Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit áldoznátok fel a...

Mennyit áldoznátok fel a saját boldogságotokból hogy mindenki másnak jó legyen a családban?

Figyelt kérdés
20 éve vagyok a férjemmel. A hugával sose jöttünk ki, az elsö naptól kezdve utálatos volt velem. (Férjem elvált és a huga az ex nejével jóba van) A férjem öccse egy tapló. Hangulatember és ha olyanja van köszönni se köszön ha bemegyek hozzájuk. Az anyjával él mióta elvált 2 éve. Az anyósom tündér öt szeretem ö is szeret engem. Minden vasárnap nála ebédelünk mert ez a tradíció a gyerekeink ilyenkor együtt játszanak. Nem szeretek oda járni mert mindig csak türnöm kell a bunkó stílusát a hugának meg a tapló öccsét aki tegnap kétszeri ráköszönés után se volt hajlndó köszönni nekem és levegönek nézett. Keresztül beszél rajtam mintha ott se lennék. A fèrjem sose szól semmiért nem látja a problémát. Az anyjuk meg a békesség kedvéért nem szól meg szerintem tart a fia (sógorom) robbanékony természetétöl. Szeretnék nem járni a vasárnapi összejövetelre. Nem zavarna ha csak férjem megy a gyerekekkel. Nem kellene azt az 5-6 órát kussba végigülnöm. Férjem azt mondja a családot el kell fogadni olyannak amilyen és áldozatot hoznom hogy együtt lehessünk. Ha felhoznám hogy nem megyek veszekedne velem. Beszélni nem lehet velük mert náluk minden kényelmetlennek tűnő szitu a szőnyeg alá van söpörve. Úgy gondolják ha nem látjuk nem létezik.. Ti hogy gondoljátok igaza van a férjemnek és valóban csak menjek, tűrjek a családi békéért? Ti hogy oldanátok meg a szitut?
2022. nov. 28. 12:00
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
97%

Az egész történeted tragédiája valójában az, hogy a férjed testvérei csak a jéghegy csúcsa.

Az a férj, aki le se tojja, hogy veled hogy bánnak és veszekedést robbant ki, ha jelzed, hogy neked ez nem jó, az egy szemét, akit egyáltalán nem érdekel, hogy neked mi jó vagy mi nem. Le merném fogadni, hogy vannak más dolgok is az életetekben, ahol vele nem lehet megbeszélni a problémát, ahol ő nem köt kompromisszumot, igazodj te, stb.

Én a helyedben semmiképp sem mennék. Alapszabály a boldog élethez, hogy ne menj oda, ahol nem látnak szívesen (és itt hiába a kedves anyós, ha a közeg többi 99%-a ilyen).

És én leülnék beszélgetni a férjjel is a helyedben, hogy mégis miért nem törődik a te igényeiddel, a te jólléteddel?

Egyébként a konkrét kérdésedre: soha semmit ne áldozz fel a saját boldogságodból! Fel lehet áldozni a kényelemből, a megszokottságból, de a boldogságból soha. Az csak ahhoz vezet végső soron, hogy egyrészt a kapcsolatotok is tönkremegy (már ha ez eddig nem történt meg ilyen férjjel az oldaladon), meg te is lelkileg beleroppansz.

2022. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Itt az is a nagy probléma, hogy ezt 20 évig tűrted és most akarsz ezen a rendszeren változtatni. Miért nem sokkal régebben?
2022. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
92%
Ha mennem kell, mert muszáj, akkor utána az meg az én döntésem lenne, hogy beleállok-e innentől ezekbe a helyzetekbe. Pl rászólnék a sógorra minden alkalommal, ha nem megfelelően viselkedik. "Miért nem köszönsz vissza? Miért vágsz a szavamba? Éppen én beszéltem." A sógornőre is rápirítanék. Ha nem kell menni utána, hát huha, de rossz nekem. De ilyen nincs, hogy heti 6 óra megy el erre. A lófszt. Le nem nyelném. Neked sem kell. A férjedről inkább nem mondom el a véleményem. Valószínűleg sejted már, hogy mit gondol róla itt a közönség.
2022. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, bocsi, hogy így pálcát török feletted, de neked ennyire nem volt semmi emberismereted fiatalon, vagy mi? Akkor nem tűnt fel, hogy a kedves férjed testvérei úgy viselkednek, mint akiket a putriból szalajtottak? Vagy ha ezt nem nehezményezi és akkor sem ad hangot, amikor kettesben vagytok, hogy bocs a tesóimért, vagy valami... Legalább az elején...

Megmondod a férjednek, hogy felőled járhat annyit a családjához, amennyit akar, de nélküled. Így azt sem mondhatja el egyik fél sem, hogy el akarod onnan marni.

2022. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
78%

"családot el kell fogadni olyannak amilyen"


Ha például megölnék a gyerekeiteket, akkor is el kell fogadni őket olyannak amilyenek?

2022. nov. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem kell elfogadni olyannak, amilyen. Nem tudnak és nem is akarnak viselkedni. Marhára nem mennék hozzájuk. És nagyon szomorú lennék, ha egy ilyen helyzetben a férjem nem állna mellém. Mi vagyunk egymás legközelebbi rokona, támasza, nem az anyukánk meg a tesókák, sógorok.
2022. nov. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
91%
Biztos nem mennék többet úgy, hogy ők is ott vannak
2022. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy milyen mindenki másnak? Kapásból 3 embernek lenne jó, ha te nem lennél ott...
2022. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
96%

Miért nem szegezed a bunkó sógorodnak a kérdést: Pisti te süket vagy? Nem jól hallasz?

És tisztáznám a státuszomat a családban a férjemmel. Mármint hogy nem vagyok se másodrendű, se alárandelt, hanem pont egyenrangú vagyok vele és az én akaratom pont annyira fontos mint az övé. Ha ő azt akarja , hogy menj és te az ellenkezőjét, akkor 1:1. És itt tiéd a döntés, mert a te mentális egészségedről van szó.

2022. nov. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
96%
Ha valaki együtt él valakivel, aki az ő irányába a szeretetnek még a csíráját sem mutatja, az bolond! Rólad beszélek, kérdező! Mikor majd a koporsód fedelét magadra húzod, egy végtelenül boldogtalan, tönkretett élet fog véget érni! Nem tűnik fel???
2022. nov. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!