Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, ha diplomázás után is...

Ciki, ha diplomázás után is támogatnak anyagilag a szüleim?

Figyelt kérdés

Konkrét összegeket nem szeretnék írni. Remélem, hogy megértitek! Mindenkinek más a kényelmes életszínvonal, máshogy nőttünk fel.



A kezdő fizetésem sajnos nem elég arra, hogy fedezze minden költségemet, kiadásomat. Emiatt a családomtól még mindig kapok pénzt, annak ellenére, hogy szeptember óta már dolgozom. Nekik ez nem okoz semmiféle problémát, nem maguk elől veszik el. Valahol nekem is úgymond "természetes", hogy számíthatok rájuk ilyen helyzetben, hiszen ki más adna, ha nem a szüleim?

Viszont nem tudom, hogy mások hogy állnak ehhez, ez mennyire elfogadott? Pl. szóba került az összeköltözés a barátommal, ő nem tud erről a havi kisegítésről.



2022. nov. 18. 21:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
92%
Nem ciki, szerencse.
2022. nov. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
97%
Senkinek nincs hozzá köze. Mi pl továbbra is fizetjük neki az albérletet, ő meg gyűjtsön szépen lakásra.
2022. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Ha megtehetik akkor természetes.
2022. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ciki lenne, de nekem 20x annyi a havi jövedelmem, mint a nyugdíjas anyámnak. Én szívesen támogatnám őt, de ő nem fogadja el.


Ha nálatok más a családi felállás, akkor támogassanak, ha megengedhetik maguknak, bár én a helyedben már tuti, hogy nem fogadnám el, ...de nem vagyunk egyformák.

2022. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
91%
Nem, de en a helyedben tervet keszítenék, hogy hogyan és mikorra válok teljesen függetlenné. És szerintem nem igazán úgy van az, hogy a barátodnak nincs köze hozzá. Ha összeköltöztök és közösen terveztek a jövőben, tudnia kell, milyen igényeid vannak, mert ha nagyon durván meghaladja azt, amit ketten együtt elő tudtok teremteni, akkor a szamára is kérdésessé valik hosszú távon a csaladodtól való anyagi függetlenség.
2022. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
39%

Diploma után, azaz kb 25 éves korodban, miközben már együtt élsz egy palival?

Igen, ciki!

2022. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
84%
Még nemigazán gáz a szitu, ám ha összeköltözöl a barátoddal, és a támogatást azontúl is elfogadod, az több szemszögből is problémákat vethet fel. Vajon a fickó nem gondolhatja azt, hogy kevés neked, hogy nem képes ellátni kettőtöket? Hogy kevésbé vagytok független felnőttek?(tételezzük fel, hogy a barátod régi vágású férfi, egy őskövület)
2022. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

Szüleim még mind a ketten aktívan dolgoznak, nem jelent nekik problémát az a plusz kiadás, amivel én járok. Ha idősebbek lennének, nyugdíjjal, úgy más lenne, persze.


Az a gond, hogy mindig jó körülmények között éltünk, egyetem alatt is megvolt a maximális anyagi biztonságom, hála nekik. Viszont még 1-2 évig a fizetésem kb. semmire nem lenne elég önmagában.

2022. nov. 18. 22:02
 9/62 A kérdező kommentje:

Nem régi vágású a barátom, meg én pl. nem is érzem, hogy azonnal tudnunk kéne a másik pénzügyeiről mindent, rögtön kellene a közös kassza stb.

Nem kell eltartania, ellátnia egy percig sem.

2022. nov. 18. 22:03
 10/62 anonim ***** válasza:
54%
Akkor lejjebb adsz az igényedből. Hogy gondoltad, a szüleid pénzelnek még egy háztartást, te meg felnőttet játszol más zsebére? Huszonévesen?
2022. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!