória, mi?

2022. dec. 4. 16:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!