Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg az unokatestv...

Hogy mondjam meg az unokatestvéremnek, nem akarom furikázni Pestről haza, meg vissza?

Figyelt kérdés

Mind a ketten itt tanulunk Pesten, ő most kezdte az egyetemet.

Vidéken lakik a család, tömegközlekedéssel, átszállással nekem 4 óra lett volna az az út, ami autóval háztól házig 2. Volt jogsim már akkor, szerettem is vezetni, így kaptam egy autót, hogy közlekedjek inkább azzal. Gyorsabb, kényelmesebb.

Eddig egyedül jöttem-mentem, viszont októberben találkoztunk nagybátyámékkal és feljött ez, hogy én hogy bírom a vonatozást, és mondtam, hogy hát én kocsival megyek fel mindig, ott is azzal közlekedek, mert nekem így jobb. Nem is beszéltünk akkor erről sokat, de vasárnap írt unokatesóm, hogy mikor megyek vissza, elvinném-e, mert sok a cucca. Mondtam, hogy persze és a kocsiban én hülye még mondtam is, hogy nem zavar egyáltalán, hogy jött, úgyis mindig egyedül megyek vissza, legalább tudunk beszélgetni. De ezt csak ilyen small talk-nak szántam, mint mikor váratlanul beállít valaki és mondod, hogy áhh ugyan, nem zavar, miközben amúgy éppen főzöl, szalad a ház is...


Na azóta hetente kérdezi, hogy mikor megyek haza, ha hétvége van, akkor meg azt, hogy vissza Pestre. Nem akarok én lenni a gonosz, de nem szeretném mindig hozni-vinni. Negyedévente egyszer pl. belefér, de minden héten, vagy kéthetente nem. Nagyon rosszul alkalmazkodom másokhoz, inkább úgy szeretek vezetni, hogy egyedül vagyok. Közben énekelek, hangosan szól a zene, egy Taylor Swift nagykoncert koreoját lenyomom hazafele kb... Vagy megálltunk kétszer enni, mert nagyon éhes voltam. Először mondta, hogy hát nála nincs pénz, mondtam, hogy meghívlak. Másodjára gondoltam, hogy akkor visszahív, de mondta, hogy neki azok az árak annyira nem férnek bele, inkább nem kér semmit.


Az a baj, hogy azt nem tudom mondani, hogy nem megyek haza, mert úgyis kiderül, hogy igen. Hazudni sem akarok annyira nagyot. De félek, sértődés lesz ebből... Eddig ha mondtam valamilyen kifogást, az sosem jött össze. Pl. hogy későn indulok, nem baj, neki jó az is. Vasárnap helyett hétfőn megyek vissza, nem baj, úgyis csak előadása van hétfő reggel.


2022. nov. 16. 15:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
27%

12: hát akkor dohogj magadban.....


Tényleg nem érted, hogy választanod és döntened kell?? Felnőtt ember vagy, viselkedj is úgy.

2022. nov. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
94%

20: és ha megsértődik??? Majd kigyógyul belőle pár nap alatt...


Tényleg ne légy már ilyen nyámnyila!!!

2022. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
87%

De, szinte biztos, hogy meg fog sértődni. Persze van egy kis esély, hogy simán megérti, de mivel az első alkalom óta természetesnek veszi, hogy viszed és nem veszi a lapot, amikor finoman próbálod jelezni, hogy "haver, sok vagy", így a sértődés a valószínűbb.

Arra készülj, hogy ha szembe egyenesen megmondod neki, hogy nem akarod vinni, akkor minden utolsó szarnak el leszel hordva.

2022. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem ezt a kamu udvariasságot, mire jó? Csak a problémátr csinálja az ember magának. A másikból meg hulyét csinál. Mert a másik ember meg komolyan elhiszi, hogy őszintén mondta amit mondott, aztán kiderül, hogy mégse, akkor ő nagyon rosszul érzi magát. Hasonló, mint amikor egyes balatoni lakosok rokonait hívják nyaralni, aztán amikor mennek, akkor meg ja, nem úgy gondoltam.


Tessék őszintén kommunikálni, és akkor nem lesz ilyen helyzet.

2022. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
78%
Mi van, ha kikerülöd? Nem veszed fel, ha hív, vagy számot cserélsz, nem írsz vissza neki, stb. csak leesik neki..
2022. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
86%
Maximum úgy vinném el ha üzemanyagba beszáll még jól is jársz vele. Nem háztól házig vinném
2022. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
90%

Kit érdekel, hogy megsértődik-e, most őszintén? Legyen neki kellemetlen, ne neked! Bakker, eleve milyen pofátlan dolog ráakaszkodni valakire, mert ugye teljesen más lett volna, ha azzal indít, hogy figyu, elvinnél, sok a csomag, állom a benzin felét...Vagy mondjuk nem zabálok a másik pénzén, ha utána meg húzom a számat, és nem hívom vissza, mert az nekem drága, de a heti fuvarra meg igényt tartana?

Nem kell magyarázkodni. Ne keresd. Ha keres, rázd le azzal, hogy nem tudod, mikor jössz-mész, mert nincs kőbe vésve a programod, nem egyenesen haza mész, ne várjon rád! Ebből vennie kell a lapot. Ha nem, és erősködik, akkor mondd meg neki, hogy nem tudsz és nem is akarsz fixen megbeszélt dologhoz alkalmazkodni, azért mész kocsival, hogy ezt a luxust megengedhesd magadnak, ott a vonat, az fix időben megy! Bakker, rajtad akar spórolni (ok, más anyagi helyzetben lehet, de ez nem a te bajod és nem is neked a kötelességed megoldani), és még pofátlan is, nehogy már te érezd magad rosszul miatta!

2022. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha meg is sértődik, nem hiszem, hogy ez örökre szólna.

Húgommal volt hasonló, az ő anyósáék arrafelé laknak, amerre az én párom szülei - és pocsék a közlekedés. Ő gyakran viszi az unokát a nagyikhoz. Egyszer volt olyan, hogy mondta, hogy jaaaaj, miért nem mondtam, hát pont lent voltak ők is, elhoztak volna minket. (Utólag már tudom, hogy vszeg ez is smalltalk akart lenni. XD)

Na utána egyszer megkértem, hogy ha épp mennek amúgyis, vigyen már le egy motyót anyóséknak, ami túl nagy volt vonathoz. Persze, persze. Jajj, még nem tudja hogy mennek, jajj, majd holnap, jajj, tele volt a kocsi a gyerek cuccaival, azért nem szólt, jajj utolsó pillanatban derült ki...

Végül a cuccot elvitte párom haverja, húgomnak meg nem is mondtam semmit, minek.

Aztán volt még egy, hogy kérdeztem, nem-e mennek, mert problémás volt épp a vonatközlekedés, akkor is hárított, én többet nem erőltetem. Pedig én bőven kifizettem volna akkor is, mikor nem minket vitt volna, csak cuccot. :)

Hogy rosszul esett-e? Igen, mert ő ajánlgatta, meg ő nem mondta meg őszintén, hogy bocs, de nem lett ebből életre szóló örihari. :) Tudom, hogy tőle ne akarjak többet szívességet kérni, ennyi.

2022. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
92%

24-nél a pont!


Én nem vagyok egoista, de ilyen helyzetben egészen biztosan saját magamat helyezném előtérbe.....

Miért krenkölném magamat és agyalnék rajta hetekig-hónapokig, hogy ez nekem mennyire kellemetlen? Ahelyett, hogy EGYSZER kiállnék, és megmondanám az illetőnek, hogy egyedül szeretek vezetni. PONT.

2022. nov. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is őszintén mondd el neki, mi van. Meg fog sértődni? Könnyen lehet. De ha azt mondtad először, hogy kifejezetten örülsz, hogy nem kell egyedül menned, akkor mégis honnan tudná, hogy teher számodra az egész?
2022. nov. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!