Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenéznek, mert nem vagyok...

Lenéznek, mert nem vagyok olyan képességű, mint az öcsém, hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés

4,40-es átlagom volt tavaly egy nem túl erős technikumban (szakma+érettségi). A belemet kitanulom, és úgy vagyok ennyi, bár matekból és angolból vért izzadok.


Az öcsém egy erős gimiben színötös, matekversenyeket nyer, kiváltságokban részesül, úgy, hogy most elengedte magát, és így is hozza szintet közel 0 tanulással.


Egy ilyen testvér mellett meg az alapszemélyiségem mellett (lustaság, nemtörődömség, halogatok a végtelenségig) alapból nehéz neki állnom tanulni, meg teljesíteni, amikor tudom, hogy lenne jobb dolgom (sorozatot nézni pl), de ehelyett én ott tanulom a csicska irodalmat. Próbálok magamért tanulni, mert jó érzés úgy egy dolgozathoz ülni, hogy ne azon iguljak, hogy legyen meg a kettes, szeretek egy dolgozatnál úgy írni, mint egy gép, és a lehető legnagyobb nyugalommal beadni a dolgozatomat annak reményében, hogy ha jól sikerült, akkor ötös, ha rosszul, akkor is minimum egy 4-es.


De folyton veszik el a kedvem a tanulástól. Múltkor is mondták a rokonoknak, hogy én sokat tanulok, viszont az öcsém alapból tud mindent meg neki elég az, hogyha órán figyel, művelt, okos, intelligens. Erre mindenki helyesel, hogy nem mindegy, hogy valakinek jó az esze, vagy csak tanul.


2022. dec. 2. 22:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
92%
Én, mint olyan ember, akinek sosem kellett tanulnia és színötös volt, te vagy a szerencsés. Sosem tanultam meg hogyan kell tanulni, egyetemen szenvedni fog testvéred is. Ebben az életkorban úgy tűnik, hogy jaj milyen jó, hogy nem kell semmi munkát belefektetned és megkapsz mindent, de az élet később nem így fog működni, elég fájdalmas lecke volt nekem is. Öcséd ugyanezt fogja megélni.
2022. dec. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
85%
Nyugtával dicserd a napot. Egyetemen még lehet elkallódik. Légy büszke eredményeidre. Csak a saját dolgoddal foglalkozz.40f
2022. dec. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező! Világéletemben kitűnő tanuló voltam, aztán mégis többre vitte nálam bármelyik kifejezetten s*gghülye volt osztálytársam. Mivel én nem vagyok jó az emberi kapcsolatteremtésben, introvertált vagyok és szociális fóbiám is van. Hiába vagyok okos, kitörölhetem vele a fenekemet. Szóval még könnyen megeshet, hogy sokkal többre viszed, mint az agyonajnározott testvéred, talán pont azért, mert jobban megtanultál küzdeni és a kudarcokon felülemelkedni.
2022. dec. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%
Még annyit, hogy középiskolás koromban mindig csodálkozva hallgattam, amikor mondták az osztálytársaim, hogy hajnalig tanultak. Mit? Nekem volt a legtöbb különórám az osztályban, mégis lefeküdtem este tízkor, nagyon max fél tizenegykor, ha valami fontos dolgozatra készültem. És én voltam kitűnő, ők meg nem. De egyetemen is képtelen voltam éjszakázni és tanulni, pedig kellett volna, a többieknek meg simán ment, mert már megszokták.
2022. dec. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
95%

Én az öcséd voltam. Bár nekem a bátyám is hasonlóan nem tanulós volt, minden ment neki. Most itt vagyok felnőtten és sokszor nagyon nehéz motiválnom magam, mert soha nem tanultam meg hogyan kell dolgozni akkor is, ha nem megy 1 másodperc alatt. Öcsédnek most jó a világa, mert ez még könnyű. Bekerül majd egyetemre, ahol nem lesz elég az esze, és hidd el már más lesz a világ. Ha nem egyetemen akkor munkában megtanulja.

Te már megtanultad, hogy hogyan kell leülni és tanulni akkor is ha nem akarod. Ez egy olyan tudás, ami nélkülözhetetlen kint a való életben.


Tudom, hogy jelenleg ez nem sokat vígasztal de csak tudd, hogy hosszútávon olyan képességed van, ami nagyon sokat jelent.


Amúgy nem akarlak pszichoanalizálni, de ahogy leírtad magad, ez biztos te vagy? Vagy csak hajtogatod, amit a szüleid meg rokonok a fejedhez vágtak? Mert nekem az, hogy 4,4-es átlagod van pedig sokat kell tanulnod (saját bevallásod szerint), az nem lustaságnak hallatszik. Az, hogy halogatsz mindent, az nem egy tulajdonság, hanem egy védekezési mechanizmus (olvass utána). A nemtörődömség meg szintén nem tudom honnan jött, lehet hogy van ilyened, de a leírásod nem azt mutatja. Persze nem az egész életedet írtad le, szóval lehet, hogy olyan vagy, de azért gondold végig, hogy most amit leírtál, hogy "ilyen vagy" abból mennyi az amit te is úgy gondolsz (úgy igazán) és mennyi az, amit a körülötted lévők hozzád vágtak.

2022. dec. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 NTBS ***** válasza:
73%
Amint teheted áljj a saját lábadra és költözz el.
2022. dec. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
91%
Jó az átlagod. Az életben meg nem az viszi vmire, aki színötös, ez csak egy dolog. Szüleid elég csúnyán viselkednek. Ezt max. úgy tudod elviselni, ha te is mondod, hogy ja, igen, okosabb, így van, na és? Biztos neked is van sok jó tulajdonságod, ami neki nincs. Ő hogy viselkedik veled?
2022. dec. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%

Szociológusok megfigyelték, hogy azok a gyerekek akik közepes tanulók voltak, sokkal sikeresebbek lettek mint a jó tanuló társaik, mert a közepesek meg tudtak küzdeni nehézségeikkel és sikertelenségeikkel. Míg a jó tanuló aki mindig teljesít az igazi életbeli kudarcokkal nem tudnak megküzdeni, nem tanulták meg ennek a mechanizmusát.

Vígasztaljon ez.

2022. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
93%
Jó tanulóként belém volt verve, hogy mindig mindent tökéletesen kell csinálni. A szüleimnek soha semmi nem volt elég, a kitűnő bizonyítvány átadásakor is azt láttam, hogy nincsenek megelégedve még azzal sem. Bár hogy mivel lettek volna elégedettek, az rejtély. Ezért kialakult bennem egy olyan tulajdonság, hogy soha nem vagyok megelégedve magammal és semmilyen munkámmal, emiatt nincs önbizalmam. Hetekig, hónapokig szöttyögök olyan munkákkal, amiket más 2 nap alatt megcsinál, mert várom, hogy majd "tökéletes" lesz, ami persze sohasem következik be. Ráadásul mindig a "nem tökéletes", az én értékrendem szerint összecsapott munkáimról jönnek pozitív visszajelzések, ami pláne megkavar. Jobb neked, hidd el.
2022. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
De akinek mindenben szerényebb a képessége, az nem viszi semerre.
2022. dec. 3. 09:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!