Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenéznek, mert nem vagyok...

Lenéznek, mert nem vagyok olyan képességű, mint az öcsém, hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés

4,40-es átlagom volt tavaly egy nem túl erős technikumban (szakma+érettségi). A belemet kitanulom, és úgy vagyok ennyi, bár matekból és angolból vért izzadok.


Az öcsém egy erős gimiben színötös, matekversenyeket nyer, kiváltságokban részesül, úgy, hogy most elengedte magát, és így is hozza szintet közel 0 tanulással.


Egy ilyen testvér mellett meg az alapszemélyiségem mellett (lustaság, nemtörődömség, halogatok a végtelenségig) alapból nehéz neki állnom tanulni, meg teljesíteni, amikor tudom, hogy lenne jobb dolgom (sorozatot nézni pl), de ehelyett én ott tanulom a csicska irodalmat. Próbálok magamért tanulni, mert jó érzés úgy egy dolgozathoz ülni, hogy ne azon iguljak, hogy legyen meg a kettes, szeretek egy dolgozatnál úgy írni, mint egy gép, és a lehető legnagyobb nyugalommal beadni a dolgozatomat annak reményében, hogy ha jól sikerült, akkor ötös, ha rosszul, akkor is minimum egy 4-es.


De folyton veszik el a kedvem a tanulástól. Múltkor is mondták a rokonoknak, hogy én sokat tanulok, viszont az öcsém alapból tud mindent meg neki elég az, hogyha órán figyel, művelt, okos, intelligens. Erre mindenki helyesel, hogy nem mindegy, hogy valakinek jó az esze, vagy csak tanul.


2022. dec. 2. 22:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
49%
Minek versengesz? Nem másnak kell megfelelni.
2022. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
95%

Ez patthelyzet. Viszont ne hidd azt, hogy kevesebbet érsz. Ha jól értelmezem soraid akkor az irigység itt tárgytalan. Logikátlan rokoni megjegyzésekre meg nem kell adnod. A jó ész egy alappillér a tananyag gyors elsajátításában. De hidd el tanulás nélkül később ráfázhat.

Kiemelném egy jó tulajdonságod, mégpedig, hogy nem a testvéred hibáztatod.

Szülői + rokoni visszhang az amit itt ignorálnod kell

2022. dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
53%

Szard le.

"Bizony mondom, sose légy készen. Bizony mondom, elég már a tökéletességből. Azt mondom, fejlődjünk. Hulljon a férgese. Ez csak az én véleményem, lehet hogy nincs igazam."

Szard le és koncentrálj Jézusra.

2022. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

Én azt hallgattam, hogy én szorgalmas vagyok, a testvérem meg tehetséges. Nekem hosszú hónapok, évek gyakorlása kellett egy szint eléréséhez, neki néhány hét elég volt, mikor kíváncsi lett az adott tevékenységre. Egy idő után inkább elzártam minden információt, hogy ne legyen közös felület, amiben újra alulmaradok.

Sok év telt el. A fene nagy tehetsége lustává, válogatóssá tette, a kudarcokat nehezen viseli és nem tud végigvinni munkásabb feladatokat, például az egyetemi képzést. Én befejeztem, sok munkával elértem a reális céljaimat és jó érzés, hogy mindezt megszereztem. Ő még a tehetségének képével él és vár valamire. Talán történik egy csoda, de valószínűleg nem fogja elérni a nagy céljait, helyette mindig valami közelebbi kisebbet keres. Mindenkinek más útja van, a tiéd később bontakozik ki, ha nem a becsmérlő beszólásokra koncentrálsz.

2022. dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
98%
Ja, könnyű mondani hogy ne "versengjen", biztos csesztetik hogy "bezzeg a testvéred"
2022. dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
45%

Kit érdekel? Pár év múlva a kutyát nem fogja érdekelni, valamikor hány ötös volt a bizonyítványodban.


Kezdj el készülni az életre.

2022. dec. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Azt érdekli akit baszogatnak napi szinten. Kívülről könnyű belepofázni.
2022. dec. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%
Van önkritikád, ez tetszik. Ha tudod ezeket miért nem változtatsz? Amúgy a te sikered nagyobb erény, hiszen nehezebben és több erőfeszítéssel érsz el, adott esetben akár egy 4-est. Ha jó a kapcsolatod a szüleiddel, mondd el hogy rosszul esnek néhány szavak, és úgy érzed nem törődnek veled.
2022. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
44%

"Kívülről könnyű belepofázni."

. A Kérdező kérte, hogy kívülről pofázzunk bele.

2022. dec. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen érthető, hogy rosszul érzed magad ebben a helyzetben. Mindig fájdalmas, amikor olyasmiért kerül az ember hátrányos helyzetbe, amit nem maga választott. Sajnos a családod úgy tűnik, nem túl intelligens módon kezelni ezt a helyzetet. Tudom, hogy most sovány vígasz, de néhány év múlva egészen más dolgok fognak előtérbe kerülni, ha a "sikerességet" értékeli az ember. Legkésőbb olyan 35-40 éves korra a minőségi emberi kapcsolatok és a lelki ellenállóképesség / mentális egészség sokkal többet fog számítani, mint hogy iskolai mércével ki mennyire tehetséges. Idős korban pedig végképp. Megértem, ha ez most nem vígasztal, de próbálj arra gondolni, hogy a tehetség egy több dimenziós dolog, és az IQ-ban kifejezhető vetületét nagyon aránytalanul istenítik a többi rovására. Nyilvánvalóan neked is vannak erősségeid, és fognak jönni olyan helyzetek, amikor ezek nagyon szépen megmutatkoznak.
2022. dec. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!