Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit áldoznátok fel a...

Mennyit áldoznátok fel a saját boldogságotokból hogy mindenki másnak jó legyen a családban?

Figyelt kérdés
20 éve vagyok a férjemmel. A hugával sose jöttünk ki, az elsö naptól kezdve utálatos volt velem. (Férjem elvált és a huga az ex nejével jóba van) A férjem öccse egy tapló. Hangulatember és ha olyanja van köszönni se köszön ha bemegyek hozzájuk. Az anyjával él mióta elvált 2 éve. Az anyósom tündér öt szeretem ö is szeret engem. Minden vasárnap nála ebédelünk mert ez a tradíció a gyerekeink ilyenkor együtt játszanak. Nem szeretek oda járni mert mindig csak türnöm kell a bunkó stílusát a hugának meg a tapló öccsét aki tegnap kétszeri ráköszönés után se volt hajlndó köszönni nekem és levegönek nézett. Keresztül beszél rajtam mintha ott se lennék. A fèrjem sose szól semmiért nem látja a problémát. Az anyjuk meg a békesség kedvéért nem szól meg szerintem tart a fia (sógorom) robbanékony természetétöl. Szeretnék nem járni a vasárnapi összejövetelre. Nem zavarna ha csak férjem megy a gyerekekkel. Nem kellene azt az 5-6 órát kussba végigülnöm. Férjem azt mondja a családot el kell fogadni olyannak amilyen és áldozatot hoznom hogy együtt lehessünk. Ha felhoznám hogy nem megyek veszekedne velem. Beszélni nem lehet velük mert náluk minden kényelmetlennek tűnő szitu a szőnyeg alá van söpörve. Úgy gondolják ha nem látjuk nem létezik.. Ti hogy gondoljátok igaza van a férjemnek és valóban csak menjek, tűrjek a családi békéért? Ti hogy oldanátok meg a szitut?
2022. nov. 28. 12:00
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
97%

10

Jó a nicked :)


Kérdésre válaszolva:

Eleinte igyekszik az ember idomulni, beilleszkedni, aztán az évek teltéel már nem. Ennek a mértéke mindenkinek az idegrendszeri állapota és tűrőképessége szerint módosul.

2022. nov. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
97%
En csak azt nem ertem, miert varjak el, hogy odamenj, ha atneznek rajtad, mint az uvegen. Dehogy mennek, saaajnos soha nem ernek ra. ;-)
2022. nov. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
94%

De ők nem a családod!!!

Egyébként a saját családomhoz se járnék ebben az esetben. Nem hogy "ezekhez"

Menjen a férjed egyedül. Te pedig anyóst hívd át, vagy menj át akkor hozzá ha nincs ott más csak ő

2022. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
98%

Minden vasárnap ott ebédeltek? Apám anno ezt hozta fel váló oknak, hogy minden vasárnap az anyosaeknal kellett ebédelnie....


Szemelyszerint én nem járnék minden vasárnap máshova ebédelni. Otthon mikor vagytok egyutt? Kéthetente is sok lenne menni.

Amúgy meg a legközelebbi alkalommal amikor a hugica bunkó, rákerdeznék , hogy neked mi bajod van, Juli, hogy mindig bunkó vagy velem? Ocsinek meg megjegyezném, hogy már egy 3 évestől is elvaras, hogy koszonjon és ne nézzen levegőnek, ha nem szeretné higy én is azt tegyem

2022. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
98%

14-essel egyetértek.

Minden vasárnap ott ebédelni, az akkor is sok lenne nekem, ha mindenkit kedvelnék ott. Még a magam szüleinél is sok lenne.

Igen, kettesben is kell tudni otthon lenni, annak is megvan a hangulata. A férjed mintha menekülne a veled kettesben töltött időtől.

Másrészt: 20 éve vagytok együtt, és most akarsz változtatni? Már az együttjárás időszakában föl kellett volna, hogy tűnjön a testvéreinek a bunkósága. És már akkor kenyértörésre kellett volna vinni, hogy hogyan viszonyul ehhez a helyzethez a párod.

Most ennyi idő után a férjed joggal csodálkozik, hogy ha 20 évig jó volt így, akkor most miért nem jó.

2022. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem család, hanem egy kalap szar!

Ne menj a nincs kedved!


Már közölted, hogy miért, innentől ha veszekszk, közöld vele, hogy elválsz tőle a francba ha nem fogja be!

2022. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
97%
Semennyire, nem hiszek a mártírkodásban. Mindenkinek a saját boldogságát kellene szem előtt tartani. Persze lehetőség szerint úgy, hogy másokon ne gázoljon át.
2022. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
94%

Èvi pár alkalom jópofizás, pl karácsony, szülinapok mèg elmegy, ennyi "áldozatot" hozok a fèrjemèrt ès ő is megtesz nekem, de minden vasárnap?!?!

Szerintem beszèlj a fèrjeddel, hogy te ott nem èrzed jól magad. Te megtettèl már sokmindent az ő családjáèrt, de ti is egy család vagytok, ő is tegyen meg annyit, hogy megvèd, kiáll melletted legalább, ha ragaszkodik hozzá, hogy menj. Nem kell nagy balhèt rendezni, pl viccesen is lehet kezelni az ilyen helyzeteket.

Èn támogatom azt a verziót is, hogy ne menj el egyszerűen, menjen a férjed a gyerekekkel, lehet az embernek annyi önbecsülèse, hogy nem kell mindent eltűrni, főleg nem 20 èven át, hetente.


Viszont másrèszről nagyon fontos a családi összetartozás, a gyerekeknek!!! Mi èvekig 2 hetente jártunk a nagymamámhoz családi ebèdre, tesómmal, unokatesómmal, szuper volt. A mai napig meleg szívvel emlèkszem ezekere a vasárnapokra vissza. Nem tudom mi zajlott a háttèrben a felnőttek között, de nekem nagyon sokat jelentett ès sokat tett hozzá, hogy egy összetartó család lettünk .

2022. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
95%
Semmit
2022. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
90%

Hogy tűrheti a férjed, hogy az analfabéta családja kötekedik veled és levegőnek néznek?

De ha ő nem, te miért nem állsz ki magad miatt?

Komolyan nem értem az embereket, már a kapcsolat elején látszik milyen figura a másik erre összeházasodnak, és most meg szenvedi a következményeit. Nyisd ki a szád,basszus!

A férjed is egy sz@rdarab az egész családjával együtt, nem hogy még neked paracsol de a testvére arcáy kéne beverni.:)

Szánalmasak vagytok!

2022. nov. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!